PDA

View Full Version : راهنمایی

mahdi 1370
چهارشنبه 31 تیر 1394, 00:23 صبح
با سلام به همه ی اساتید و دوستان عزیز.
می خواستم راهنمایی شما رو راجع به چگونگی یادگیری زبان C و ++C و Fortran بپرسم با توج به اینکه:
- دانشجوی فیزیک هستم و هیچ آشنایی با هیچ زبان برنامه نویسی ندارم.
- زبان انگلیسیم خوب نیست گرچه دارم به صورت حرفه ای دنبالش می کنم.

یه آموزش ویدیویی از ++C پیدا کردم عالی بود منتها Visual C++ 6.0 بود و یکی از دوستان گفت که خیلی قدیمیست و منسوخ شده است. حال خواهشم از شما اینه که چون امکان رفتن به کلاس رو ندارم بهترین راه رو پیشنها کنید.
در کنار این زبانها، با توجه به رشته ام، اگر یادگیری زبان دیگری را هم لازم می دانید پیشنهاد کنید، خیلی ممنون میشم.
با تشکر از همه.

pbm_soy
چهارشنبه 31 تیر 1394, 01:25 صبح
زبان برنامه نویسی فعلا مهم نیست شما یک زبان را در نظر بگیرید و شروع کنید به یادگرفتن!
در کنار این موضوع باید مفاهیم برنامه نویسی را درست یادبگیرید یعنی برنامه نویسی یادبگیرید نه یک زبان برنامه نویسی!
مثال میزنم
شما زبان فارسی را بلدید که مجموعه از گرامر و لغات است آیا با یاد گرفتن خوب گرامر و تعداد زیادی لغت میتوانید مدعی شوید که زبان فارسی یا انگلیسی را بلد هستید؟! آیا میتوانید با این دانسته ها یک متن ادبی و یا شعر بنویسید؟!
زمانی میتوانید یک متن خوب بنویسید و یا جملات خوب بگید و یا سخنان دیگران را خوب درک کنید که تمرین زیادی داشته باشید
برنامه نویسی هم اینطوری است یادگرفتن زبان برنامه نویسی محدود میشود به تعدادی گرامر و قوانین آن زبان با تعدادی دستور که یاد گرفتن آنها زیاد سخت نیست ولی نوشتن وخلق کردن یک برنامه با آن دستورات و قوانین مهم است که نیاز به یادگیری مفاهیم برنامه نویسی و الگوریتم نویسی دارد که فقط نیاز به تکرار و تمرین و مطالعه زیاد دارد حتی در این راستا کتابهای تخصصی و دانشگاهی رشته کامپیوتر برای اینمنظور در سطوح بالاتر کمک زیادی میکند مانند کتابهای ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم و غیره (البته این موارد را بذارید برای مراحل آخر و سطوح بالاتر )
یاد گرفتن زبان برنامه نویسی دشوار نیست یادگرفتن برنامه نویسی دشوار است
با یادگرفتن یک زبان میتوانید زبانهای دیگر را خیلی سریع یادبگیرید حتی در یک هفته! چون فقط گرامر و قواعد آن زبانهای باهم فرق دارند و دستورات که در خیلی مواقع خیلی شبیه به هم هستند

mohammad0773
چهارشنبه 31 تیر 1394, 10:46 صبح
سلام.در ادامه صحبت های ایشون بگم که مهارت در زبان انگلیسی ملاک لازمی نیست شما میتونید با آشانایی داشتن با این زبان هم برنامه نویس ماهری بشید.نسخه های قدیمی ++C هم با نسخه آخر زیاد تفاوت نداره و خیلی از دستوراتش یکی هستن و شما نسخه قدیمیشو بلد باشید اینهم آسون تر از آب خوردن یاد میگیرید.میشه بگید از فیلم آموزشی چه کسی استفاده میکنید؟

chikar
چهارشنبه 31 تیر 1394, 11:18 صبح
شما زبان فارسی را بلدید که مجموعه از گرامر و لغات است آیا با یاد گرفتن خوب گرامر و تعداد زیادی لغت میتوانید مدعی شوید که زبان فارسی یا انگلیسی را بلد هستید؟! آیا میتوانید با این دانسته ها یک متن ادبی و یا شعر بنویسید؟!
زمانی میتوانید یک متن خوب بنویسید و یا جملات خوب بگید و یا سخنان دیگران را خوب درک کنید که تمرین زیادی داشته باشید
یاد گرفتن زبان برنامه نویسی دشوار نیست یادگرفتن برنامه نویسی دشوار است

صد البته درست می فرمایید، ولی آیا برای نوشتن یک متن ادبی اول نیاز به دانستن قوائد و لغات نیست؟ پس به نظرم اول باید Syntax یک زبان رو فرا گرفت بعد به قول فرمایش شما برنامه نویسی رو!

