PDA

View Full Version : ساخت کانکشن در EF

davidrobert
پنج شنبه 08 مرداد 1394, 20:01 عصر
سلام و خسته نباشید من میخوام کانکشن بسازم با ای اف چهار نوع ارتباط با دیتابیس هستش.
133736
به نظر شما کدم رو انتخاب کنم برای ارتباط با دیتابیس که سورس تش بیشتر هستش در ارتباط با دیتابیس و دوم ارتباط با دیتابیس میخوام به وسیله IP باشه که بتونم به اسکیول سرور وصل بشم.
از دات نت 2015 و اسکیول سرور 2014 استفاده میکنم ولی نمی دونم چطور به صورت IP با دیتابیس ارتباط بر قرار کنم با EF ممنون میشم کمک کنید از ای اف 6 استفاده میکنم.

ژیار رحیمی
جمعه 09 مرداد 1394, 03:51 صبح
دوست عزیز تصویری که گذاشتی مربوط به انتخاب نوع کار با Entity data model هست ربطی با ارتباط با دیتابیس نداره ارتباط با دیتابیس از طریق ConnectionString هست شما آنچه در Entity data model انتخاب میکنی اساس پیاده سازی مدل دیتابیس بصورت ویژوال یا به وسیله کد هست.در این پنجره شما 4 امکان برای مدل سازی با دیتابیس داری.گزینه اول اگر دیتابیس در محیط sql server قبلا طراحی شده و الان موجود هست به صورت ویزارد از روی دیتابیس model آن را ایجاد.اگر دیتابیس قبلا طراحی و ایجاد نشده و میخوای ابتدا مدل دیتابیس طراحی سپس از روی مدل دیتابیس ایجاد شود از گزینه Empty EF استفاده میشود.دو گزینه بعدی مشابه دو گزینه توضیح داده شده هست با این تفاوت که نوع پیاده سازی آن به روشCode first میباشد

negar.rafie
جمعه 09 مرداد 1394, 07:34 صبح
سلام
دوست عزیز zagroti و یا اساتید دیگر میشه به صورت کامل این چهار گزینه را توضیح بدید و بگید فرقشون چیه و بهتره از کدوم که استفاده کنیم

davidrobert
جمعه 09 مرداد 1394, 09:20 صبح
دوست عزیز تصویری که گذاشتی مربوط به انتخاب نوع کار با Entity data model هست ربطی با ارتباط با دیتابیس نداره ارتباط با دیتابیس از طریق ConnectionString هست شما آنچه در Entity data model انتخاب میکنی اساس پیاده سازی مدل دیتابیس بصورت ویژوال یا به وسیله کد هست.در این پنجره شما 4 امکان برای مدل سازی با دیتابیس داری.گزینه اول اگر دیتابیس در محیط sql server قبلا طراحی شده و الان موجود هست به صورت ویزارد از روی دیتابیس model آن را ایجاد.اگر دیتابیس قبلا طراحی و ایجاد نشده و میخوای ابتدا مدل دیتابیس طراحی سپس از روی مدل دیتابیس ایجاد شود از گزینه Empty EF استفاده میشود.دو گزینه بعدی مشابه دو گزینه توضیح داده شده هست با این تفاوت که نوع پیاده سازی آن به روشCode first میباشد سلام دوست عزیز من میخواستم از لحاظ سرعت بدونم کدمش بهتر هستش که به وسیله اون به اسکیول سرور وصل بشم. و دوم میخوام ConnectionString رو به چه صورت بدم تا به اسکیول سرورم وصل بشم و اطلاعات به صورت شبکه محلی یا همون client server خودمون بخونم . من گیرم وصل شد به دیتابیس با IP هستش چون برنامه من 2 تیکه هستش قسمت انبار و قسمت فروش که هر جفت به یک دیتابیس وصل هستش ولی 2 تا کامپیوتر هستش برای ارتباط به دیتابیس میخوام بدونم چیکار کنم وقتی برنامه انبار رو روی یک کامپیوتر نصب کردم برنامه امور مالی شو روی کامیپوتر دیگه و دیتابیس روی یکی از این کامپیوتر ها موجود بود به صورت کلاینت سرور بهش وصل بشم به کامپیوتر دیگه و اطلاعاتش رو بخونم.

davidrobert
جمعه 09 مرداد 1394, 10:33 صبح
دوستان ممنون روش وصل شدن به وسیله IP رو پیدا کردم.
<connectionStrings>
<add name="DataBase" connectionString="data source=192.168.110.132\sqlexpress;initial catalog=DBFAPOSH;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;App=En tityFramework" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

ژیار رحیمی
جمعه 09 مرداد 1394, 18:12 عصر
دوست گرامی Code first زیر مجموعه ORM EntityFramework هست یا به نوعی دیگر از نحوه پیاده سازی مدل دیتابیس هست.ربطی به سرعت نداره هر دو کارایی نسبتا یکسانی دارند اما به نظر من برای برنامه نویس code first گزینه بهتری است .لازم به ذکر است جهت استفاده از Code first بهتر است سری به سایت www.entityframeworktutorial.net بزنی که از صفر تا 100 رو با مثال توضیح داده.
در مورد کانکشن استرینگ دوست گرامی جواب دادن یه بخشی از کار هست باید یه سری از تنظیمات جهت کار با دیتابیس درون شبکه در sql server انجام بدی و همچنین تنظیمات مربوط به فایروال. تنها با تغییر نام دیتاسورس به IP امکان ارتباط با دیتا بیس درون شبکه وجود ندارد

ژیار رحیمی
جمعه 09 مرداد 1394, 19:21 عصر
در code first شما مدل دیتابیس رو از صفر تا 100به وسیله کد c# و درون برنامه بصورت دستی با استفاده از کلاس می نویسی(تمام جداول ، ارتباطات بین جداول و هر آنچه که شما قبلا در sql server برای طراحی جداول استفاده می شد).یه قابلت خیلی خوب و کارامد بنام migration داره امکان بروز رسانی دیتابیس از روی مدل و تغییرات انجام داده شده در مدل به صورت اتومات بروز رسانی دیتابیس رو انجام میده.در مد EF Designer شما یه دیزاینر (رابط گرافیکی) داری که جداول و ارتباطات به صورت ویژوال طراحی میشود. البته خود ویژوال استودیو کدهای لازم رو بصورت اتومات تولید میکند.در Code first فقط و فقط آنچه در دیتابیس طراحی میشود بوسیله کد است