PDA

View Full Version : سرور مجازی و سرور اختصاصی

olampiad
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 00:00 صبح
سلام
من وبسایتی دارم که فعلا زیاد شلوغ نیستش و در آینده زیاد شلوغ خواهد شد.
فضایی که سرور های اختصاصی ارائه میدن خیلی خیلی زیاده و هم گرون هستن.
حالا میخوام از سرورهای مجازی استفاده کنم.
آیا سرور های مجازی سرعت مناسبی مثل سرور اختصاصی دارن؟
کسی تا به حال از این دو تا استفاده کرده؟
تجربه ای در این زمینه دارید که کدوم بهتره؟
باور کنین یکی بهم گفت سرور مجازی به درد نمیخوره به همین دلیل این سوالات رو میپرسم.
مرسی

pbm_soy
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 00:11 صبح
فرق چندانی ندارند همش بستگی به کیفیت ارائه خدمات شرکت دارد و خدماتی که شما درخواست میکنید مانند میزان سخت افزار و پهنای باند درخواستی!
چون مجازی هم دقیقاً مانند اختصاصی کار میکند مگر در موارد خاص که نمیتواند انجام دهد!

Unique
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 02:31 صبح
تغییر سرور زمانی باید انجام بشه که واقعا کمبودی روی سرویس دهنده های خوب Shared حس بشه یا کاری بخواین انجام بدین که توی Shared نشه انجام داد مثل تنظیمات خاص روی Apache یا PHP. پس خیلی برای انتقال به سرور مجازی یا Dedicated عجله نکنین.

us1234
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 09:11 صبح
سلام
من وبسایتی دارم که فعلا زیاد شلوغ نیستش و در آینده زیاد شلوغ خواهد شد.
فضایی که سرور های اختصاصی ارائه میدن خیلی خیلی زیاده و هم گرون هستن.
حالا میخوام از سرورهای مجازی استفاده کنم.
آیا سرور های مجازی سرعت مناسبی مثل سرور اختصاصی دارن؟
کسی تا به حال از این دو تا استفاده کرده؟
تجربه ای در این زمینه دارید که کدوم بهتره؟
باور کنین یکی بهم گفت سرور مجازی به درد نمیخوره به همین دلیل این سوالات رو میپرسم.
مرسی

از هاست های کلود استفاده کنید ، این گونه هاست ها روی لینوکس کلود پیاده شده اند و هر چقدر مصرف شما بالا رود منابع در اختیار شما را به صورت داینامیک مدیریت می کنند .

سرور مجازی بستگی به کلی پارمتر دارد و نمیشه سور عمومی زد و گفت همه به یک شکل هستند ..

olampiad
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 09:42 صبح
تغییر سرور زمانی باید انجام بشه که واقعا کمبودی روی سرویس دهنده های خوب Shared حس بشه یا کاری بخواین انجام بدین که توی Shared نشه انجام داد مثل تنظیمات خاص روی Apache یا PHP. پس خیلی برای انتقال به سرور مجازی یا Dedicated عجله نکنین.

سلام
سرور های حجمی پاسخگوی من هستش فقط تنها مشکلی که وجود داره ارسال محدود ایمیل ها هستش.
من تو سرور های حجمی که دارم فقط روزانه میشه 200 تا ایمیل ارسال کرد ولی من میخوام حداقل روزانه 1000 تا بفرستم.
مرسی

olampiad
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 09:54 صبح
سلام
سرور مجازی و اختصاصی رو از کدوم شرکت ها بخرم.
اگه تجربه ای تو این زمینه دارید میشه بگید.
کدوم شرکت ب نظرتون بهتره؟
بحث تبلیغات نیست بحث راهنمایی هستش.
مرسی

us1234
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 21:49 عصر
سلام
سرور های حجمی پاسخگوی من هستش فقط تنها مشکلی که وجود داره ارسال محدود ایمیل ها هستش.
من تو سرور های حجمی که دارم فقط روزانه میشه 200 تا ایمیل ارسال کرد ولی من میخوام حداقل روزانه 1000 تا بفرستم.
مرسی

فقط بخاطر ارسال ایمیل ؟!

خوب از سرویس های smtp استفاده کن مثل mailjet که خودم دارم استفاده می کنم و امکانات و ارسال انباکس عالی داره ، هزینه اش از وی پی اس فکر میکنم کمتر در میاد ولی مهمتر همان انباکس است که گفتم شما درهر صورت با سرور اختصاصی هم نمی توانید 100 درصد انباکس ارسال کنید وبعد از یک مدت اسپمر میشید ...

Unique
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 23:05 عصر
us1234 پایختون را دادن اما من هم تاکید میکنم برای چنین مشکلی نیاز به گرفتن VPS نیست ! اصلا اومدیم و گرفتی ،‌من هر چی بخوای شرط میبندم تا سرویس Managed نگیری که خیلی هم گرونتره عمرا خودت بتونی به این راحتی یک سرویس email درست و حسابی که ایمیل هاش spam نشه و باقی مشکلات کانفیگ کنی. همون mailjet که گفتن با ۷ دلار و خورده ای راحت میتونی ۳۰۰۰۰ تا ایمیل در ماه بفرستی و از اسپم نشدنش هم خیالت راحت باشه. در ضمن میتونی به شرکت Shared هاستینگت هم گیر بدی و با پرداخت مبلغ جزئی ایمیل بیشتری ارسال کنی یا اصلا از google برای ارسال ایمیل با چند تا حساب اقدام کنی.

pbm_soy
پنج شنبه 08 مرداد 1394, 00:47 صبح
اگه مشکلت ایمیل باشد طبق گفته دوستان میتوانید از سرویسهای مختض ایمیل مانند mailjet استفاده کنید و یا اگه نمیخواهی خرج کنی استفاده از سرویس smtp گوگل بهترین انتخاب است چندین اکانت باز میکنی و از طریق آنها ایمیل را میفرستید (البته درست یادم نیست ولی هر اکانت جیمیل هم در روز محدودیت برای ارسال ایمیل دارد ولی خوبیش اینه که به این راحتیها اسپم نمیشود)
شما سرویس اختصاصی هم بگیری بعداز ارسال چندین ایمیل آنها هم اسپم میشوند یعنی در کل باید مدیریت دقیقی روی ارسال ایمیلها انجام دهی تا به مشکل اسپم برخود نکنی که البته همین موضوع یکی از دلایلی است که برای سرورهای مجازی محدودیت ارسال ایمیل میگذارند