PDA

View Full Version : سوال: تغییر کانکشن SQL بعد از نصب برنامه

mehdi.safavie
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 12:40 عصر
درود

آقا امروز یه مشکلی برام پیش اومد که تجربه اون رو نداشتم .
رفتم نرم افزاری که نوشتم رو روی یه سیستمی نصب کنم متوجه شدم ویژوال استودیو 2012 روش نصبه به همراه SQL 2010 2012 2014 . برنامه ی من با SQL 2008 نوشته شده . خلاصه تمامیه SQL هاش رو پاک کردم و SQL R2 2008 رو نصب کردم واسه پیش نیاز نرم افزارم .
هنگام نصب متوجه شدم Instant Name که همیشه موقع نصب روی SQLExPRESS بود الان روی یه چی دیگه بود ( دقیق یادم نیست ولی فکر کنم MSSQL یا همچین چیزی ) .
این در صورتیه که کانکشن استرینگ برنامه من اینطوری طراحی شده :
Data Source=.\SQLExPRESS;Integrated Security=True;Initial Catalog=Amlak
خب 100% به مشکل بر میخوریم .
الان اومدم خونه یه راه حل به ذهنم رسید که این مشکل رو فیکس کنم ، این که یه فایل txt تو پوشه ای که برنامه نصب هست بسازم و توش نوشته شده باشه SQLExPRESS ، حالا اگر موقع نصب همچین مشکلی دیدم ، اون رو دستی تغییر بدم به اونی که باید باشه .
بعد تو برنامه هنگام کانکشن استرینگ گرفتن مقدار Data Source رو از روی اون فایل txt بگیرم . فکر کنم مشکل حل بشه با این راه .

سوال ها :
1 - آیا نیازه که همه ی SQL های نصب روی اون سیستم رو پا کنم و بعد 2008 رو نصب کنم یا فقط 2008 رو نصب کنم ؟ در همچین مواردی باید چیکار کرد دقیقا ؟
2 - اون Instant Name که گفتم هنگام نصب اومد هیچ اسمی نبود در اصل ، ولی وقتی رو Default Name تیک میزدی این اسمه MSSQL میخورد جاش . آیا کار خاصی باید انجام میدادم ؟
3 - این الگوریتمی که میخوام برم جواب میده ؟
5 - موقع اولین استارت برنامه که چک میکنه Database ها اتچ هستند یا خیر این پیغام خطا رو داد :
The database 'MyDatabase' cannot be opened because it is version 661.This server supports version 655 and earlier, A Downgrade path is not suported.

یه جست و جو کردم فهمیدم ورژن 661 همون SQL 2008 هست و 655 ورژن SQL 2010 هست . ، یعنی من همه ی SQL های سیستمش رو پاک کردم هنوز پاک نشده ؟ قضیه چی بود اصلا ؟

ممنون تجارب خودتون رو در اختیارمون بگذارید .
با تشکر

aliebrahimi1900
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 14:29 عصر
دیتا بیس 2008 روی sql 2012 اتچ میشه لازم نیست 2008 نصب کنی

mehdi.safavie
پنج شنبه 15 مرداد 1394, 14:43 عصر
علی جان ممنون که من رو متوجه این قضیه کردی ، هر چند تمامه SQL های نصب شده ی اون بنده خدا رو امروز حذف کردم .

در رابطه با این نوع Data Source کسی چیزی میدونه ؟

Data Source=(local)

اگه درست معنیش رو فهمیده باشم ، دیگه نیازی نیست اصلا تایین کنیم SQLEXPRESS باشه یا MSSQL یا هر Instant Name دیگه ای ، خودش پیدا میکنه . درست متوجه شدم ؟
این هم لینک مرجع این موضوع :
http://blogs.msdn.com/b/sql_protocols/archive/2008/09/19/understanding-data-source-local-in-sql-server-connection-strings.aspx

در مورد سوال های 2 3 4 و 5 که پرسیدم کسی جوابی داره ؟

niknam_mh
جمعه 16 مرداد 1394, 06:44 صبح
سلام
من برا برنامه هام یه فرم مخصوص کانکش استرینگ میسازم و اگه نیاز به تغییر کانکشن استرینگ باشه با اون تغییرش میدم درضمن برا شبکه کردن نرم افزار ها هم ازش استفاده می کنم.

mehdi.safavie
جمعه 16 مرداد 1394, 08:35 صبح
niknam جان میشه فرمت رو در اختیار ما بزاری ؟
ممنون میشم

aliebrahimi1900
جمعه 16 مرداد 1394, 10:51 صبح
یه فورم بزار داخلش یه تکس بزار که کانکشنتو اونجا وارد کنی و تو یه فایل متنی توی فولدر برنامت ذخیرش کنی اول لود برنامت اون فایلو بخون
و هر جا میخوای استفاده کن
دسترسی به اون فورمو محدود کن که کاربر بهش دسترسی نداشته باشه رمز بزار

همینجور که دوست عزیزمون گفتند
موفق باشی

niknam_mh
شنبه 17 مرداد 1394, 10:20 صبح
سلام اگه مشکلی بود در خدمتم.