PDA

View Full Version : صدا زدن ماکرو توی برنامه ...

fatimah
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 19:16 عصر
لام دوستان
آیا میشه توی کدنویسی وی بی هم ماکروی نوشته شده رو صدا زد ؟
مثلا ماکرویی تعریف کردیم بنام macro7 ، آیا میشه اون رو توی یه رویدادی برای کنترل label صدا زد و ازش استفاده کرد ؟
ممنون...

Ali_Fallah
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 19:20 عصر
لام دوستان

مگه در رویداد Event از اونها استفاده نمیکنی ؟

fatimah
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 19:44 عصر
((ببخشید . اون سلام بود ))
بله می کنم . من ماکرویی تعریف کردم بنام مثلا همون ماکرو7
بعد توی پنجره ی properties در تب event در رویداد on click مربوط به lblinfo می خوام علاوه بر استفاده از ماکرویی که

تعریف کردم از دستورات و کدهای ویژوال هم استفاده کنم .
ولی وقتی امتحان کردم دیدم یا باید این باشه یا اون ( البته من به این نتیجه رسیدم )
حالا می خوام ببینم آیا میشه از طریق همون کدهای ویژوال هم ماکرو رو صدا زد یا نه .
ممنون دوست عزیز .......

Ali_Fallah
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 19:57 عصر
بنظر من میشه این کار رو کرد البته اون هم بستگی داره باینکه ماکرویی که تعریف کردی چه کاری رو انجام میده
بعنوان مثال شما ماکرویی تعریف کردی که یک فرمی رو ببنده
خب شما وقتی کد وی بی رو نوشتی و نیاز بود که اون فرم مورد نظر بسته بشه شما میتونی
در متد DOCMD این ماکرو رو اجرا کنی
البته مثالی که زدم جهت روشن شدن مطلب بود...
ولی به نظر من اصلاً شما وقتی که بلدی کد بنویسی دیگه نیازی نیست ماکرو هم ایجاد کنی
چون در کد نویسی هم همان دستوراتی که در ماکرو استفاده میشه در اونجا هم هست والبته بیشتر
...

sarami
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 22:39 عصر
روی ماکرو Right Click کن و گزینه SAve As رو انتخاب کن فقط به function تبدیلش کن خودش کد وبی رو براتون مینویسه اون کد رو هر جای برنامه که نیازه Copy و سپس Past کن مشکلتون حل میشه

rezahy
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:27 صبح
سلام

وقتی با ماکرو برنامه مینویسم مشکلی نیست و اجرا میشه، اما وقتی همون ماکرو رو تبدیل به کد vb میکنم، اصلا انگار برنامه آنرا نمیشناسه یا اصلا اونو نمی خونه.

می تونید کمکم کنید.

مهدی قربانی
دوشنبه 12 اسفند 1387, 09:36 صبح
سلام
این ماکرو چه نوع ماکرویی هست ( چه عملیاتی انجام میده ) ؟

siavash_realy
دوشنبه 03 فروردین 1388, 00:34 صبح
داداش اينطوري كد نويسيش ، ماكروت فراخواني ميشه :
DoCmd.RunMacro "macro7"