PDA

View Full Version : مبتدی: حاصل یک رشته

majid_zibaei
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 16:12 عصر
با سلام
بنده تازخ وارد هستم و بسیار علاقه مند به برنامه نویسی. فرمی دارم که یک تابع رو مثلا به صورت x^5+2*x^2-1 از کاربر میگیره و بعد به جای x اعداد دیگری رو قرار میده و مقدار بدست میاره. تونستم با استفاده از replace بجای x ها عدد قرار بدم اما متاسفانه بعد از قرار دادن عدد در تابع ، مثلا برای عدد 0 باید نتیجه رو که معادل عدد -1 هستش به من بده اما هرکاری میکنم نمیشه ! از توابع VAL و EVAL و هرچیزی که به ذهنم میرسید و تو اینترنت سرچ کردم استفاده کردم اما نشد.
در کل میخوام یه تابع داشته باشم به صورت f(x) = هر چیزی , و بعد مقادیر تابع رو به ازای مثلا i از 0 تا 100 حساب کنم.
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

samiasoft
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 20:24 عصر
درود
به انجمن خوش اومدید.
سعی کردم موردی که میخواهید رو برای نمونه ساده بنویسم که میتونید تغییراتتون رو انجام بدید .

133958

majid_zibaei
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 06:41 صبح
با عرض سلام وتشکر

استاد ممنون از وقتتون، اما همونطوری که عرض کردم تابع ورودی فرمت مشخصی نداره و نمن فقط بعنوان نمونه اون تابع رو مثال زدم. تابع ممکنه هرچیزی باشه، ممکنه مثلثاتی باشه یا هرچیز دیگه. باید بتونه خودش تابع رو بگیره و بعد بجای x عدد بذاره و نتیجه رو نشون بده.
در حقیقت برنامه محاسبه ریشه معادله غیرخطی برای درس محاسبات عددی هستش که نمونه کد برای برنامه متلب رو دارم اما نمیتونم به VB برگردونم. نمونه کد رو براتون میذارم.

ممنون
http://s3.picofile.com/file/8204540942/code.rar.html