PDA

View Full Version : جایگزینی wordpress به جای برنامه نویسی خام

leaping
شنبه 10 مرداد 1394, 00:23 صبح
سلام
از دوستان میخواسم بپرسم
با این همه پیشرفت wordpress چرا نیایم رو هسته wordpress کار کنیم و خودمون رو از شر برنامه نویسی خلاص کنیم؟
خیلی هم راحت تر و سریعتر کارها پیش میره؟
مخیواستم دلایل موافقت و یا مخالفتتون رو بدونم؟

yii2dev
شنبه 10 مرداد 1394, 01:22 صبح
چون وردپرس و هر CMS دیگه در حدی نیستن که بخواین هر سایتی رو باهاشون بالا بیارین. یه سری محدودیتا دارن که استفاده از اونا رو توی هر شرایطی امکان پذیر نمیکنه. هر کسی را بهر کاری ساخته اند. ضمناً کار روی این سیستمها و کاستومایز کردنشون برای ساخت هر سایتی به اندازه ساخت اون سایت از پایه با PHP دردسر داره.

Unique
شنبه 10 مرداد 1394, 01:40 صبح
با این همه پیشرفت wordpress چرا نیایم رو هسته wordpress کار کنیم و خودمون رو از شر برنامه نویسی خلاص کنیم؟

همونطور که دوستمون هم اشاره کرد اتفاقا wordpress خودش در بسیاری از موارد شر محسوب میشه و دست برنامه نویس را توی توسعه مورد نظر کارفرما میبنده. در حد یک سایت وبلاگی یا معرفی ساده یا فروشگه کوچیک wordpress خوبه اما مثلا وقتی میخوای سایتی مثل http://jeeb.ir را توسعه بدی wordpress اصلا به کار نمیاد.

leaping
شنبه 10 مرداد 1394, 01:55 صبح
با این همه پلاگین که wordpress داره چرا نشه؟
هرچیم باشه میشه راحت براش پلاگین نوشت.تازه از هسته اون هم اطمینان زیادی وجود داره چون یه تیم خیلی قوی پشتشه
من خودم طرفدار سیستم های اختصاصی هستم
اما میخوام دلایل قانع کننده ای داشته باشم.الان خیلی از سایتها رو میشه با wordpress بالا آورد و تعدادشون هم کم نیست
اون نمونه هم که شما گفتی درسته
حرتون رو قبول دارم
اما نزدیک به 80 درصد وب سایتها یه کلیشه قابل تکرار هستن

plague
شنبه 10 مرداد 1394, 07:33 صبح
برای اینکه با اینکار همونقدر تو برنامه نویسی پیشرفت میکنی که کسی که تو حوض خونشون آبتنی میکنه تو شنا کردن پیشرفت میکنه

اگرم به سطح بالاتری از برنامه نویسی رسیده باشیو 4 تا دیزاین پترن یاد گرفته باشی اونوقتی که مجبور بشی همه کار ها رو به روشی که وردپرس(یا هر سی ام اس دیگه ای ) میگه انجام بدی متوجه میشی که این خیلی آزار دهنده/خسته کننده میتونه باشه

مورد آخر اینکه پروژه های قابل اجرا با وردپرس از نظر عملکرد و درنتیجه از نظر مالی محدودیت دار هستن و از سطح خاصی فرا تر نمیرن در نتیجه برای خیلی ها که دوست دارن پروژه های سنگین تر انجام بدن و دستمزد بیشتری داشته باشن ارزش انجام دادن ندارن

yii2dev
شنبه 10 مرداد 1394, 08:28 صبح
یه مشکل دیگم اینه که هسته وردپرس واقعاً افتضاح کدنویسی شده و اینو هرکی یکم برنامه نویسی حالیش باشه میفهمه. منتها اگه دست به هسته بزنن، یهو میبینی 4000 تا پلاگین از کار افتاد. پس براشون بصرفه نیست.

vahidqara
شنبه 10 مرداد 1394, 10:45 صبح
درود .. دوستان متخصص نظرات خوبی ارائه کردند..
یادمون نره هیچ چیزی کامل نیست و اینکه وردپرس یک مدیریت محتوای عمومی هست نه اختصاصی پس باید همه ی جوانب رو در نظر میگرفت که به نظر من گرفته..
خب وردپرس هم مشکلات خاصه خودشو داره بی شک ولی مزایایش به نظر بنده بیشتره.. میشه گفت نصفی از سایتهای بازارو باهاش بالا آورد البته نه هر کسی بیاد و یه قالب بیاره و بزنه
50 هزار بگیره... موارد امنیتی و غیره رو رعایت کنه... حالا بعضی هام قالب اختصاصی براش میزنم و کارهای دیگه...
و اما cms اختصاصی .. به نظر بنده هر برنامه نویس باید یه مدیریت محتوا اختصاصی داشته باشه حالا با هر زبان یا فریم ورکی...
یکی دیگه از مزایایی وردپرس اینه برای cms‌خودت میتونی ایده بگیری ازش یا همون مهندسی معکوس... ولی در هر دو به یک تسلط دست پیدا کنی عالیه..

Unique
شنبه 10 مرداد 1394, 13:29 عصر
ا این همه پلاگین که wordpress داره چرا نشه؟
هرچیم باشه میشه راحت براش پلاگین نوشت.تازه از هسته اون هم اطمینان زیادی وجود داره چون یه تیم خیلی قوی پشتشه
من خودم طرفدار سیستم های اختصاصی هستم
اما میخوام دلایل قانع کننده ای داشته باشم.الان خیلی از سایتها رو میشه با wordpress بالا آورد و تعدادشون هم کم نیست

برای سایت های عادی و معمولی قابل قبوله و کلا طراحان وب که نیاز به دانش پیشرفته ای در زمینه برنامه نویسی ندارن بهترین ابزار براشون همین wordpress هست اما پلاگین های wordpress مشکلات کوچیک و بزرگ خودشون را دارن مثلا wordpress برای فروشگاه ، woocomerce را داره اما اسکریپت های خیلی بهتری برای این کار هست یا مثلا wordpress پلاگین برای انجمن سازی داره اما خوب برای انجمن کسی ازشون استفاده نمیکنه.

wordpress به درد نرم افزار های اختصاصی نمیخوره ، مثلا اگه شما بخواین یک مرکز کنترل برای یک فروشگاه از صفر بنویسین و در قالب wordpress و پلاگین هاش باشه واقعا دردر ساز میشه ، همینطوری روی هوا این حرف را نمیزنم. مورد داشتم طرف اومده پیش من و برای یک کار خیلی ساده در حد ۱۰ یا ۱۵ خط کد مجبور شده پلاگین بنویسه و پایگاه داده اش را هم با wordpress هماهنگ کنه که وقتی من براش خام انجام دادم کلا متحیر شده بود.

یکی دیگر از مشکلات wordpress اینه که اگه یک زمانی تصمیم بگیرن هسته و کل راهبرد سیستم را تغییر بدن اونوقت شما برای هماهنگسازی مجبورین کل سیستم را دوباره بنویسین چون به wordpress وابسته هستین.

به طور کلی اگه در زمان تحلیل پیاده سازی سایت ، wordpress به راحتی بتونه بدون تغییرات عمده جوابگو باشه که هیچی اما اگه اینطور نبود انتخاب اول نباید قلمداد بشه !

leaping
شنبه 10 مرداد 1394, 15:09 عصر
ممنون از همه دوشتان عزیز بابت نقطه نظراشون
خودم هم علاهق بسیار شدیدی به کد نویسیهای خودم دارم
اما این ورد پرس بدجور بزاار نوبهارو گرم کرده :D