PDA

View Full Version : سوال: خطای عدم رجیستر اکتیو ایکس

nazanin_90
جمعه 02 مرداد 1394, 10:50 صبح
سلام دوستان
باید عرض کنم که به تازگی ویندوز 7 را روی سیستمم نصب کرده ام . متاسفانه در این ویندوز قادر به تهیه و اجرای برنامه ای که در آن اکتیو ایکسی وجود دارد نیستم در صورتیکه قبلاًدر ویندوز ایکس پی چنین مشکی نداشتم .
تصویر ضمیمه را ملاحظه بفرمائید!
علیرغم رجیستری نمودن اکتیوایکس فوق(در خارج از برنامه) خطای مشاهده شده صادرمیشود .

با تشکر

samiasoft
جمعه 02 مرداد 1394, 14:07 عصر
سلام
دقت کنید کنار فایل های کامپونت کدجاسک فایل های با پسوند lic وجود دارند که احتماالا شما اینارو هنگام رجیستر کنارفایل ocx نزاشته اید.

با عنایت به این نکته با استفاده از فایل ضمیمه شده دوباره کامپونت رو رجیستر کنید.

(همچنین بصورت run as admin اجرا کنید)

علیرضا5
جمعه 02 مرداد 1394, 18:26 عصر
این فایل bat رو بصورت
run as admin اجرا کن اگر از رجیستری باشه حل میشه

nazanin_90
جمعه 02 مرداد 1394, 21:00 عصر
با سلام و ضمن تشکر از پاسخ هر دو بزرگوار
متاسفانه علیرغم استفاده از هر دو روش مشکل قبلی همچنان بقوت خود باقی است.

باتشکر

علیرضا5
جمعه 02 مرداد 1394, 23:15 عصر
البته یه راه به نظرم میرسه که موقع نصب وی بی 6 در ویندوز 8 اینکار لازمه ولی باز امتحان کن ** من چون ویندوز8 دارم طبق اون توضیح میدم سونش هم باید مشابه همین باشه
روی درایو سی کلیک راست کن پراپرتیس رو انتخاب کن
از سربرگ ها security رو انتخاب کن دو تا جدول می بینی که اولی انواع یوزرها و دومی مجوزها هستند بینشون کلید edit هست که کلیک میکنی بعد شما روی هرکدام از یوزرها کلیک کن و در جدول مجوزها همه تیک ها رو علامت دار می کنی
برا ی همه یوزرها اینکارر رو انجام میدی آخرش هم چند پیغام میده که اوکی میکنی والسلام

isaac23
شنبه 03 مرداد 1394, 07:35 صبح
دوست عزیز شما باید نرم افزار ویژال بیسیک رو بصورت Run As Administrator اجرا کنید مشکلتون حل میشه .

nazanin_90
شنبه 03 مرداد 1394, 22:49 عصر
دوست عزیز شما باید نرم افزار ویژال بیسیک رو بصورت Run As Administrator اجرا کنید مشکلتون حل میشه .
سلام
لطفاً بیشتر راهنمائی میفرمائید !
منظور اینکه گزینه Run As Administrator درچه مرحله از پروسه نصب ویژوال بیسیک است ؟
باتشکر

isaac23
یک شنبه 04 مرداد 1394, 07:42 صبح
طبق این آموزشش جلو برید باید مشکلتون حل بشه
بعد از اینکه نرم افزار رو نصب کردید روی آیکن برنامه توی صفحه دسکتاپ کلیک راست کنید و طبق آموزشش پیش برید.

ایلیا آخوندزاده
سه شنبه 06 مرداد 1394, 21:49 عصر
باسلام این خطای رجیستری گاهی مشکل از خود vb هستش اگر دقت کنید در پایان نصب vb در ویندوز های بالاتر از XP مخصوصا 7 یه خطا میده که مربوط به اعمال تنظیماته ولی بعضی از نسخه ها علیرغم دادن ارور مشابه اما میتونن با رجیستری راحت کنار بیان.
موفق باشید

علیرضا5
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 23:34 عصر
آموزش نصب وی بی6 در ویندوز سون در اینترنت پره
خیلی هم راحت نصب میشه من چون 8 کار می کنم الان نمیتونم بگم دقیقا باید چیکار کنی فقط یادمه که در قسمت کنترل پنل در یوزر اکانت ها باید علامتی رو که هست رو قبل از نصب غیر فعال کنی