PDA

View Full Version : چت خصوصی بین مدیر و کاربر

new_programer_79
یک شنبه 04 مرداد 1394, 20:54 عصر
سلام
میشه ساختار کلی یک اسکریپت گفت وگو با مدیر رو بگید.
منظورم اینه که کاربر بیاد یکی از مدیران رو انتخاب کنه و بعد با اون گفت و گو خصوصی داشته باشه؟
یه چیزی مثل اسکریپت های پشتیبانی.
خودم تا ی جاهایی رو فهمیدم اما نمیدونم که چطور به اون مدیر نشون بدم که یک کاربر گفت و گو با اون رو شروع کرده
ممنون میشم راهنمایی کنید:)
موفق باشید

alireza_r
یک شنبه 04 مرداد 1394, 21:10 عصر
سلام با asp میخواید یا php?
این فیلم آموزش به زبان asp.net
اگه دوست داشتید دانلود (http://dl.sourcebaran.com/download/610/Forum%20ASP.NET_SourceBaran.com.rar) کنید احتمال زیاد به کارتون میاد.

new_programer_79
یک شنبه 04 مرداد 1394, 21:15 عصر
سلام
ممنون از پاسخ
تاپیک تو انجمن PHP هست دیگه:لبخند:
آموزشی برای PHP ندارید عزیز؟

barnamenevis2016
دوشنبه 05 مرداد 1394, 11:35 صبح
سلام...برای اینکار...یک راه اینه که...فایل جاوایی بنویسید که هر چند ثانیه، یکبار چک کنه...پایگاه داده رو بررسی کنه(یعنی با کمک فناوری آژاکس) و ببینه که آیا کسی اون رو مخاطب قرار داده و برای چت کردن اون رو صدا زده یا نه...اگر صدا زده...مثلا مدیر می تونه، نشون بده که حاظر به چت کردن و پاسخ و الی آخر هست...
فکر کنم اگر این آموزش زیر رو ببینید، خیلی چیزا دستگیرتون بشه و کارتون راه بیافته:
آموزشی هست با نام اگر اشتباه نکنم با عنوان php Academy که من اینو از سایت p30download دانلود کردم..الانم زدم گوگل، لینکشو آورد ولی نمی تونم چرا صفحه رو نشون نمی داد..این آموزش مفصله و مباحث زیادی رو پوشش داده که شما اشتب نکنم part 24 رو دانلود کنی...آموزش رو می بینی..البت باز شاید آموزشای دیگه ای هم باشه.....

new_programer_79
دوشنبه 05 مرداد 1394, 13:09 عصر
پایگاه داده رو بررسی کنه(یعنی با کمک فناوری آژاکس) و ببینه که آیا کسی اون رو مخاطب قرار داده
دقیقا مشکل من هم همینه.چطور چک کنم که کسی اون رو مخاطب قرار داده یا نه؟
در خصوص معرفی آموزش هم حتما دانلود و نگاه میکنم.خیلی ممنون:قلب:

barnamenevis2016
دوشنبه 05 مرداد 1394, 13:47 عصر
یک شیوه این که..یک جدول داریم که تمام پیام هایی که در چت ها رد و بدل می شه اونجا ذخیره می شه...حالا کد جاوا هر پنج ثانیه یک بار می ره اون جدول رو چک می کنه و بررسی می کنه که به مدیر پیامی از سمت کسی فرستاده شده که خوانده نشده.یعنی پیامی که خونه مثلا ruser_id اون آدی مدیره و read اون 0 هست.اگر پیامی فرستاده شده باشه با این صفات.خونه read او ردیف رو رو می زنه 1 به معنی خوانده شده و بعد اون رو به مدیر نشون می ده و مدیر متوجه می شه که کسی اون رو مخاطب قرار داده....و بعد خواست چت رو آغاز می کنه.در این صورت خواست یک اتاق چت جدید باز می شه...که می تونی تنظیم کنی که حتی تمام پیام هایی که در روز های پیشین هم بین مدیر و اون کاربر رد و بدل شده ودر پایگاه هنوز ثبته رو هم نشون بده...یا ده تا آخرین پیام رو، این به سلیقه و قدرت سرور حتی می تونه بستگی داشته باشه...حالا هر پنج ثانیه علاوه بر اینکه اون جدول رو چک می کنه که پیام جدیدی و در خواست جدید از کسی فرستاده نشده باشه.، به طور خاص تمام پیام های موجود(به سلیقه)رو هم که در پایگاه داده بین مدیر و اون شخصی که براش اتاق چت باز شده رو می خونه و برای مدیر لیست می کنهه...باز این کلیتشه..حالا به سلیقه و به حساب اینکه آیا چت گروهی هم می شه انجام داد یا نه...شاید لازم شد جدولای بیشتری بسازی...