PDA

View Full Version : کمک در اجرای یک پروژه

jamal_ch
سه شنبه 06 مرداد 1394, 07:43 صبح
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیزم

من تو برنامم احتیاج به این دارم که کاربر بتونه یک جدول رو تو دیتابیس تغییر بده(فیلد اضافه کنه) و به موازات اون فرم درج و به روزرسانی و نمایش هم تغییر کنه
به عبارتی یک فیلد به جدول مورد نظر اضافه میکنه بعد به ازای اون فیلد تو فرم هام یک تکس باکس اضافه میشه و اطلاعات رو به اون فیلد اضافه میکنه و تو گرید ویو که مسول نمایش است این فیلد اضافه میشه و هم در فرم به روز رسانی تکس باکس مورد نظر میاد

حالا میخوام بدونم چطر یک فیلد به جدول اضافه کنم و چطور اونو توفرم هام هم اضافه بشه
اگه سوالی بود یا گنگ توضیح دادم بگید؟
با تشکر و احترام

aliebrahimi1900
سه شنبه 06 مرداد 1394, 08:57 صبح
سلام برای اضافه کردن فیلد به جدول از دستور زیر استفاده کن
ALTER TABLE tblName ADD aNewColumn VARCHAR(20) NULL

و برای اضافه کردن TextBox از این

Dim txt1 As New TextBox
txt1.Parent = Me
txt1.Show()

موفق باشید

jamal_ch
سه شنبه 06 مرداد 1394, 10:08 صبح
سلام ممنون که پاسخ دادید اینکه چطور همه اینها رو در کنار هم قرار بدم مهم است الان کاملا گیج شدم هر چی گشتم یک سمپل پیدا نکردم در اینترنت

aliebrahimi1900
سه شنبه 06 مرداد 1394, 11:35 صبح
جمال جان تو کدوم مشکل داری ؟

یه کم در مورد پروژت بگو بتونم بیشتر کمکت کنم

jamal_ch
سه شنبه 06 مرداد 1394, 12:05 عصر
من یک برنامه برای کلینیک های شیمی درمانی نوشتم تو این کلینیک ها پارامتر های زیادی مورد برسی قرار میگیره و برنامه هی نیاز به تغیر کد نویسی شد
در نهایت تصمیم بر این گرفتیم که پارمتر ها رو خود مدیر کلینیک تعریف کند و در قسمت مشخصات بیمار یک تب به عنوان سایر موارد داشته باشیم که پارمتر هایی رو که مدیر تعریف میکند نمایش داده شود که در طول زمان معالجه توسط پزشکان کلینیک پر شود و در پرونده الکترونیکی بیمار نگهداری شود
حال باید یک فرم داشته باشیم که مدیر پارمتر ها را تعریف کند (به جدول سایر مشخصات بیمار فیلد اضافه کند همچنین باید نوع فیلد را مشخص کند واسم فارسی جهت نمایش در فرم ها ) فرم تعریف پارمتر
در فرم مشخصات بیمار نیز در تب سایر موارد به ازای هر پارمتری که تعریف میشود باید یک تکس باکس و لیبل اضافه شود که لیبل نشان دهنده نام (فارسی ) پارمتر است که مدیر تعریف کرده و تکس باکس را پزشکان با توجه به حال بیمار مقدار دهی کنند و در دیتابیس ذخیره می نماییند
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

mahmood11874
سه شنبه 06 مرداد 1394, 13:02 عصر
من پیشنهاد می کنم از GridControl شرکت Devexpress استفاده کنی که خیلی راحت می تونی خروجی مورد نظر ازش بگیری