PDA

View Full Version : سوال: سفارشی سازی خطا ها و پیغام های اکسس / فوری فوتی

mkhalili80
جمعه 09 مرداد 1394, 16:43 عصر
سلام من به دنبال راهی ساده برای سفارشی سازی خطا های اکسس می گردم تو انجمن بود و متوجه نشدم لطفا راهنمایی کنید.

Override@
شنبه 10 مرداد 1394, 18:07 عصر
سلام من به دنبال راهی ساده برای سفارشی سازی خطا های اکسس می گردم تو انجمن بود و متوجه نشدم لطفا راهنمایی کنید.

من هم دنبال جواب این موضوع می گردم اگر تاپیکش در انجمن موجود هست لطفا لینک اونو بذازید و دیگر دوستان هم اگر در این مورد راهنمایی بفرمایند ممنون میشم.
ساده ترین راهش که البته همه جا قابل استفاده نیست اینه :http://www.techonthenet.com/access/forms/custom_error2007.php

ولی مثلا من میخوام وقتی در فرمی فرمت تکست باکس معتبر نبود مثلا به جای عدد کاربر متن وارد کرد ، به جای اون وارنینگ پیش فرض سیستم من بتونم به زبون فارسی مثلا به جاش یه msgBox نشون بدم که از این راه امکان پذیر نیست.

Override@
شنبه 10 مرداد 1394, 21:02 عصر
خب برای خطاهایی که پیش میاد راه حلش اینه که از error hanling استفاده کنیم ، اینجوری با یه تیر دو نشون زده میشه هم اینکه خطاهای پیش بینی نشده رو میشه کنترل کرد و هم اینکه زمان بروز خطا میتونیم پیغام دلخواه رو با توجه به خطا به کاربر نشون بدیم، به عنوان مثال:

Dim errorMsg As String

Private Sub cmdDoSomething_Click
On Error GoTo ErrorHandler

your procedure codes goes here'

Exit Sub

ErrorHandler:

Select Case Err.Number
Case 6
errorMsg = "مقدار وارد شده معتبر نيست"
Case Else
errorMsg = " لطفا خطاي پيش آمده با شماره:" & Err.Number & " را به مدير سيستم گزارش دهيد."
End Select
MsgBox errorMsg, vbOKOnly + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading + vbExclamation
End Sub

ولی خب هنوز برای وارنینگ ها نمیدونم باید چیکار کرد.