PDA

View Full Version : تردید در انتخاب زبان

Mohammad S
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1382, 19:39 عصر
مشکل من این است که می خواهم یک زبان برنامه نویسی برای طراحی صفحات وب انتخاب کنم. اما بین زبانهای موجود با مشکل مواجه شده ام و نمی دانم که کدام یک را انتخاب کنم.
مثلاً بین JAVA, J++, VJ++, ASP, ASP.NET, HTML, XML و خیلی چیزهای دیگه که من اسمشون و یا کارشون را نمی دونم.
لطفا اگر کسی چیزی می دونه یا پیشنهادی داره ممنون می شم اگه با ذکر دلیل بگه کدوم یک رو انتخاب کنم.
اینم بگم که من فقط دلفی، C و پاسکال رو کار کردم و برای طراحی صفحات وب از صفر می خواهم شروع کنم.
البته اینو می دونم که از برنامه هایی مثل Front Page هم می شه استفاده کرد. اما من می خواهم زبان برنامه نویسی شو یاد بگیرم.
:lol:

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1382, 20:07 عصر
فن آوری دات نت جدید ترین فن آوری است و با بسیاری زبان ها می توان از آن استفاده کرد از بیسیک گرفته تا سی شارپ و دلفی

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1382, 22:35 عصر
البته باید اذعان کرد که آینده ی وب با XML عجین شده است ولی برای شروع حداقل در ایران من asp.net با سی شارپ را به شما پیشنهاد می دهم. سطح پیشرفته ی آن هم به xml.net ختم می شود.
در مورد جاوا می گویند که در خارج از ایران زیاد طرفدار دارد و این نهضت ضد مایکروسافت همه جا به چشم می خورد! در هر حال ویژوال جاوای مایکروسافت از لحاظ رعایت نکردن استانداردهای شرکت سان خالق جاوا زیر سوال است و یکبار هم به همین خاطر مایکروسافت را دادگاهی کرده است . بهتر است آب را از سرچشمه آن بنوشید!

در مورد asp و asp.net باید بگویم بسیاری از ایرادتی که در ای اس پی قبلی وجود داشتند در این نگارش جدید برطرف شده اند مانند حفظ حالت کنترل ها - اضافه شدن کنترل هایی بسیار قوی که از دات نت فریم ورک مشتق شده اند و نه صرفا مانند ای اس پی معمولی از کنترل های ساده اچ تی ام ال - دیگر محدود به زبان های اسکریپتی ملال آور نیستید و از یک زبان کاملا شی گرای حرفه ای می توانید برای توسعه برنامه هایتان در آن استفاده کنید - سرعت بالاتر از ای اس پی قدیمی بدلیل پیش کامپایل شدن عناصر آن - اضافه شدن مساپل امنیتی قابل توجه - امکان استفاده از ای دی او دات نت - تشخیص خودکار مرور گر از طرف ای اس پی دات نت و رفع مشکلات خودکار عدم سازگاری با بعضی از مروگرها - محیطی کاملا ویژوال برخلاف پی اچ پی و ای اس پی قدیمی که در پروژه های طولانی واقعا معنای خود را پیدا می کنند و خیلی موارد دیگر از محسنات ای اس پی دات است ..........

imported_admin
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 08:57 صبح
دوست عزیز ما هم حرفهای آقای نصیری را تایید کرده و ASP.NET برای شروع پیشنهاد می کنیم و اگر چند روزی تامل بفرمایید میتوانید در کلاسهای ASP.NET ما که بصورت آموزش از راه دور در سایت پرشیا برگزار خواهد استفاده نمایید.

Mohammad S
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 11:02 صبح
اگر حرفهای شما درست باشد, نظرتان در مورد PHP چیست؟ گویا یکی از کاربران با PHP موافق است زیرا به نظر ایشان, این زبان از سرعت بالایی نسبت به ASP.NET برخوردار است و وابستگی به سیستم عامل هم ندارد.
نظر شما چیست؟

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 14:05 عصر
از وابستگی به سیستم عامل منظور شما چیست؟ اگر خروجی آن است که باید خدمت شما عرض کنم چه php باشد یا asp.net خروجی آنها html استاندارد است و روی تمام سیستم عامل های بدردبخور دنیا ساپورت می شود.
در مورد سرعت php باید تست کرد و در عمل نتیجه گرفت و آنچنان هم با هم تفاوت بنیادین ندارند
در مورد php یک اشکال بزرگ وجود دارد و آنهم نبود محیط مجتمع تولید نرم افزار برخلاف asp.net که از تمامی امکانات ویژوال استودیوی جدید استفاده می کند. در حجم های کوچک برنامه نویسی تفاوتی را شاید حس نکنید ولی وقتی تعداد صفحات زیاد شد آن وقت قیافه برنامه نویس در هنگام کنترل پروژه بدون محیط مجتمع و ویژوال واقعا دیدنی است!

خلاصه ی کلام
شما هرکدام را که بیشتر می پسندید انتخاب کنید
لا اکراه فی asp.net !!

