PDA

View Full Version : فیلدهای زیاد

bashir_gladiator
شنبه 10 مرداد 1394, 19:44 عصر
سلام. یک اپلیکشین واسه جایی باید درست کنم که حدود پنج فرم داره. فرم اول نزدیک صد فیلد، فرم دوم چهل فیلد و ...
خواستم بپرسم توی اندروید به نظر شما بهترین راهکار واسه پر کردن و ورود اطلاعات چی هست؟ هر فرم رو چند بخش کنم و توی تبهای مختلف بذارم؟ view pager استفاده کنم؟ بذارم هر فرم توی چند مرحله گرفته بشه؟ از ساختاری شبیه prefrences استفاده کنم؟
نظر خودم استفاده از تب و ساختاری شبیه به prefrences هست تا شکل تکس باکس هم تو صفحه زیاد نباشه چون تعداد زیادشون صورت خوشی نداره. نظر شما چیه؟

Mohadi
شنبه 10 مرداد 1394, 21:00 عصر
سلام من نمیدونم دقیقا اهمیت پر شدن هرکدوم از فیلد ها تا چه اندازه هست . اگر ممکنه اونایی که قابلیت پیش فرض گرفته شدن دارن رو پیش فرض بذار و در نهایت پر شدن باقی فیلد ها یک دکمه برای اعمال تغییرات بیشتر یا همچین اسمی قرار بده که کاربر بره باقی فیلد های پیش فرض گرفته شده ارو تغییر بده. واسه کلیت کار هم بنظر منم همین ساختاری که خودتون گفتید خوبه به ویژه طراحی یک UI با گرافیک خوب میتونه خیلی کمک کنه تا برای کاربر خسته کننده نباشه

bashir_gladiator
یک شنبه 11 مرداد 1394, 17:02 عصر
اطلاعات تقریبا اکثر فیلدها باید وارد بشن و برای پر کردن پنج فرم تقریبا سی دقیقه وقت نیازه برای کسی که اینکار رو انجام میده.
کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟ چون تعداد فیلدها زیاده نمیخوام کاربر اذیت بشه و صفحه شلوغ باشه براش