PDA

View Full Version : سوال: دخیره تصویر در کد برنامه

m.h.movahedi
یک شنبه 04 مرداد 1394, 15:16 عصر
سلام
گاهی نیاز است تا در برنامه از تعداد کمی تصویر استفاده شود. ذخیره تصاویر در یک فایل و همراه کردن آن با برنامه مشکلاتی دارد. مثلاً ممکن است تصاویر حذف شوند یا ... . آیا راه عملی وجود دارد که تصاویر ( توجه کنید که کوچک و کم تعدادند) در داخل کد برنامه C# قرار داده شوند. در غیر اینصورت بهترین راه برای حل این مشکل تصاویر چیست؟

zayens
یک شنبه 04 مرداد 1394, 15:37 عصر
منظورتون از تصاویر کوچک و کم تعداد همون آیکن ها هستند
توی اینجور مواقع برای اضافه کردن image به برنامه اون رو توی ریسورسهای پروژه قرار ندید
بلکه هنگام اضافه کردن عکس از Local Resource عکس مورد نظر را Import کنید تا این مشکلات پیش نیاد

m.h.movahedi
یک شنبه 04 مرداد 1394, 16:57 عصر
چطور باید این کار را انجام بدم. یعنی از کدوم قسمت به local source دسترسی پیدا کنم؟

zayens
دوشنبه 05 مرداد 1394, 14:14 عصر
توضیح دادم که
موقعی که ایمیجی میخوای براشون انتخاب کنی:
133599

اونوقت موقع ایمپورت لوکال را انتخاب کن، نه پایینیشو

133600
بعد که اد کنی عکس ها رو توی فایلای جدا نمیریزه
به خود اگزه ملحق میکنه

m.h.movahedi
سه شنبه 06 مرداد 1394, 14:21 عصر
سلام و ممنون
میشه این کار رو با کد نویسی انجام داد؟ اگه میشه لطف کنید و یه مثال ساده بزنید.

zayens
سه شنبه 06 مرداد 1394, 15:52 عصر
شما کاری که گفتم انجام بدی اتوماتیک کدش توی دیزاینر ایجاد میشه و قابل دسترسیه

m.h.movahedi
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 10:16 صبح
سلام و تشکر
گاهی استفاده از این کد ها ممکن نیست. مثلاً من قصد تغییر تصویر کلید رو با رخداد کلیک داشتم که کد خودکار تولید شده کمکی نمی کنه.
به هر حال راه حلش رو پیدا کردم
1- باید تصویر یا آیکون یا ... به پروزه اضافه بشه برای این کار از solution explorer قسمت properties رو باز کنید. بر روی Resources.resx راست کلیک کنید و open رو انتخاب کنید. در تب Resources.resx ابتدا نوع ( اولین تب از سمت چپ) رو انتخاب کنید و سپس با باز کردن انتخاب های add resource گزینه add existing file رو انتخاب کید و فایل مورد نظر رو اضافه کنید. می تونید اسم فایل رو هم عوض کنید.
2- به ابتدای کد در صورت عدم وجود فضای زیر رو اضافه کنید

using System.Drawing;

سپس کد زیر رو در محل مورد نظر قرار دهید.

Bitmap ImageName = ProjectName.Properties.Resources.image1;

که ImageName نام قابل استفاده برای تصویر در برنامه، Projectname نام پروژه و image1 نام تصویر اضافه شده در resource است.

3- از تصویر استفاده کنید. به عنوان مثال

BtnName.Image = ImageName;