Mohammad S
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 17:11 عصر
منظور من از وابستگی به زبان, به علت مقاله ای است که یکی از کاربران آدرس آن را داده اند.
لطفا شما هم ببینید و نظرتان را بگویید.
http://www.iranphp.net/articles/2.html
ضمنا در مورد ASP.NET و محیط آن هم اگر ممکن است توضیح دهید.
این را هم قبلاً گفته ام, من از زبان Html هیچ چیزی بلد نیستم. آیا ASP.NET به زبان Html وابستگی دارد و یا یک زبان ویژوال است؟ و اینکه لازم است من Html را یاد بگیرم؟ (همانند احتیاج دلفی به بلد بودن زبان پاسکال)
:?:

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 19:41 عصر
لازم به ذکر است که طبق آمار موجود بیش از 90 درصد کامپیوترهای خانگی در سراسر دنیا از ویندوز استفاده می کنند....... پس نگرانی شما از چیست ؟!!!!!!
مقاله ای را هم که گفتید اگر درست خوانده باشید! برای مقایسه با asp قدیمی نوشته شده است و نه asp.net که اکثر تکنولوژی های تحت وب در برابر آن یا سکوت کرده اند و یا طفره رفته اند....

در ضمن برای یادگیری asp.net در حد مقدماتی نیازی به دانستن هیچ نوع پیش زمینه ای نمی باشد . در سطح متوسط آن هم در موارد کمی است که لازم می شود به سورس html صفحه که از دید کاربر مخفی است رجوع کنید.......

Abbas Arizi
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1382, 20:21 عصر
با سلام
من خودم هم از ASP , PHP, ASP.NET و ... چیز زیادی نمیدونم و در این زمینه نمیتونم توصیه ای داشته باشم. فقط یک جمله رو دوست دارم بگم و اون اینکه به تبلیغات ضد مایکروسافت که این ور و اون ور میشه توجه چندانی نداشته باشید و به واقعیات توجه داشته باشید.

war1351
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 02:30 صبح
منم به پیرو حرف های اساتید بالا زبان های VS به شما پیشنهاد میکنم

Alireza_Salehi
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 05:38 صبح
برای طراحی وب یادگیری HTML , CSS, JavaScript الزامی هستند. و این ارتباطی به فناوری استفاده شده جهت تولید صفحات دینامیک ندارد. با این 3 شما می توانید یک صفحه استاتیک یا نیمه دینامیک طراحی کنید.
اما برای تولید یک وب سایت کاملا پویا حتما باید از فناوری های Server Side جهت تولید صفحات استفاده کنید.
در این زمینه درحال حاظر دو فناوری ASP.NET و PHP بیشترین استفاده را دارند هر چند فناوری های دیگری نیز به کار می روند.
مزیت ASP.NET در محیط های طراحی و یکپارچگی آن با دات نت است بدین معنی که با یاد گرفتن یک زبان برنامه نویس تحت دات نت شما قادر به برنامه نویسی تحت وب، موبایل، ویندوز و ... هستید. که در PHP این طور نیست. به طور کلی سهولت و سرعت تولید نرم افزار در ابزار های دات نت نسبت به فناوری های دیگر یک امر اثبات شده است و شکی در آن وجود ندارد.
برای اجرای وب سایت های پویا نیاز به سرور است و ASP.NET که حتما باید در بستر IIS اجرا شود فقط در ویندوز قابل اجراست، ولی PHP در ویندوز و لینوکس اجرا می شود و از این لحاظ دارای مزیت است. یعنی در PHP آزادی بیشتری در انتخاب هاست وجود دارد.

در مورد سرعت اجرا نیز با کمی جستجو متوجه خواهید شده که فرق چندانی مابین PHP و ASP.NET وجود ندارد و این مسئله بیشتر به تبحر طراح مربوط می شود.

در مورد XML هم باید بگویم XML زبان برنامه نویسی نیست و صرفا یک بستر تبادل داده است که بسیار رایج گردیده است و درهمه زبان های برنامه نویسی قابل استفاده است و امروزه بسیاری از خدمات تحت وب از طریق XML ارائه می گردد بنابراین یادگیری آن نیز لازم است.

بنابراین برای این که قدرت طراحی و ساخت یک وب سایت کامل را داشته باشید موارد زیر الزامی است:
1. HTML
2. CSS
3. JAVAScript
4. ASP.NET یا PHP
5. XML
ولی نیازی نیست همزمان در همه اینها تبحر داشته باشید، یکی از موارد بند 4 را انتخاب کنید و موارد
1 و2 و 3 و 5 را به مرور یاد بگیرید.

به مطالب سلیقه ای و غیر فنی هم توجه نکنید.

twelve
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 10:48 صبح
راستی تاریخ به وجود اومدن تاپیک و آخرین ارسالها رو دیدین ؟ :متعجب::بامزه:

k3yd00
شنبه 02 شهریور 1387, 21:06 عصر
دوستان پرل بزنید روشن شید!!!

raznahan
شنبه 02 شهریور 1387, 22:50 عصر
اگه Java بلدی یه نگاهی هم به JSP بنداز ، java هم زبان قوی هستش

البته از .NET مشکل تر .:چشمک: