PDA

View Full Version : سوال: کمک برای قیمت گذاری روی پروژه شرکتی

soroushziaeinejad
سه شنبه 06 مرداد 1394, 00:43 صبح
سلام بر دوستان و همکاران گرامی. راستش یک پروژه به زبان سی شارپ و دیتابیس SQL با استفاده از EntityFramework رو به اتمام رسوندم و از شما میخوام طبق تجربه ای که داشتید برای قیمت گذاری این پروژه به من کمک کنید.
برنامه برای یک شرکت خصوصیه که حدود 20 تا فرم داره هرفرم برای واردکردن و تغییردادن اطلاعات دیتابیسه. یک سری محاسبات توی برنامه انجام میشه و نتیجه رو با جدول و نمودار نشون میده قابلیت پرینت داره برای نتایج. از نظر طراحی از همان ابزارهای معمولی C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ استفاده کردم ولی فرمها با نظم و منطقی طراحی شدند. برنامه باگ نداره و بارها تست شده و روی قسمت کاربرپسند بودن برنامه هم کار شده، دادن پیام های مناسب و پیشبینی داده های غلط و قابلیت ویرایش اطلاعات دیتابیس که قابل دسترس کاربر هستند از کارهایی بوده که توی این زمینه انجام شده. درضمن دیتابیس هم نرمال شده و منطقی طراحی شده و ... . کل پروژه هم حدود 90 تا 110 ساعت زمان برده تا انجام بشه و حدود 2400 خط کد به زبان سی شارپ است.
دو سه تا عکس از برنامه میذارم اگه زحمتی نیست قیمت های پیشنهادیتون رو لطف کنید بنویسید که من بتونم تصمیم بگیرم
پیشاپیش ممنون از کمکتون

mandanim
سه شنبه 06 مرداد 1394, 00:56 صبح
بین یک تا سه میلیون
خیلی گنگه به نظر من
توضیحاتتون
فکر میکنم برنامه شما کلا ورود اطلاعات هست
کارهای محاسباتی پیچیده نداره
برداشت بنده هست

soroushziaeinejad
سه شنبه 06 مرداد 1394, 01:11 صبح
ممنونم از پاسختون. افراد توی دیتابیس برنامه باید مقادیری پول پرداخت کنند که با توجه به پارامترهای زیادی مثل مقدار پول، زمان پرداخت، هدف پرداخت و ... امتیاز محاسبه بشه که این نمودار بر اساس اون ساخته میشه. بازم متشکرم

soroushziaeinejad
سه شنبه 06 مرداد 1394, 01:12 صبح
بین یک تا سه میلیون
خیلی گنگه به نظر من
توضیحاتتون
فکر میکنم برنامه شما کلا ورود اطلاعات هست
کارهای محاسباتی پیچیده نداره
برداشت بنده هست

ممنونم از پاسختون. افراد توی دیتابیس برنامه باید مقادیری پول پرداخت کنند که با توجه به پارامترهای زیادی مثل مقدار پول، زمان پرداخت، هدف پرداخت و ... امتیاز محاسبه بشه که این نمودار بر اساس اون ساخته میشه. بازم متشکرم

pbm_soy
سه شنبه 06 مرداد 1394, 02:58 صبح
برنامه فقط برای یک شرکت نوشته شده است؟
برنامه چندتا کاربر دارد؟ یعنی احتمال دارد از برنامه چند نفر استفاده کنند؟
میزان حجم داده ها را چقدر پیش بینی میکنید؟
شرایط پشتیبانی چگونه است؟ یا اینکه فعلا قرار فقط بفروشید و مشتری هم سوالی در مورد شرایط پشتیبانی نمیپرسد؟!

jamal_ch
سه شنبه 06 مرداد 1394, 08:33 صبح
بنظر من قیمت اولیه 5 تومن باشه ولی برای پشتیبانی و تست وقت تعیین کنید
در غیر اینصورت همیشه یک دغدغه تو ذهنتون دارید خصوصا اگه کاربری از نرم افزار استفاده میکنه فنی نباشه

soroushziaeinejad
سه شنبه 06 مرداد 1394, 08:59 صبح
برنامه فقط برای یک شرکت نوشته شده است؟
برنامه چندتا کاربر دارد؟ یعنی احتمال دارد از برنامه چند نفر استفاده کنند؟
میزان حجم داده ها را چقدر پیش بینی میکنید؟
شرایط پشتیبانی چگونه است؟ یا اینکه فعلا قرار فقط بفروشید و مشتری هم سوالی در مورد شرایط پشتیبانی نمیپرسد؟!
بله برنامه برای شرکت است. یک کاربر دارد که به کل برنامه دسترسی دارد
حجم داده ها در پرحجم ترین جدول دیتابیس حدودا 100 تا. درمورد شرایط پشتیبانی هم صحبتی نشده ولی حتما وجود خواهد داشت

