PDA

View Full Version : سوال: پیدا نکردن فایل اجرایی در برنامه در سی شارپ

yazahrayaali
شنبه 10 مرداد 1394, 11:03 صبح
:متفکر: دوستان و اساتید گرامی سلام.
یک سوال داشتم و اون اینکه من در سی شارپ در حال تمرین نوشتن یک برنامه هستم و تمام فایلها هم در تمام پوشه های مربوطه موجود است ولی وقتی برنامه را اجرا میکنم عدم وجود فایل اجرایی را در یکی از پوشه ها میدهد در حالیکه آن فایل در آن پوشه موجود است.
حال با این تعاریف امکان رفع خطا وجود دارد یا خیر؟
و آیا راهی وجود دارد که از داخل محیط net. بتوان آن فایل را بصورت دستی به برنامه معرفی کرد؟

ghasem110deh
شنبه 10 مرداد 1394, 11:13 صبح
از تو برنامه میشه یه فایل اجرایی رو باز کرد !
کداتون رو بزارین ببینیم چی نوشتین و چه خطایی میده ... آدرس فایل EXE رو درست و کامل باید بدین
و اگر توی پوشه دیباگ باشه فقط کافی اسمش رو بنویسید :)

موفق باشین ... یا علی !

yazahrayaali
شنبه 10 مرداد 1394, 11:38 صبح
:تشویق: ممنون از پاسختون.
کدها همه درستند قبلاً هم به درستی اجرا میشد ولی برنامه به یکباره به اینصورت دراومد و فقط این پیغام خطا را میده که این فایل را نمیتونه پیدام کنه.
و یک سوال دیگه آیا این پیغام خطا با استفاده از کامپوننت تلریک رابطه داره چون چند بار پیغام خطاهای بی ربط داده بود.

ghasem110deh
شنبه 10 مرداد 1394, 11:48 صبح
ممنون از پاسختون.
کدها همه درستند قبلاً هم به درستی اجرا میشد ولی برنامه به یکباره به اینصورت دراومد و فقط این پیغام خطا را میده که این فایل را نمیتونه پیدام کنه.

تغییراتی توی برنامه ندادین ... دوباره build کنید
نرم افزاری که میخوان فراخوانی کنید چیه ... آدرس دایرکتوری نصب تو ویندوز رو دادین یا فایل اجرایی رو تو پوشه دیباگ گذاشتین (که اینطوری باید کلیه فایلهای کنار اون exe رو هم بزارین یا شرت کات بدین - که فقط رو سیستم خودتون اجرا میشه)
اگه کدها درست هستن ، آدرس رو اشتباه میدین !
.
.
.
دیگه بیشتر از این به عقل ناقصم نمیرسه :متفکر:

yazahrayaali
شنبه 10 مرداد 1394, 12:17 عصر
:متعجب: من در حال تمرین نوشتن یک نرم افزار مدیریت املاک هستم.
قبلاً net. نرم افزار را بدون هیچ مشکلی اجرا میکرد و میشد نتیجه را دید و پیرو فرمایشات شما من به هیچ چیز دست نزدم فقط میخواستم بدانم با توجه به توضیحات داده شده چطور میشه این مشکل را حل کرد.
فایل نرم افزار در درایو D هست.
ضمناً هر چه برنامه را Build کردم مشکل حل نشد و فقط این پیغام خطار را میده که فایلی را که اشاره کردم در مسیری که قرار داره پیدا نشد.
این پیغام خطا را نیز میده با اینکه net.4.5 روی سیستم نصبه:
'C:\Users\yazahra\AppData\Local\Temp\.NET Framework,Version=v4.5.AssemblyAttributes.cs' could not be found

مهرداد صفا
شنبه 10 مرداد 1394, 16:31 عصر
سلام.
این فایل باید با ReBuild کردن پروژه توسط VS تولید بشه!
موارد زیر رو امتحان کنید:

- کل سلوشن رو Rebuild کنید.
- چک کنید که پوشه ای همنام با فایل مورد نظر داخل پوشه وجود نداشته باشد.
- احتیاطا به پوشه برای evryOne دسترسی full control بدهید.
- اگر جواب نگرفتید (که بعیده!) سیستم رو ریستارت کنید.

yazahrayaali
شنبه 10 مرداد 1394, 23:57 عصر
با تشکر از جناب صفا.
استاد گرامی من همین کاری که شما گفتید انجام دادم ولی متاسفانه همان پیغام و یک پیغام جدید داد که قبلا این را نشان نمیداد علت چیست؟
Error 1 The type name 'TBL_SAVE_MALEKTableAdapter' does not exist in the type 'amlak._amlak_2DataSetTableAdapters' F:\آموزش
املاک\amlak\amlak\amlak\malekin.Designer.cs 175 46 amlak

private _amlak_2DataSet _amlak_2DataSet;private System.Windows.Forms.BindingSource tBLSAVEMALEKBindingSource;
private _amlak_2DataSetTableAdapters.TBL_SAVE_MALEKTableAd apter tBL_SAVE_MALEKTableAdapter;
private Telerik.WinControls.UI.RadButton radButton1;
private Telerik.WinControls.UI.RadGridView dtg1;
private Telerik.WinControls.UI.RadButton btnnew;

مهرداد صفا
دوشنبه 12 مرداد 1394, 13:12 عصر
سلام.
ریستارت سیستم رو امتحان کردید؟
فایل .suo رو پاک کنید و پروژه رو دوباره rebuild کنید.
این خطای جدید احتمالا ربطی به خطای قبلی نداشته باشه، چک کنید کلاس مورد نظر ایجاد شده باشه و فایل مربوط به اون در وضعیت Compile قرار داشته باشه.

ژیار رحیمی
دوشنبه 12 مرداد 1394, 13:37 عصر
دوست گرامی احتمالا مشکل از نام فارسی(املاک) هست گذاشتین.نام پوشه رو به صورت انگلیسی باشه(amlak) مشکل در خواندن نام پوشه های باتایپ فارسی هست.اگر در مسیر پروژه پوشه های دیگه یی که با تایپ فارسی نوشته شده به تایپ انگلیسی تغییر بدین