PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین روش برای استفاده از PHP-APACHE-MYSQL بروی سرورهای ویندوزی ؟!!!

siavashsay
چهارشنبه 31 تیر 1394, 17:20 عصر
با سلام به دوستان عزیز !
در ابتدا عرض کنم که شاید این موضوع خیلی تکراری باشه اما واقعا جای خاصی به نتیجه درستی نرسیدیم !
دوستانی که اطلاعات کافی دارند لطفا با دلیل و ذکر منابع در صورت نیاز عنوان کنند که :

چنانچه یک سرور ویندوزی داشتیم بهترین راه ( ساده ترین راه رو عرض نکردم ) برای استفاده از PHP بروی این سرور چیست ؟!

بنده از WAMP و یا نرم افزارهای مشابه اون زیاد راضی نیستم چرا که این نرم افزارها گمونم بیشتر برای شبیه سازی و تستس دولوپرها ساخته شده اند نه برای یک سایت جامع که شاید تعداد زیادی کاربر رو بخواد هندل کنه !

به نظر دوستان استفاده از کدوم راه بهتر هست :
1- نصب PHP - MYSQL - APACHE - PHPMYADMIN به صورت دستی بروی سرور ویندوزی ؟!
2- نصب PHP - MYSQL - IIS - PHPMYADMIN به صورت دستی بروی سرور ویندوزی ؟!
3- استفاده از Plesk ؟!
4- استفاده از cPanel ؟! ( که البته جایی دیدم که ورژن تحت ویندوز هم داره )
5- پنل های مشابه موارد 3-4 که بنده نمیشناسم ؟!
6- موارد دیگری که دوستان بهتر در جریان هستند !!!

ضمنا : بنده عرض کنم که سایت بنده یک سایت هاستینگ نیست ( به این خاطر عرض کردم که چون Plesk و ... ظاهرا برای هاستنیگ در نظر گرفته شده )
بنده فقط میخوام از یک بستر روان - خوب - امن و با ظرفیت برای اجرای PHP استفاده کنم !!!

پیشاپیش از شما متشکرم !

Master_Power
چهارشنبه 31 تیر 1394, 17:31 عصر
یه سوال

شما دیتاسنتر اجاره کردید ؟
یعنی سرور خام دارید ؟

siavashsay
چهارشنبه 31 تیر 1394, 17:38 عصر
بله .
یک سرور قوی ویندوزی هست که هزینه ماهیانه داره !
اما سرور بنده برای یک سایت هاستینگ نیست

Master_Power
چهارشنبه 31 تیر 1394, 18:03 عصر
بهترین راه نصب CPanel اوریجینال هست

به هیچ عنوان CPanel Fake نصب نکنید

البته این نظر منه. من 7 سال هست دارم با cpanel کار میکنم و هیچوقت باهاش مشکلی نداشتم

pejman_view
چهارشنبه 31 تیر 1394, 18:06 عصر
با سلام به دوستان عزیز !
در ابتدا عرض کنم که شاید این موضوع خیلی تکراری باشه اما واقعا جای خاصی به نتیجه درستی نرسیدیم !
دوستانی که اطلاعات کافی دارند لطفا با دلیل و ذکر منابع در صورت نیاز عنوان کنند که :

چنانچه یک سرور ویندوزی داشتیم بهترین راه ( ساده ترین راه رو عرض نکردم ) برای استفاده از PHP بروی این سرور چیست ؟!

بنده از WAMP و یا نرم افزارهای مشابه اون زیاد راضی نیستم چرا که این نرم افزارها گمونم بیشتر برای شبیه سازی و تستس دولوپرها ساخته شده اند نه برای یک سایت جامع که شاید تعداد زیادی کاربر رو بخواد هندل کنه !

3- استفاده از Plesk ؟!

ضمنا : بنده عرض کنم که سایت بنده یک سایت هاستینگ نیست ( به این خاطر عرض کردم که چون Plesk و ... ظاهرا برای هاستنیگ در نظر گرفته شده )
بنده فقط میخوام از یک بستر روان - خوب - امن و با ظرفیت برای اجرای PHP استفاده کنم !!!

پیشاپیش از شما متشکرم !

سلام،

واقعاً نمی دانم می خواهید واسه چه کاری از ویندوز برای PHP استفاده کنید. به تجربه من اطمینان کنید اصلاً توصیه نمی شود و ویندوز قابلیتی کمی برای PHP دارد مخصوصاً برای application های بزرگ. اگر تنها بخاطر نداشتن دانش لینوکس ، ویندوز را انتخاب نمودید توصیه می کنم بگذارید کسی که وارد است برای شما لینوکس را کانفیگ کند و خیلی ها هستن اینکار را انجام می دهند.

