PDA

View Full Version : ارور run time 424

niksalehi
سه شنبه 06 مرداد 1394, 18:17 عصر
سلام!
برنامه ی من روی سیستم های دیگه به غیر از سیستم خودم، ارور object required 424 رو میده! ( حتی ویژوال بیسیک هم نصب کردم، باز ارور میده ! )
توی سیستم خودم، چه توی محیط کد نویسی ویژوال بیسیک و چه وقتی exe گرفتم، اروری نمیده.

مطمئن هم هستم تمام آبجکت ها روی فرم قرار داده شدند.
همه ی ocx ها هم روی کامپیوتر مشتری رجیستر شده.

چه مشکلی میتونه وجود داشته باشه؟

vbhamed
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 00:56 صبح
سلام

مطمئن باشید یکی یا چند تا از کامپوننت ها یا کتابخانه های dll روی سیستم مشتری رجیستر نشده است.

برای برنامتون ستاپ بسازید اونم با استفاده از راهنماهایی که تو سایت هستش.

pbm_soy
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 01:31 صبح
شما که در سیستم دیگه vb را نصب کردید سورس را باهاش بازکنید و اجرا کنید تا اگر خطایی باشد دقیقا روی خطی که خطا را ایجاد میکند برود و یا اینکه کد را در آن سیستم trace کنید!

samiasoft
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 01:37 صبح
قسمت رفرنس و کامپونت پروژتون رو بررسی کنید.

niksalehi
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 09:34 صبح
سلام

مطمئن باشید یکی یا چند تا از کامپوننت ها یا کتابخانه های dll روی سیستم مشتری رجیستر نشده است.

برای برنامتون ستاپ بسازید اونم با استفاده از راهنماهایی که تو سایت هستش.

مطمئن هستم که کامپوننت ها رجیستر شدن! فقط مشکلی که هست اینه که من از کامپوننت codejock control unicode 15.0.1 توی پروژه ام استفاده کردم، اما وقتی سورس رو روی سیستم دیگه ای باز میکنم، از قسمت components ، تیک کامپوننت codejock control unicode 15.0.3 خورده شده!!!
حالا من چطوری میتونم این کامپوننت رو توی سیستم های دیگه unregister کنم؟
اصلا راه حل این موضوع اینه؟

pbm_soy
پنج شنبه 08 مرداد 1394, 02:54 صبح
همانطور که با دستور زیر یک کامپوننت را رجیستر میکنید

regsvr32 path\filename

با اضافه کردن سوئیچ /u به این دستور میتوانید آنرا حذف کنید

regsvr32 /u path\filename

فقط یادتون باشد در ویندوز سون به بالا run as administrator انتخاب شود

vbhamed
جمعه 09 مرداد 1394, 08:54 صبح
مطمئن هستم که کامپوننت ها رجیستر شدن! فقط مشکلی که هست اینه که من از کامپوننت codejock control unicode 15.0.1 توی پروژه ام استفاده کردم، اما وقتی سورس رو روی سیستم دیگه ای باز میکنم، از قسمت components ، تیک کامپوننت codejock control unicode 15.0.3 خورده شده!!!
حالا من چطوری میتونم این کامپوننت رو توی سیستم های دیگه unregister کنم؟
اصلا راه حل این موضوع اینه؟

سلام
خب خود این مورد هم یعنی کامپوننت شما رجیستر شده نیست دیگه، چون ورژن شما 15.0.1 هستش و ورژن روی سیستم 15.0.3
ولی اگر کامپوننت شما به درستی رجیستر شده باشه نباید تداخلی با اون یکی ورژن داشته باشه، اگر شما اون کامپوننت رو از رجیستر خارج کنید ممکنه برنامه های دیگر کاربر به مشکل برخورد کنن.