SabaSabouhi
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 08:21 صبح
بله برنامه برای شرکت است. یک کاربر دارد که به کل برنامه دسترسی دارد
حجم داده ها در پرحجم ترین جدول دیتابیس حدودا 100 تا. درمورد شرایط پشتیبانی هم صحبتی نشده ولی حتما وجود خواهد داشت

سلام
وقتی فقط یک مشتری داری، باید بهشون source هم بدی، ( هر چند موافق هم نباشی )
پس یه قیمتی بده، که اگه خودت رو کنار گذاشتن، دلت نسوزه.
در ضمن تو این نوع پروژه‌ها قیمت پروژه اونی هست که می‌تونی ازشون بگیری.
یعنی اگه می‌تونی اون‌ها رو قانع کنی که 20 میلیون بهت بدن، قیمت پروژه 20 میلیون هست
و اگه فقط بتونی 2 میلیون بابتش بگیری قیمت پروژه 2 میلیون هست.

اگه تونستی روی پروژه قرارداد پشتیبانی ببندی، چه به‌تر، اما مواظب باش دقیقاً تو قرارداد چی می‌نویسی.
وگرنه مجبور به بیگاری می‌شی.

صبا صبوحی

rozitir
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 10:07 صبح
کلا چند روز روش وقت گزاشتید ؟

برنامه رو که الان نمیشه قیمت گزاری کرد باید به جیب خریدار نگاه کنی ...

soroushziaeinejad
دوشنبه 12 مرداد 1394, 21:12 عصر
سلام
وقتی فقط یک مشتری داری، باید بهشون source هم بدی، ( هر چند موافق هم نباشی )
پس یه قیمتی بده، که اگه خودت رو کنار گذاشتن، دلت نسوزه.
در ضمن تو این نوع پروژه‌ها قیمت پروژه اونی هست که می‌تونی ازشون بگیری.
یعنی اگه می‌تونی اون‌ها رو قانع کنی که 20 میلیون بهت بدن، قیمت پروژه 20 میلیون هست
و اگه فقط بتونی 2 میلیون بابتش بگیری قیمت پروژه 2 میلیون هست.

اگه تونستی روی پروژه قرارداد پشتیبانی ببندی، چه به‌تر، اما مواظب باش دقیقاً تو قرارداد چی می‌نویسی.
وگرنه مجبور به بیگاری می‌شی.

صبا صبوحی
بله خیلی ممنون. حالا به نظر شما به مشتری ای که تا حالا بابت نرم افزار پولی پرداخت نکرده بابت این برنامه چه قیمتی مناسبه؟

soroushziaeinejad
دوشنبه 12 مرداد 1394, 21:14 عصر
کلا چند روز روش وقت گزاشتید ؟

برنامه رو که الان نمیشه قیمت گزاری کرد باید به جیب خریدار نگاه کنی ...

توی توضیحات نوشتم حدود 90 تا 110 ساعت.
واللا جیب خریدار که توش معلوم نیست ولی فکرنکنم راضی به پرداخت پول نسبتا زیاد واسه نرم افزار باشه :(

sdhamed
سه شنبه 13 مرداد 1394, 07:51 صبح
سلام
من توی یک شرکت برنامه نویسی کار می کنم و با توجه به کوچک بودن برنامه من مبلغ یک میلیون و نیم پیشنهاد می دم نه بیشتر .
بیشتر به دریافت هزینه برای پشتیبانی حساب کن چون به صورت دائمی هستش ونه یکبار
در ضمن در برنامه گرفتن بک آپ و بازیابی دیده نمیشه
موفق باشی

soroushziaeinejad
شنبه 17 مرداد 1394, 17:55 عصر
سلام
من توی یک شرکت برنامه نویسی کار می کنم و با توجه به کوچک بودن برنامه من مبلغ یک میلیون و نیم پیشنهاد می دم نه بیشتر .
بیشتر به دریافت هزینه برای پشتیبانی حساب کن چون به صورت دائمی هستش ونه یکبار
در ضمن در برنامه گرفتن بک آپ و بازیابی دیده نمیشه
موفق باشی

بله ممنون. آخه هزینه پشتیبانی مگه چقدره؟ مثلا 300 تومن در سال؟ برای یه پروژه مبلغ قابل توجهی از توش در نمیاد.
چرا بک آپ به صورت توماتیک گرفته میشه :) بازم ممنون