PDA

View Full Version : آموزش: WartermarkTextBox.dll+دانلود کنید

Behnam6670
دوشنبه 12 مرداد 1394, 10:52 صبح
تکست باکس با قابلیت استفاده از واتر مارک

davidrobert
دوشنبه 12 مرداد 1394, 11:08 صبح
دوست عزیز به پیشنهاد دارم اگه خواستی کامپوننت بسازی با دیو کامپوننت بساز خود خیلی از امکانات رو داره و خودت هم جدیدش رو اضافه کن بهش نور الا نور میشه و کد نویسی کمتر و امکانات بهتر داشته میشه.

hamid_hr
دوشنبه 12 مرداد 1394, 12:41 عصر
دوست عزیز به پیشنهاد دارم اگه خواستی کامپوننت بسازی با دیو کامپوننت بساز خود خیلی از امکانات رو داره و خودت هم جدیدش رو اضافه کن بهش نور الا نور میشه و کد نویسی کمتر و امکانات بهتر داشته میشه.

خب اساتید کامپوننت مینویسن که دیگه نیان از کامپوننت های خارجی ک ر ک شده استفاده بشه و سرعتشم بهتر باشه

davidrobert
دوشنبه 12 مرداد 1394, 12:55 عصر
خب اساتید کامپوننت مینویسن که دیگه نیان از کامپوننت های خارجی ک ر ک شده استفاده بشه و سرعتشم بهتر باشه حرف شما درست ولی همه که همون نوع کد نویسی رو بلد نیستن یا زیبا سازی رو برای ابزار ها میان از ابزار های کمکی استفاده میکنن بخاطر همین بیا نرم افزاری که باهاش کاری میکنیم و همین طور کامپوننت مورد نظرمون رو بیام بهش امکانات جدید اضافه کنیم برای کارمون

MMR_1234
دوشنبه 12 مرداد 1394, 15:26 عصر
مرسی از محبتتون
اما میتونم بپرسم این چه جور آموزشیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط یک فایل DLL
اگه سورسش بود شاید میشد گفت آموزش
ممنون

Behnam6670
سه شنبه 13 مرداد 1394, 06:58 صبح
مرسی از محبتتون
اما میتونم بپرسم این چه جور آموزشیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط یک فایل DLL
اگه سورسش بود شاید میشد گفت آموزش
ممنون
:متفکر::متفکر::متفکر:
سلام

.....
دوستان برای اینکه این کامپوننت رو بسازند لطفا مراحل زیر رو انجام بدن:

روی اسم پروژه کلیک راست کنید:لبخندساده:
انتخاب آیتم Add New Item:لبخندساده:
انتخاب UserControl:لبخندساده:
انتخاب نام برای UserControl:لبخندساده:
درج کد زیر

public partial class WatermarkTextBox : TextBox
{
public string Watermark { get; set; }

public WatermarkTextBox()
{
InitializeComponent();

}
protected override void OnCreateControl()
{
OnLeave(null);
}
protected override void OnEnter(EventArgs e)
{
if (this.Text.Trim().Equals(this.Watermark))
{
this.Text = null;
this.ForeColor = Color.Black;
this.Font = new Font("tahoma", 9, FontStyle.Regular);
}
}
protected override void OnLeave(EventArgs e)
{
if (string.IsNullOrEmpty(this.Text))
{
this.Text = this.Watermark;
this.ForeColor = Color.DarkGray;
this.Font = new Font("tahoma", 9, FontStyle.Italic);

}

}
}

پروژه رو کامپایل کنید یه dll به ابزاراتون اضافه میشه.
حالشو ببرید.:بوس:

NasimBamdad
سه شنبه 13 مرداد 1394, 08:08 صبح

میشه بیشتر در مورد دیو بگی؟

davidrobert
سه شنبه 13 مرداد 1394, 10:09 صبح
میشه بیشتر در مورد دیو بگی؟ نرم افزار DevComponents نرم افزاری هستش برای زیبای دادن به برنامه که سرعت برنامه رو خیلی کم کند میکنه و از لحاظ ظاهری و امکانات نسبت به دات نت خوب هستش ولی برای اینکه ما بیام از ابزاری خود دات نت رو کاموننت جدید بسازیم و امکانات جدید بدیم مثل این یعنی به این صورت برای ساخت کامپوننت کد بنویسیم.public partial class WatermarkTextBox : TextBox
که ابزار دات نت بشه میام اسم تکس باکس DevComponents رو مینویسم و از حالت دات نت به DevComponents تبدیل میشه.public partial class WatermarkTextBox : TextBoxX
و از ابزار DevComponents استفاده میشه که خودش امکانات DevComponents داره و نیاز به کد نویسی اضافه نیست درست مثل استیمول که وقتی میخوام از اطلاعات دیتاگرید ویو خروجی اکسل یا ورد بگریم لازم نیست کدش رو بنویسم که خود استمیول دات نت عنوا خروجی رو داره مثل اکسل ، ورد و غیره. فرقشون در این هستش که جلو کد نویسی اضافه گرفته بشه.

