PDA

View Full Version : چطور میشه مجتویات یک سایت رو فراخوانی و نمایش داد؟

fun_9990
دوشنبه 12 مرداد 1394, 01:39 صبح
چطور میشه مجتویات یک سایت رو فراخوانی و نمایش داد؟

(فرض کنید یه سایت فوتبالی هست که تیم ها رو به دلخواه خودش در لینک های جداگانه مورد نقد قرار داده اما چون شکل سایت مورد پسندم نیست می خوام اطلعااتشو برام فراخوانی کنم اما به شکلی که چند تیم به خصوص رو برام نشون بدم و بقیه لینک ها رو نبینم و یه جوری اختصاصی کنمش برا خودم)

لطفا راهنمایی کنید

r4hgozar
دوشنبه 12 مرداد 1394, 08:29 صبح
سلام.
برای فراخونی سایت دیگه تو سایت خودت باید از iframe استفاده کنی.
حالا می تونی به شکل های مختلف ازش استفاده کنی.
http://www.w3schools.com/tags/tag_iframe.asp

fun_9990
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 02:10 صبح
سلام.
برای فراخونی سایت دیگه تو سایت خودت باید از iframe استفاده کنی.
حالا می تونی به شکل های مختلف ازش استفاده کنی.
http://www.w3schools.com/tags/tag_iframe.asp
خیلی ممنون حل شد
حالا اگه بخوایم داده های یک موضوع بخصوص در صفحه بخصوصی (مثلا قیمت روزانه "یک سهم" از اوراق بهادار تهران) رو فراخوانی کنیم طوری که قیمت اون رو روزانه در قسمتی از سایت بتونیم نشون بدیم چی؟

r4hgozar
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 11:07 صبح
سلام.
باز هم همینه. می تونین از همین تگ استفاده کنید و محدوده واسش تعیین کنید.
یا اینکه این جور جاها وب سرویس دارن. باید برنامه نویس باشید و از وب سرویسش در سایتتون استفاده کنید.
موفق باشید

fun_9990
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 11:42 صبح
سلام.
باز هم همینه. می تونین از همین تگ استفاده کنید و محدوده واسش تعیین کنید.
یا اینکه این جور جاها وب سرویس دارن. باید برنامه نویس باشید و از وب سرویسش در سایتتون استفاده کنید.
موفق باشید
منظورتون از وب سرویس همون api هست ؟ توی سایت سازمان بورس و سایت های تابعه چیی در مورد api پیدا نکردم البته اگه منظورتون اینه
در مورد بحث اولی هم محدوده من نمی فهمم دقیقا منظورتون چی هست . الان این لینکی که دادین در مورد iframe همین کاملترین لینک اموزشی هست ؟ جای دیگه ای می شناسین که این موضوع رو بشکافه ؟

پیام حیاتی
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 13:31 عصر
سایت های خبری در موضوعات مختلف دارای RSS هستند.اگر از cms استفاده می کنید ماژول های نمایش rss از سایت های دیگر برای آنها وجود دارد.اگر از پایه کدنویسی می کنید مثال های زبان برنامه نویسی وب و نحوه خواندن rss از سایت های دیگر در نت موجود است.

fun_9990
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 14:50 عصر
سایت های خبری در موضوعات مختلف دارای RSS هستند.اگر از cms استفاده می کنید ماژول های نمایش rss از سایت های دیگر برای آنها وجود دارد.اگر از پایه کدنویسی می کنید مثال های زبان برنامه نویسی وب و نحوه خواندن rss از سایت های دیگر در نت موجود است.
چیزی که من می خوام این نیست من مثلا قیمت روزانه یک سهم بخصوص بازار سرمایه رو میخوام تو سایت خودم نمایش بدم
فرض کنید مثلا این سهم
http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=60610861509165508
الان این رو من با iframe تو سایت خودم فراخوانی کردم اما اگه بخوام فقط قیمت سهام رو نشون بدم به این صورت مثلا : حکشتی 552 روز بعد حکشتی 551 و به صورت ...
اینجاس که نمی دونم چی کار کنم
البته یک سری ویژگی ها رو در مورد iframe دیدم
اما نمی دونم با اینها می تونم به اون چیزی که می خوام برسم یا نه

amirali0079
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 15:51 عصر
زبان Backend تون چیه ؟

fun_9990
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 16:19 عصر
زبان Backend تون چیه ؟
من این کار رو روی cms خاصی نمی خوام بلکه با html css js می خوام این رو بنویسم به صورت شخصی

fun_9990
جمعه 16 مرداد 1394, 11:53 صبح
اینقد دوستان سوال کردن اما متاسفانه جایی که باید راهنمایی کنن تاپیک رو بی پاسخ گذاشتن