PDA

View Full Version : سوال: چت اینترنتی

parsa lotfy
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 23:26 عصر
سلام.

دوستان من میخوام ی برنامه چت تحت شبکه اینترنت بنویسم .

خب واضحه که خود فرم برنامه یه تکس باکس و یه باتن بیشتر نیس !!!
مشکل من اینه که text رو چی جوری از طریق اینترنت منتقل کنم ؟؟؟
بهترین راه ارسال و دریافت text از طریق اینترنت چیه ؟

من چند جا درمورد همین روش ارتباط خوندم میگفتن وب سرویس خوبه ...هرکی یه چیزی رو پیشنهاد میکرد .

من درمورد وب سرویس خیلی مطلب خوندم تو همین سایت ولی اصلا ازش سر در نمیارم.خیلی سطح بالا هست.

خب من میخوام بدونم بهترین روش کدومه ؟؟؟

اگه ممکنه همه ی روش های ارسال و دریافت text رو از طریق اینترنت با مزایا و معایب هرکدوم بگین تا من از این سردرگمی نجات پیدا کنم !!!

با تشکر از همه ی شما برنامه نویسا...

pbm_soy
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 23:55 عصر
دو یا سه روز پیش همین سوال را پرسیده بودند جستجو میکردید!
دو راه کلی دارید
یا سوکت پروگرامینگ کنید که در اینصورت هر دو طرف آدرس آی پی ولید داشته باشند که در ایران این مورد کمتر پیش میاد و یا کاربران سرویس adsl خودشون را باید تنظیم کنند ولی کسانی که از اینترنت سیم کارت استفاده میکنند منظور ایرانسل و همراه اول ، اصلا ولید نمیدن

راه دوم هم بواسطه وب سرویس است
البته با روش سوکت نویسی هم میتوانید یک سرویس بنویسید که کار رله کردن پیامهارا بین کاربران انجام دهد دراینصورت فقط سرور آدرس ولید باید داشته باشد
در هر صورت شما که مجبورید از یک سرور واسطه استفاده کنید بهتر است که از وب سرویس استفاده کنید چون کد نویسیش راحتتر است

parsa lotfy
جمعه 02 مرداد 1394, 10:28 صبح
ولی من اخرشم یاد نگرفتم چیجوری با وب سرویس کار کنم :گریه:

اموزش های سایت خیلی گنگن...

چرا یکی نمیاد راهنمایی کنه :گریه:

negative60
جمعه 02 مرداد 1394, 11:25 صبح
بارها در اين مورد بحث شده جست و جو کنيد.
قبل از اينکه دست به کار بشيد بايد سوکت پروگرمينگ رو کامل ياد بگيريد و همينطور با شبکه آشنايی پيدا کنيد تا درگير مشکلات سطحی و اوليه نشيد.
ضمناً سرور برنامه فقط نيازمند آيپی پاپليک هست نه کلاينت ها! کلاينت فرقی نداره اينترنتش GPRS باشه يا DSL فقط آيپی سرور بايد پاپليک باشه.
همچنين کسانی که دانش کافی ندارند از وب سرويس يا حتی ديتابيس به عنوان سرور استفاده ميکنند که اين روش اصلاً صحيح نيست بهتره برنامه سمت سرور رو خودتون طراحی کنيد يا از XMPP (https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=XMPP&redirect=no&oldid=627651207) استفاده کنيد

parsa lotfy
جمعه 02 مرداد 1394, 12:47 عصر
مثلا من چنین برنامه ای رو پیدا کردم

http://www.codeproject.com/KB/aspnet/ChatApplication/EasyTalk.zip

خب چیجوری میشه با این برنامه کار کرد ؟؟؟؟

کلاینت اش که معلومه باید روی سیستم دوطرف چت کننده اجرا بشه ولی قسمت چت سرویس اش باید کجا اجرا بشه ؟؟؟؟؟!!!!!

مشکل من همین جاست...
خواهشا راهنمایی کنید