Behnam6670
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 07:01 صبح
نرم افزار DevComponents نرم افزاری هستش برای زیبای دادن به برنامه که سرعت برنامه رو خیلی کم کند میکنه و از لحاظ ظاهری و امکانات نسبت به دات نت خوب هستش ولی برای اینکه ما بیام از ابزاری خود دات نت رو کاموننت جدید بسازیم و امکانات جدید بدیم مثل این یعنی به این صورت برای ساخت کامپوننت کد بنویسیم.public partial class WatermarkTextBox : TextBox
که ابزار دات نت بشه میام اسم تکس باکس DevComponents رو مینویسم و از حالت دات نت به DevComponents تبدیل میشه.public partial class WatermarkTextBox : TextBoxX
و از ابزار DevComponents استفاده میشه که خودش امکانات DevComponents داره و نیاز به کد نویسی اضافه نیست درست مثل استیمول که وقتی میخوام از اطلاعات دیتاگرید ویو خروجی اکسل یا ورد بگریم لازم نیست کدش رو بنویسم که خود استمیول دات نت عنوا خروجی رو داره مثل اکسل ، ورد و غیره. فرقشون در این هستش که جلو کد نویسی اضافه گرفته بشه.
دوست عزیز مطمئن باش ابزارهای خود دات نت خیلی بهتر از ابزارها و کامپوننت های خارجی کار میکنه.هم از لحاظ سرعت هم امنیت!من سر همین استفاده از Dev خیلی ضرر کردم.
با همین ابزارهای خود دات نت میشه فرمهای زیبایی طراحی کرد که سرعت لود شدنشون هم عالیه.(اینارو از روی تجربه اندکی که تو این چند سال برنامه نویسی بدست اوردم میگم)

davidrobert
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 09:43 صبح
دوست عزیز مطمئن باش ابزارهای خود دات نت خیلی بهتر از ابزارها و کامپوننت های خارجی کار میکنه.هم از لحاظ سرعت هم امنیت!من سر همین استفاده از Dev خیلی ضرر کردم.
با همین ابزارهای خود دات نت میشه فرمهای زیبایی طراحی کرد که سرعت لود شدنشون هم عالیه.(اینارو از روی تجربه اندکی که تو این چند سال برنامه نویسی بدست اوردم میگم)

بله دوست عزیز حرف شما صحیح هستش ولی یکی مثل من که بد سلیقه هستم و از طراحی متنفر هستش و هرچیزی که درست میکنه میگه زشت هستش من حتا برنامه خودم رو با کلی امکانات میسازم میگم برنامه خیلی زشت هستش و کارابردی نیست بخاطر همین اکتفا میکنم به برنامه دوستان دیگر.

hamid_hr
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 11:01 صبح
هرچیزی که درست میکنه میگه زشت هستش

خب اگه برنامه شما ارزششو داره برا رنگ و لعابش با یک نفر گرافیک کار مشورت کنین.
به این ابزار ک ر ک شده نمیشه اعتماد کرد

davidrobert
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 11:35 صبح
خب اگه برنامه شما ارزششو داره برا رنگ و لعابش با یک نفر گرافیک کار مشورت کنین.
به این ابزار ک ر ک شده نمیشه اعتماد کرد

متسفانه هیچ کس کمک نمیکنه و همه شون سرشون به کار خودشون گرم هستم اطرافیانم.

Behnam6670
یک شنبه 18 مرداد 1394, 17:13 عصر
خب پس اینجوری ما نمیتونیم بگیم که ابزارهای خود دات نت کاربردهای خاصی ندارن و یا هرجایی نمیشه ازشون بهترین استفاده رو کرد.
بنظرم بستگی داره به توانمندی شما.هم تو کد نویسی هو تو دیزاین.
در کل من فقط ابزارهای خود دات نت رو پیشنهاد میکنم