به نظر من پلسک یا وب هاستینگ پنل استفاده کنید بهتر است چون به نظر می رسد شما دانش کانفیگ dns binder، mail server و ... را ندارید اما بصورت اتوماتیک این پنل ها این ها را برای شما نرم افزارها و کانفیگ را انجام می دهند.

cpanel هم نسخه ویندوزی ندارد باز اگه داشت با پلسک و ... فرقی نمی کرد.

siavashsay
چهارشنبه 31 تیر 1394, 18:16 عصر
سلام،

واقعاً نمی دانم می خواهید واسه چه کاری از ویندوز برای PHP استفاده کنید.

بنده بیش از 12 سال دارم با PHP بروی لینوکس - ویندوز کار میکنم ! متوجه این موضوع هستم که بهترین راه برای استفاده از PHP لینوکس هست . اما بنده به خاطر یک سری اپلیکیشن ویندوزی که دارم مجبور به استفاده از سرور ویندوزی هستم . راه دیگه این ندارم !

pejman_view
چهارشنبه 31 تیر 1394, 18:25 عصر
بنده بیش از 12 سال دارم با PHP بروی لینوکس - ویندوز کار میکنم ! متوجه این موضوع هستم که بهترین راه برای استفاده از PHP لینوکس هست . اما بنده به خاطر یک سری اپلیکیشن ویندوزی که دارم مجبور به استفاده از سرور ویندوزی هستم . راه دیگه این ندارم !

بسیار خوب ناراحت نشوید من به تجربه شما واقف نبودم و قصد جسارت نداشتم اما با این حال توصیه های بنده پابرجاست اگر از ویندوز می خواهید استفاده کنید از این پنل ها استفاده کنید سپس تنظیمات mysql و php را در حد و توانایی سرور خود افزایش دهید.

siavashsay
چهارشنبه 31 تیر 1394, 18:36 عصر
ناراحت نشدم پژمان عزیز ! فقط خسته ام از این موضوع که هر کدومشون یه سری مزیت و عیب دارن !
میخوام از IIS - PHP - MYSQL - PHPMYADMIN استفاده کنم باز به مشکل htaccess برخورد میکنم چون در IIS باید از webconfig استفاده کرد که یه سری از دستوراتش واسم مجهوله و با htaccess راحتترم !
از wamp - xamp - ampps - securewamp و ... هم نمیخوام استفاده کنم چون برای محیط آنلاین طراحی نشدن !
از Plesk میخوام استفاده کنم اما میبینم اصلا استفاده که Plesk داره من نیاز ندارممم . Plesk خیلی قوی هست و اینقدر امکانات داره که من اصلا به اونا نیازی ندارم !
میخوام از PHP-MYSQL- APACHE استفاده کنم اما خوب باید ظاهرا به صورت دستی امنیتش رو کامل کنم که این خودش باز داستان دیگه ای داره یا اصلا اگه اینکارو بکنم با wamp و ... فرقی داره از نظر Stable بودن یا نه !!

در کل گیجم ! واقعا موندم دیگه !

بازم ممنونم عزیزم از پاسخت

pejman_view
چهارشنبه 31 تیر 1394, 19:02 عصر
مطلبت رو خوندم در این صورت معقولانه ترین راه استفاده از PHP , MYSQL , APACHE استفاده کنید.
اما در کل باید در همه موارد باید کانفیگ های امنیتی را انجام دهید حتی برای PLESK توصیه دیگر من این است مدیر سرور پیدا کنید لازم نیست هر برنامه نویسی نحوه کانفیگ صحیح سرور را بلد باشد.
چون بعد از نصب باید گام های امنیتی خاصی را بردارید تا دسترسی ها و ... محدود شود.

ما هنگامی که با چنین مشکلی مواجه می شویم باز هم پیش فرض کار خود را روی لینوکس می گذاریم، سایت اصلی را روی لینوکس بالا می آوریم و سپس اقدام به API نویسی برای وب سرور ویندوزی می کنیم.

Unique
چهارشنبه 31 تیر 1394, 19:30 عصر
راستش در حال حاضر انقدر ها هم که آقا پژمان میگه ویندوز و وب سرور IIS در مقابل apache کم نمیاره ،‌بله شاید وقتی nginx پاش وسط باشه بتونیم شاهد Performance بهتر باشیم اما IIS در مقابل Pache قطعا انقدر سختگیری نداره.

کلا وقتی از یه تکنولوژی جایگزین میخوایم استفاده کنیم باید ببینیم چی را میتونیم قربانی کنیم و چی را نمیتونیم. مثلا اگه قطعا باید از htaccess استفاده کنیم دیگه بحثی برای IIS و nginx نمیمونه که البت هاون ها هم زیر ساخت هایی برای جایزگرینی htaccess دارند. (حالا بماند که خود همین htaccess یکی از عوامل کندی apache هستش).

