PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل درست اجرا نشدن کدهای اتصال و ثبت، ویرایش و جست و جو دیتابیس

mahlake
شنبه 03 مرداد 1394, 09:50 صبح
با سلام بنده یه برنامه ویندوز فرم نوشتم که دیتابیس اون رو در هاست قرار دادم...
حالا مشکل اینجاست که گاهی اتصال انجام نمیشه و مشتری مجبوره برنامه رو ببنده و دوباره باز کنه تا برنامه دوباره درست کار کنه یا مثلا کل اطلاعات رو پیدا نمیکنه و باز مجبور به بستن و دوباره باز کردن برنامه برای رفع مشکل هستیم... حالا سوال من اینه که من چطور میتونم این مشکل رو حل کنم....

zayens
یک شنبه 04 مرداد 1394, 15:00 عصر
هیچ کدی از دستورات را نزاشتی و هیچ اطلاعاتی از میزان حجم اطلاعات هنگام لود فرم نزاشتی و حتی هیچ اطلاعاتی از نحوه اتصال به دیتا را نگفتی

فک میکنی ما پیامبریم یا علم غیب داریم؟

mahlake
یک شنبه 04 مرداد 1394, 23:46 عصر
هیچ کدی از دستورات را نزاشتی و هیچ اطلاعاتی از میزان حجم اطلاعات هنگام لود فرم نزاشتی و حتی هیچ اطلاعاتی از نحوه اتصال به دیتا را نگفتی

فک میکنی ما پیامبریم یا علم غیب داریم؟

آقا ببخشید کاملا حق با شماست اصلا حواسم نبود :لبخند::لبخند::لبخند::لبخند:
کدی که خطا میگیره((از هر 80 تا رکورد 10 تا رکورد آیدیشون بر نمیگرده یا ثبت نمیشن)):
قراره یه سند رو ثبت کنه و آیدی همون سند رو، یعنی آخرین رکورد رو برگردونه

SqlConnection coon = new SqlConnection("Data Source=1.1.1.1;Initial Catalog=test;User ID=test;Password=root;Persist Security Info=True;");
SqlCommand coom = new SqlCommand("insert into [rclient] (rname,frn,rsh,rcn,ptlc,[add],rtn) values(N'" + rname.Text.Trim() + "',N'" + frn.Text.Trim() + "',N'" + rsh.Text.Trim() + "',N'" + rcn.Text.Trim() + "',N'" + ptlc.Text.Trim() + "',N'" + add.Text.Trim() + "',N'" + rtn.Text.Trim() + "')", coon);
try
{
if (coon.State == ConnectionState.Closed)
coon.Open();
coom.ExecuteNonQuery();
if (coon.State != ConnectionState.Closed)
{
coon.Close();
}
coom.Parameters.Clear();
DataGridView datagrid24 = new DataGridView();
if (coon.State == ConnectionState.Closed)
coon.Open();
SqlDataAdapter sdadapter = new SqlDataAdapter("SELECT * FROM [rclient] WHERE [rclient].rid = IDENT_CURRENT('[rclient]');", coon);
DataTable dttable = new DataTable();
sdadapter.Fill(dttable);
datagrid24.DataSource = dttable;
modified = Convert.ToInt32(datagrid24.Rows[0].Cells[0].Value.ToString().Trim());
if (coon.State != ConnectionState.Closed)
coon.Close();
}
catch (Exception x)
{
MessageBox.Show("خطای ثبت مشتری لطفا به پشتیبانی اطلاع دهید.", "!!!پیغام", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Stop);
}

7 تا جدول داره دیتابیس و هر جدول نهایتا 100 هزار رکورد داره... حجم کلی دیتابس 3 گیگ هست و بک آپ اون 45 مگابایته...
نحوه اتصال به دیتا هم که در کد ها مشخصه.... اگر بازم چیز بیشتری نیاز هست که بگم لطفا بگید تا بگم...

واقعا ممنون که وقت میزارید و این پستها رو میخونید تا به کسایی که کمتر از خودتون میدونن کمک کنید... من که خودم به شخصه همه اعضای برنامه نویس و گردانندگانش رو دعا میکنم...
بازم ممنون

mahlake
یک شنبه 04 مرداد 1394, 23:57 عصر
اینم همون کد سرچه هست که گفتم گاهی کامل نشون نمیده و در هر جستوجو 100 تا رکرد رو بیشتر فراخوانی نمیکنه... عمدتا بین 1 تا 3 رکورد رو نشون میده...

public DataTable ExecuteSelectSQL(String strSQL)
{
if (con.State == ConnectionState.Closed)
{
con.Open();
}
DataTable dt = new DataTable();
SqlDataAdapter adb = new SqlDataAdapter(strSQL, con);
try
{
adb.Fill(dt);
if (con.State == ConnectionState.Open)
{
con.Close();
}
}
catch (Exception)
{
MessageBox.Show("لطفا دسترسی خود را به اینترنت چک کنید در صورت حل نشدن فایروال و فیلترشکن خود را چک کنید و در صورت دانلود آن را متوقف کنید. اگر مشکل حل نشد با پشتیبانی تماس بگیرید", "!!!پیغام", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Stop);
}
return dt;
}