PDA

View Full Version : مشاوره ساخت اپلیکیشن اشتراک (متن/عکس/ویدیو) + وب سایت

xzxzxz
پنج شنبه 08 مرداد 1394, 20:11 عصر
با سلام خدمت دوستان میخوام یه وب سایت و یه اپلیکیشن اندروید داشته باشم وب سایت را خودم بالا میارم (با زبان ASP.net و بانک SQL Server) که توش کاربران عضو میتونن عکس/متن/ویدیو را منتشر کنن ، کامنت بزارن یا لایک کنن یه چیزی شبیه share کردن توی facebook پس جداول وب سایت و اپلیکیشن مشترک هستن در مورد اینکه اپلیکیشن اندروید میتونه با sql server مشترک کار کنه و کیفیت کار چگونه خواهد بود اطلاعی ندارم در کنار وب سایت اشتراک (متن، عکس، ویدیو) میخوام یه اپلیکیشن اندرویدی داشته باشم که اطلاعات وب سایت را نشون بده و بشه از طریق این اپلیکیشن هم ارسال را انجام داد یعنی کاربرا توی این اپلیکیشن امکان ثبت نام - لاگین - ارسال مطلب - لایک - کامنت و مدیریت مطالب و پروفایلشونا دارن و اگر توی اپلیکیشن رجیستر کردن بتونن از طریق وب سایت هم لاگین کنن و این کارا را انجام بدن سوالات من: 1-با eclipse بهتره کار کنم یا android studio یا b4a ؟ 2-دیتابیس sql server باشه در ساخت نرم افزار مشکلی پیش نمیاد؟ 3-به نظرتون کلا کارم به نتیجه میرسه یا نه؟

(:CLONER
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 19:07 عصر
سلام دوست خوبم،کار وایده ی خوبیه وتوش یه عالمه نکته داره برای یادگیری.من خودمم دارم برای پروژه دانشگام یه سیستم جامع کاربردی طراحی میکنم و دقیقا مثله روش کار شما رو دارم.من برای نرم افزار موبایل از Eclips استفاده می کنم که هم سادس و هم قوی وازASP.Net هم برای طراحی سایتم،Android Stadio هم خوبه ولی جوری که من شنیدم وقتی از Android Stadio استفاده میکنیم که بخایم از منابع پیشرفته تره هنری استفاده کنیم.اما تا الان من از Eclips کمی وکاستی ندیدم و حقیقتا نداره وخداییش کارش درسته..دیگه خودت میدونی
اما من ازت یه سوال دارم،شما برای اتصال به دیتابیسه سایتت چه برنامه ای میخای پیاده کنی ؟؟؟با ایمیل زیر میتونیم با هم در ارتباط باشیم
nextOnline.Pg@gmail.com

dalmif
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 19:17 عصر
سلام دوست عزیز.
اینی که گفتی بهش میگن شبکه اجتماعی:لبخندساده:
من سمت اندروید رو چند ماه پیش نوشته بودم اما چون نتونستم سمت سرور رو خوب و امن پیاده سازی کنم رها کردم.
یعنی الان یه برنامه شبکه اجتماعی برای اندروید ساختم ولی بخاطر امن نبودن سمت سرور و نداشتن سرور بیخیال شدم.
خیلی زمان بره اگه خواستی میتونیم باهم صحبت کنیم و زودتر میشه اینجوری به نتیجه رسید.
توی تلگرام هستم:09386332213

slr560
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 22:58 عصر
با b4a نمیتونی جاوا بنویسی و تا حدودی ابتدایی تره . ولی مزایای خودشو داره
اینکه Eclipse بهتره یا بدتره بحث صحیحی نیست . Eclipse یک IDE متن باز قوی جاوا هست که با نصب یک پلاگین میشه واسه اندروید هم نوشت. Android Studio آی دی ای رسمی اندروید هست و بسیار هوشمندتر و کاربردی تره. چیزیه که خود گوگل پیشنهاد داده و حرفی درش نیست . کدی که با Eclipse توی ۱ ساعت مینویسی من همون ساختار کد رو با Android Studio توی نیم ساعت مینویسم
چون ابزارهای گوناگونی در اختیارت میزاره که کدنویسی رو سریعتر میکنه
شما سمت سرور با هر زبانی و پایگاه داده ای که دوس داری کد بزن . سمت اندروید با یه وبسرویس ساده میتونی اطلاعات رو انتقال بدی

ali_72
شنبه 17 مرداد 1394, 09:11 صبح
با سلام خدمت دوستان میخوام یه وب سایت و یه اپلیکیشن اندروید داشته باشم وب سایت را خودم بالا میارم (با زبان ASP.net و بانک SQL Server) که توش کاربران عضو میتونن عکس/متن/ویدیو را منتشر کنن ، کامنت بزارن یا لایک کنن یه چیزی شبیه share کردن توی facebook پس جداول وب سایت و اپلیکیشن مشترک هستن در مورد اینکه اپلیکیشن اندروید میتونه با sql server مشترک کار کنه و کیفیت کار چگونه خواهد بود اطلاعی ندارم در کنار وب سایت اشتراک (متن، عکس، ویدیو) میخوام یه اپلیکیشن اندرویدی داشته باشم که اطلاعات وب سایت را نشون بده و بشه از طریق این اپلیکیشن هم ارسال را انجام داد یعنی کاربرا توی این اپلیکیشن امکان ثبت نام - لاگین - ارسال مطلب - لایک - کامنت و مدیریت مطالب و پروفایلشونا دارن و اگر توی اپلیکیشن رجیستر کردن بتونن از طریق وب سایت هم لاگین کنن و این کارا را انجام بدن سوالات من: 1-با eclipse بهتره کار کنم یا android studio یا b4a ؟ 2-دیتابیس sql server باشه در ساخت نرم افزار مشکلی پیش نمیاد؟ 3-به نظرتون کلا کارم به نتیجه میرسه یا نه؟

سلام دوست عزیز
مشابه این پروژه ولی شاید یه خورده بزرگتر رو انجام دادم
سمت سرور رو من نوشتم
پایگاه داده MSSQL
وب سرویس webapi entity
وب asp mvc entity code first

مشکلی هم پیش نمیاد
وب و وب سرویس یه پایگاه داده مشترک دارن
سمت اندروید و یا ios فرقی نداره از طریق وب سرویس ها با پایگاه داده تراکنش ها را انجام میدهند

تا جائیکه من تو اندروید هم با اندورید استادیو کار کردم هم اکلیپس
اندروید استادیو رو ترجیح میدم

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
موفق باشید