اما شما بر اساس مطالبی که گفتی چیکار کنی ؟

انتخاب iis و apache :
اگه htaccess لازم هستی که اصلا جای بحث نیست و apache اما اگه میتونی با iis کنار بیای به نظرم iis توی ویندوز از apache بهتره اما خدا وکیلی مگه چه سایتی هست که انقدر توی performance بیایم ریزبین بشیم !؟

انتخاب اینکه خودت config کنی یا panel بگیری :
بستگی به خودت داره ! شما حتی اگه panel هم بگیری بالاخره مجبور میشی یکسری چیز ها را خودت config کنی و تغییر بدی تازه با نصب این ها باید کلی توی سر خودت و document های یک پنل جدید هم بزنی در صورتیکه اگه خودت کانفیگ کنی به مرور زمان میتوین در این زمینه هم تجربه و دانش خوبی کسب کنی.

اگه سرور خیلی حساس هست هم این همه sysadmin با سواد توی ایران داریم و میدتونی بدی یکی برات کانفیگ کنی.

damashi
چهارشنبه 31 تیر 1394, 19:37 عصر
با سلام به دوستان عزیز !

3- استفاده از Plesk ؟!

پیشاپیش از شما متشکرم !
درود
پیشنهاد بنده به شما AMPPS است
AMPPS نسبت به زمپ جوان تر است و به نوعی می توان گفت که کامل تر هم هست.AMPPS تجمیعی از تمامی امکانات مورد نیاز برای توسعه دهندگان با هم است.
“Apache, Mysql, PHP, Perl, Python and Softaculous auto-installer ”
تمامی امکاناتی که یک برنامه نویس یا توسعه دهنده به آن ها نیاز پیدا خواهد کرد در این نرم افزار تجمیع شده و شرکت SOFTACULOUS که 20هاست نمایندگی رسمی آن در ایران را به عهده دارد،دست به کار بزرگی زده است و این نرم افزار پرکاربرد و همه فن حریف را با لایسنس رایگان مادام العمر در اختیار همه قرار داده است.
اما وجه تمایز بزرگ AMPPS نسبت به XAMPP در حرف S آخر AMPPS خلاصه می شود و این حرف یعنی نصب اتومایتیک انواع سیستمهای مدیریت محتوا در عرض چند دقیقه و با کمترین دردسر.
WORDPRESS که یک سیستم مدیریت محتوای همه کاره و محبوب است می تواند یک مثال بسیار خوب برای مقایسه این نرم افزار ها باشد.
برای نصب ورد پرس با امپس شما با رفتن به پنل کاربری 127.0.0.1/ampps در قسمت بلاگ ها و وارد کردن مشخصات مورد نظرتون در عرض کمتر از 1 دقیقه به سایت خودتون دسترسی پیدا خواهید کرد که این یعنی صرف زمان کم برای توسعه.
و اما امپس دارای چه امکاناتی است.
1-وب سرور (مسئول مدیریت درخواست ها و گزینش صفحات درخواستی) که در امپس از وب سرور آپاچی برای این کار استفاده می شود.
2-دیتابیس که در این جا دیتابیس های مای اس کیو ال و مونگو دی بی هر دو وجود دارند و برای مدیریت آن ها به ترتیب phpmyadmin و rockmongo استفاده می شود.
3-اف تی پی سرور فایل زیلا، با استفاده از این اف تی پی سرور و نرم افزار کلاینت آن یعنی اف تی پی کلاینت می تواند از یک سیستم دیگر به فایل های سیستم دسترسی پیدا کرد.
4-ابزار دامنه:با استفاده از این ابزار و درست کردن دومین های parked و addon می توان محیط لوکال هاست را به محیط هاست واقعی نزدیک تر کرد.
5-پی اچ پی : با این امکان دیگر نیازی به نصب php روی سیستم خودتون ندارید.
6-پنل تحت وب برای نصب انواع اسکریپت های آماده و سیستم های فروشگاهی و بلاگینگ و هزاران هزار دسته محبوب و مورد استفاده دیگر.
جهت دریافت فایل دانلود این نرم افزار به http://www.ampps.com/downloads مراجعه کنید.
این نرم افزار در ویندوز 7، 32 بیتی و 64 بیتی قابل نصب است و بعد از نصب نیاز به انجام 2 کار است.
مخصوص ویندوز 64 بیتی :
1-ابتدا از آدرس http://www.apachelounge.com/download فایل vcredist_x64.exe را دانلود و نصب کنید.
2-سپس به لینک http://download.dll-files.com/fixer/trial/dffsetup.exe مراجعه کنید و با دانلود و نصب نرم افزار dffsetup-msvcr110.exe مشکل فایل msvcr110 مورد نظر حل خواهد شد.
در ضمن با مراجعه به سایت ampps.com در قسمت ویکی در فوتر سایت توضیحات به مراتب کامل تر و جامع تری درباره این نرم افزار داده شده است و در مورد پشتیبانی این نرم افزار باید به این موضوع اشاره کنم که پشتیبانی این نرم افزار به صورتی تیکتی انجام می شود و نمره خوبی میشه به پشتیبانی تیم ampps داد که با توجه به رایگان بودن این نرم افزار بسیار قابل توجه است.
منبع:
http://blog.20host.ir/%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

