PDA

View Full Version : سوال: تشخیص فونت فارسی استفاده شده در فایل DBF

hamedjim
جمعه 16 مرداد 1394, 23:43 عصر
سلام به همگی

من در محیط کارم احتیاج دارم تا با استفاده از یک سری اطلاعات پایه، فیلترسازی و تحلیلی از داده‌ها داشته باشم.
فایل‌های ورودی من همگی DBF هستند. در ارتباط با اونها مشکلی نیست. تنها اشکال موجود اینه که متون فارسی در اونها خوانا نیستند و من نمی‌دونم فونت اونها چی هست تا کد مبدلی براش بنویسم یا پیدا کنم.
من با استفاده از کدهای مبدل ایران‌سیستم و سایه موجود در همین سایت نتونستم به نتیجه‌ای برسم.
نمونه‌ای از این فایل DBF رو ضمیمه کردم. اگر از دوستان کسی می دونه چطور میشه اونها رو خوند لطفا من رو راهنمایی کنه.

online_com
یک شنبه 18 مرداد 1394, 12:21 عصر
سلام به همگی

من در محیط کارم احتیاج دارم تا با استفاده از یک سری اطلاعات پایه، فیلترسازی و تحلیلی از داده‌ها داشته باشم.
فایل‌های ورودی من همگی DBF هستند. در ارتباط با اونها مشکلی نیست. تنها اشکال موجود اینه که متون فارسی در اونها خوانا نیستند و من نمی‌دونم فونت اونها چی هست تا کد مبدلی براش بنویسم یا پیدا کنم.
من با استفاده از کدهای مبدل ایران‌سیستم و سایه موجود در همین سایت نتونستم به نتیجه‌ای برسم.
نمونه‌ای از این فایل DBF رو ضمیمه کردم. اگر از دوستان کسی می دونه چطور میشه اونها رو خوند لطفا من رو راهنمایی کنه.

سلام
فايل شما رو به يك تيبل نسبت دادم و در دي بي گريد متصل به اون در قسمت فونت و charset اون رو ARABIC_CHARSET قرار دادم اطلاعات به خوبي مشاهده مي شود:چشمک:
134054

hamedjim
یک شنبه 18 مرداد 1394, 12:41 عصر
فايل شما رو به يك تيبل نسبت دادم و در دي بي گريد متصل به اون در قسمت فونت و charset اون رو ARABIC_CHARSET قرار دادم اطلاعات به خوبي مشاهده مي شود:چشمک:

همین که تصویر فونت صحیح رو دیدم چشام نور گرفت.

اما من همین کار کردم و جواب نگرفتم. چرا؟
خاصیت Charset در فونت dbGrid روبه ARABIC_CHARSET تغییر دادم و کدم هم به این شکل هست:

dbf_folder:='F:\Delphi\Sample\DBF\sanad974';
ADOConnection1.LoginPrompt:=false;
ADOConnection1.ConnectionString:=
Format('Provider=Microsoft.JET.OLEDB.4.0;Data Source=%s;Extended Properties=dBase IV;',[dbf_folder]);
try
ADOConnection1.Connected:=True;
ADODataSet1.CommandText:='Select * from mother.dbf';
ADODataSet1.Open;
except
on E: Exception do
ShowMessage(E.Message);
end;

online_com
یک شنبه 18 مرداد 1394, 13:30 عصر
بهتره از تيبيل معمولي استفاده كنيد
من قبلا هم خيلي با فايل هاي DBF كاركردم، بهترين حالت استفاده از اونها اينكه كه به TTable وصل بشن

hamedjim
یک شنبه 18 مرداد 1394, 13:52 عصر
بهتره از تيبيل معمولي استفاده كنيد

درخواست زیادیه اگه نمونه برنامه ای رو که فونت ها به خوبی دیده میشند رو ازتون بگیرم؟!
چون من باز هم نتونستم جواب بگیرم!:عصبانی++:

online_com
یک شنبه 18 مرداد 1394, 17:06 عصر
درخواست زیادیه اگه نمونه برنامه ای رو که فونت ها به خوبی دیده میشند رو ازتون بگیرم؟!
چون من باز هم نتونستم جواب بگیرم!:عصبانی++:

خواهش مي كنم
من از ويندوز اكس پي و دلفي7 استفاده مي كنم134068

Iran-PC
یک شنبه 15 شهریور 1394, 12:39 عصر
سلام
من برنامه ای روی وین ایکس پی نوشته بودم و کار هم میکرد
الان که ویندوز رو به سون تغیر دادم متن های برنامه اجق وجق شده
یه مشکل دیگه هم که هست توی دیتا بیس هست که وقتی تو برنامه سرچ میکنم یا مورد سرچ رو پیدا نمیکنه که فکر کنم بخاطر انکودینگ حروف فارسیشه
چه راه حلی وجود داره برای این مشکل?
چیزی اگه لازمه بگید بزارم