PDA

View Full Version : سوال

ماری کوری
یک شنبه 04 مرداد 1394, 14:42 عصر
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه این خطاها مربوط به چیه ؟در زبان اسمبلی
Error 1 error A2008: syntax error : . E:
eroor A2070 :invalid instruction operands

eroor A1010 : unmat ched block nesting

masoud.8086
یک شنبه 04 مرداد 1394, 16:49 عصر
سلام
لطفا کد مربوطه رو قرار بدید و کامپایلری که باهاش کد را کامپیل میکنید ذکر کنید..

ماری کوری
یک شنبه 04 مرداد 1394, 21:15 عصر
سلام
کد برنامه به همراه خطاهاش ارسال کردم .

masoud.8086
یک شنبه 04 مرداد 1394, 21:34 عصر
برنامه از نظر سنتکس مشکل نداره باید کد ها رو داخل کامپیلر nasm وارد کنید نه ویژوال استودیو..موفق باشید

ماری کوری
یک شنبه 04 مرداد 1394, 22:55 عصر
برنامه از نظر سنتکس مشکل نداره باید کد ها رو داخل کامپیلر nasm وارد کنید نه ویژوال استودیو..موفق باشید
با تشکر
میشه راهنمایی کنید این کامپایلر nasm چیه؟
من نمی دونم چیه . استادم بهم گفته بود تو محیط ویژوال استودیو کار کنم . منم هر چی برنامه می نویسم اجرا نمی شه . اگه می تونید کمکم کنید ممنون میشم .چون من مجازی می خونم دسترسی به استاد ندارم

masoud.8086
یک شنبه 04 مرداد 1394, 23:47 عصر
به نظرم شما دارین راه رو اشتباه میرین اول مشخص کنید که اسمبلی 16 بیتی تحت داش کار میکنید یا 32 ویندوز؟؟؟اگه درستون زبام ماشین و یا برنامه سازی سیستم پس با اسمبلی 16 بیتی سرو کار دارید .باید با نرم افزار امولاتور 8086 کار کنبد هنچنین پیشنهاد میکنم کتاب اسمبلی نیکمهرو دانلود کنید و بخونید..

pbm_soy
دوشنبه 05 مرداد 1394, 03:01 صبح
من کد را ندیدم
شما از درست تنظیم بودن ویژوال استودیو مطمئن شوید چون کامپایلری که استفاده میکند masm است
البته با آن 16 بیتی هم و غیره هم کامپایل کنید به شرطی که محیط را درست تنظیم کنید
البته بجای تنظیم کردن و دردسر میتوانید مستقیم از این کامپایلر ها استفاده کنید

pbm_soy
دوشنبه 05 مرداد 1394, 03:03 صبح
یادم رفت بگم برای تنظیمات محیط ویژوال استودیو 2013 برای masm به لینک زیر مراجعه کنید

http://kipirvine.com/asm/gettingStartedVS2013/index.htm

ماری کوری
دوشنبه 05 مرداد 1394, 08:51 صبح
من کد را ندیدم
شما از درست تنظیم بودن ویژوال استودیو مطمئن شوید چون کامپایلری که استفاده میکند masm است
البته با آن 16 بیتی هم و غیره هم کامپایل کنید به شرطی که محیط را درست تنظیم کنید
البته بجای تنظیم کردن و دردسر میتوانید مستقیم از این کامپایلر ها استفاده کنید

سلام
من کد را براتون ارسال میکنم .ببینید کد هایی که نوشتم درسته .من این کد را با ویژوال استادیو 2013 اجرا میکنم جواب نمی ده .البته هر کد دیگه هم که اجرا می کنم جواب نمی ده نمی دونم اشکال از کجاست.

xman_1365_x
سه شنبه 06 مرداد 1394, 13:56 عصر
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه این خطاها مربوط به چیه ؟در زبان اسمبلی
Error 1 error A2008: syntax error : . E:
eroor A2070 :invalid instruction operands

eroor A1010 : unmat ched block nesting

دوست گرامی

قبل از هرچیز حتما قوانین سایت (http://barnamenevis.org/misc.php?do=showrules)رو مطالعه کنید، و از جمله مناسب برای عنوان تاپیک استفاده کنید، در غیر اینصورت مجبور به حذف تاپیک هایتان می باشم.

در ارتباط با برنامتون خطای گرامری داشت که ebp رو cbp نوشته بودین، پروسیجر رو داخل یک پروسیجر دیگه تعریف کردین، ماکروها،هدر ها و فایل های مورد نیازشو نداشتین و اشتباهات دیگر ...
برنامه شمارو کمی تغییر دادم تا بتونید build و استفاده کنید
حالا میمونه صورت مسئله که میخواستین انجام بدین، باید اول یک الگوریتم برای حلش پیدا کنید بعد در اسمبلی پیاده سازیش کنید
برای سوال های بعدیتون که مرتبط با خطا در ویژوال استادیو نیست، حتما تاپیک جدید با عنوان مناسب انتخاب کنید(البته طبق قوانین سایت درخواست انجامش توسط دیگران هم نباید باشه).

ضمیمه:
133640
موفق باشید