damashi
چهارشنبه 31 تیر 1394, 19:53 عصر
البته باید در تایید فرمایش دوست حرفه ای و محترممون که در این تاپیک مطلب زدن عرض کنم البته که به هیچ وجه جای سرور لینوکس رو نخواهد گرفت ولی بسیار بسیار نسبت به باقی شبیه ساز ها به قول شما قوی تر عمل میکند
البته همین شرکت یک پنل دیگر نیز به نام webzo دارد که در صورتی که وی پی اس لینوکس تهیه کنید نصب بسیار بسیار ساده ای خواهد داشت و یک ماه نیز رایگان قابل استفاده است و تقریبا یک کنترل پنل جدید و همه کاره است! ولی خب بنده زیاد کار نکردم و فقط در حد تست کار کردم خیلی از موارد رو نسبت به سایر کنترل پنلها به راحترین وجه میتونید فعال کنید

باز هم در تایید گفته دوست محترم (pejman_view (http://barnamenevis.org/member.php?74371-pejman_view)
)
باید عرض کنم که
لینوکس بهترین گزینه برای اینکار است و به شما توصیه میکنم اگر تا کنون وارد این داستان نشده اید یک وی پی اس بسیار ارزون خرید کنید و با نصب کنترل پنل های رایگان لینوکسی اغاز کنید
مثل lxadmin , webmin بعد از کار کردن با اینها و تست خیلی خیلی داستان برای شما روشن تر خواهد شد و البته بهترین گزینه برای میزبانی سایتتون که هم ارزون باشد و هم حرفه ای برای این مقصود کنترل پنل محبوب ایرانی ها directadmin
هست که البته با لایسنس ماهی 5 دلار در دسترس است و تقریبا منابع بسیار بسیار کاملی برای حل تمامی مشکلاتش در نت موجود است و هیچ مشکلی نیست که با جستجو در نت نتوانید حل کنید فقط کمی تمرکز نیاز است

siavashsay
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 02:18 صبح
ممنونم از همه دوستان عزیزی که نظراتشون رو دادند !
اما بنده عرض کردم به خاطر یه سری اپلیکیشن های ویندوزی مجبور به استفاده از سرور ویندوز هستم !
حالا یک بستر خیلی سبک و Stable میخوام که PHP رو روش سوار کنم !
AMPPS رو دانلود کردم و نصب کردم اما خیلی شلوغ و سنگین بود !
به نظرتون XAMPP استفاده کنم بهتره یا اینکه PHP-APACHE-MYSQL رو خودم روی سرور نصب کنم ؟!

Master_Power
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 02:22 صبح
فرقی نداره ولی اگه جدا جدا نصب کنی بهتره چون میدونی داری چیکار میکنی

Unique
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 13:02 عصر
به نظرتون XAMPP استفاده کنم بهتره یا اینکه PHP-APACHE-MYSQL رو خودم روی سرور نصب کنم ؟!
به هر حال مجیبوری هر کدوم را برای خودت config کنی و فرقی نمیکنه خیلی حداقل اگه خودت همه را تک تک کانفیگ کنی میدونی داری چیکا رمیکنی.

siavashsay
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 15:02 عصر
متشکرم ازتون !
از نظر Stable بودن کدوم بهتره ؟!
من قبلا Wamp رو تست کردم . روی لوکال خوب جواب میده اما وقتی میره رو سرور گاها کرش میکنه و باید ریست سروایس کنم !
به نظرتون این مشکل تو XAMPP یا Apache دستی هم پیش میاد ؟!

ali2k5
شنبه 03 مرداد 1394, 00:09 صبح
اگر یک محیط با کانفیگ عالی و مطمئن میخواید plesk اگر صرفا یک محیط ساده با کانفیگ درست میخواید xampp درضمن در نسخه های جدید زمپ دیگه مشکل کانفیگ امنیتی مطرح نیست