PDA

View Full Version : دسترسی root به apache برای اجرای فایل php

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 10:48 صبح
سلام
من تو ترمینال لینوکس وقتی یک دستوری و اجرا میکنم برام اجرا میکنه مثلا

php -a
echo shell_exec('whoami');
و مینویسه root چون اجرا کنندش خود روته
اما وقتی یک فایل PHP و که تو مسیر var/www/html هست همین دستورو مینویسم میگه با یوزر www-data داره اجرا میکنه.
من میخوام فایل php اسکریپت من دسترسی رووت داشته باشه

Unique
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 13:00 عصر
ربطی به فایل PHP نداره ، Apache داره تحت www-data اجرا میشه و اگه شما اون را تحت root اجرا کنید مشکل امنیتی پیش میاد.
این راه حل عملیاتی تر و امن تره. (http://stackoverflow.com/questions/8532304/execute-root-commands-via-php)

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 13:25 عصر
با این کار دقیقا چجوری داره اجرا میکنه ؟ یعنی همون لحظه دسترسیش روت میشه فقط ؟ خوب اگه اینجوریه که هرکسی با نوشتن sbin اولش میتونه با یک هاست اشتراکی به عنوان روت هرکاری کنه درسته ؟

Unique
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 22:52 عصر
خوب اگه اینجوریه که هرکسی با نوشتن sbin اولش میتونه با یک هاست اشتراکی به عنوان روت هرکاری کنه درسته ؟
نه توی هاست اشتراکی که نمیتونی owner فایل ها را تغییر بدی به root ! تازه کی گفته همه sysadmin ها انقدر با سواد هستند ؟! ممکنه اصلا sysadmin متوجه این موارد و خیلی موارد دیگه نباشه و خوب بالاخره به یک روشی هاست رو هوا باشه. شما گفتی چطور روی لینوکس انجام بدیم و نگفتی منظورت shared hosting هست. روی vps و کلا سرور ها یاختصاصی به راحتی با این روش قابل انجامه بدون اینکه دسترسی root بدیم apache !