AliBahar
چهارشنبه 31 تیر 1394, 13:55 عصر
با توجه به رشته ام، اگر یادگیری زبان دیگری را هم لازم می دانید پیشنهاد کنید

اگر به دنبال برنامه ای هستین که به درد پروژه های درسیتون بخوره فکر میکنم متلب از همه مناسبتر باشه. ضمنا بهتون توصیه میکنم ذهن خودتونو بیش از حد درگیر یادگیری زبان های مختلف نکنید. اول فیلد کاریتونو مشخص کنین بعدش لوازمشو یاد بگیرین .

ehsan_faal
چهارشنبه 31 تیر 1394, 14:06 عصر
متلب زیاد جالب نیست.
من به تازگی یه IDE یه نام Ceemple پیدا کردم که کلی کتابخونه کامپایل شده همراه خودش داره و مخصوصا واسه محاسبات مهندسی که نیاز به ماتریس و ... داریم ابزارهای خوبی داره.
منم مثله دوستمون Ali Bahar رشتم مخابراته و اوایل با متلب کار میکردم.
متلب واسه بار اول که شما میخوای ببینی طرحی که داری به جواب میرسه یا نه خوبه بعد از اون بهتره که بیاریش توی ++C.
در نهایت اینکه حتما زبان رو دنبال کنید چون به زبان فارسی منبع به روز زیاد وجود نداره.
انگلیسی بلد باش دنیایی از PDF و فیلمهای برنامه نویسی بر اساس آخرین آپدیت ها انتظارتو میکشه.
موفق باشی.

AliBahar
چهارشنبه 31 تیر 1394, 14:36 عصر
متلب زیاد جالب نیست.
شما یه سر به سایت mathworks بزن ؛ ببین ملت با متلب چه کارها که نمیکنه:لبخندساده::لبخندساد :. به هر حال هیچ چیزی تو دنیای علم بیخود اسم در نمیکنه علی الخصوص دنیای علم اونور آب!!

ehsan_faal
چهارشنبه 31 تیر 1394, 14:47 عصر
شما یه سر به سایت mathworks بزن ؛ ببین ملت با متلب چه کارها که نمیکنه:لبخندساده::لبخندساد :. به هر حال هیچ چیزی تو دنیای علم بیخود اسم در نمیکنه علی الخصوص دنیای علم اونور آب!!

فقط یه پیشنهاد بود.
ضمن اینکه فکر نمیکنم نیازی به اسم بردن از پروژه های بزرگ و بیشماری که توی ++C انجام شده داشته باشیم.
یه نمونه خیلی کوچیک کار آقای مهندس ابوتراب واسه اتاق آنتن هستش که نرم افزارش رو با ++C نوشتن و انصافا هم کار سخت و در عین حال با performance بالایی بود.

mahdi 1370
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 01:50 صبح
سلام.در ادامه صحبت های ایشون بگم که مهارت در زبان انگلیسی ملاک لازمی نیست شما میتونید با آشانایی داشتن با این زبان هم برنامه نویس ماهری بشید.نسخه های قدیمی ++C هم با نسخه آخر زیاد تفاوت نداره و خیلی از دستوراتش یکی هستن و شما نسخه قدیمیشو بلد باشید اینهم آسون تر از آب خوردن یاد میگیرید.میشه بگید از فیلم آموزشی چه کسی استفاده میکنید؟
با سلام. خیلی از شما ممنونم.
راستش از فیلمهای آقای کیارش بازرگان که روی کامپایلر 6 ++C توضیح می دهد.(که نمی دانم اصلا کامپایلر چیست. اتفاقا یکی از بچه ها می گفت که این نسخه از کامپایلر دیگه از رده خارج شده و الآن در نسخه های جدید کاملا دستورات فرق کردند.) به خاطر همین منم این فیلمها رو گذاشتم کنار.
حالا موندم چیکار کنم چون منبع دیگه ای به خوبی تدریس آقای بازرگان نمی شناسم به خاطر همین مزاحم شماها شدم.

خواهشم اینه که لطف کنید و بگید الآن دقیقا باید چیکار کنم و بهتر است از چه زبانی وچه کتابی و یا فیلمی و... شروع کنم.
خیلی خیلی از نظراتی که دادید ممنونم.

ehsan_faal
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 06:46 صبح
پایه کار همون فیلمهاست.
شما اونها رو ببین و مسلط شو البته قسمت شی گرایی رو یه مقدار خلاصه گفتن بعد به نظرمن کتابهای زیادی هست که میتونه کمکت کنه.

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 07:24 صبح
تحقیق تحقیق تحقیق...
پیر شدیم انقدر پست های تکراری دیدیم.