PDA

View Full Version : سوال: آیا سشن کوکی ها با تاریخ انقضای نا محدود برای سرور مشکل ساز میشوند؟

[younes]
دوشنبه 12 مرداد 1394, 17:37 عصر
آیا سشن کوکی ها با تاریخ انقضای نا محدود برای سرور مشکل ساز میشوند؟

اینکه مثلا یکی وارد سایت بشه و دیگه خارج نشه و دفعه ی بعد دوباره وارد بشه و هی کوکی های جدید در سمت سرور براش ایجاد بشه.

Unique
دوشنبه 12 مرداد 1394, 17:47 عصر
کوکی سمت کلاینت یجاد میشه نه سرور !
معمولا کاربر را در صورت عدم فعالیت مثلا برای ۳۰ دقیقه از سایت اتوماتیک خارج میکنند اما اگه سایت نیاز به "به خاطر سپردن کاربر" داشته باشه مثلا میشه از طریق یک کوکی ۱ ماه یا بیشتر (بر اساس تعداد بازدید ها در ماه) کاربر را loggedin نگه داشت. منظور شما از مشکل چیه ؟

[younes]
دوشنبه 12 مرداد 1394, 18:26 عصر
شاید اشتباه کردم ولی منظور من session ها هستند. که یه فایل در سمت سرور ایجاد میکنند. و با کوکی تشخیص میدهند هر جلسه به کدوم کاربر مربوط میشه.

منظور شما از مشکل چیه ؟
در پوشه tmp ومپ سرور رو چک کردم به ازای هر بار ورود به سایت یک فایل 1kb ایجاد میشد و تا زمان خروج از سایت باقی میموند. خب اگر چندین کاربر از سایت ساین اوت نکنند و تاریخ انقضاء کوکی نامحدود باشه بعد از یه مدتی حجم tmp خیلی زیاد میشه درسته؟

scofield007
دوشنبه 12 مرداد 1394, 20:17 عصر
;2248151']شاید اشتباه کردم ولی منظور من session ها هستند. که یه فایل در سمت سرور ایجاد میکنند. و با کوکی تشخیص میدهند هر جلسه به کدوم کاربر مربوط میشه.

در پوشه tmp ومپ سرور رو چک کردم به ازای هر بار ورود به سایت یک فایل 1kb ایجاد میشد و تا زمان خروج از سایت باقی میموند. خب اگر چندین کاربر از سایت ساین اوت نکنند و تاریخ انقضاء کوکی نامحدود باشه بعد از یه مدتی حجم tmp خیلی زیاد میشه درسته؟

دوست عزیز شما باید بطور صریح فایل مربوط به session رو در هر بار logout کردن کاربر از روی دیسک از بین ببرید

setcookie("PHPSESSID","",time() - 3600);

us1234
سه شنبه 13 مرداد 1394, 00:05 صبح
;2248151']شاید اشتباه کردم ولی منظور من session ها هستند. که یه فایل در سمت سرور ایجاد میکنند. و با کوکی تشخیص میدهند هر جلسه به کدوم کاربر مربوط میشه.

قبلا اینجا توضیح داده بودم (http://barnamenevis.org/showthread.php?499475-session-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%88%DA%A9%DB%8C&p=2233459&viewfull=1#post2233459)

Unique
سه شنبه 13 مرداد 1394, 11:54 صبح
بعد از یه مدتی حجم tmp خیلی زیاد میشه درسته؟
قابل چشم پوشیه و بالاخره حذف خواهد شد. نگران این چیز ها نباشین. سرور های اختصاصی VPS حداقل ۱۰ گیگابایت حجم دارن حالا پوشه tmp شما ۱ گیگشم اشغال کنه (که نمیکنه) اتفاقی نمیفته.