PDA

View Full Version : مشکل سطرهای تکراری در کوئری گرفتن

morteza_naderloo
یک شنبه 18 مرداد 1394, 09:35 صبح
با سلام
134050
من دوتا جدول دارم که یکیش مطالب توش قرار میگیره و دومی گروه بندی مطالب هست

SELECT * FROM news_content news,news_content_category cat WHERE status="1" && news.id=cat.news_id ORDER BY news.publish_date DESC
کوئری بالا اطلاعات مد نظر منو بیرون میکشه اما داخل کوئری ها در قسمت مطالب یک رکورد دو بار بازگردونده میشه دلیلش هم چند گروه بودنه مطالب حالا میخوام ببینم چطور میشه کاری کرد که توی کوئری یک سطرو بررسی کنه و اونایی که تکراری هستند را نیاره
134051
مثلا در جدول دوم ستون news_id را بررسی کنه و اگه تکراری بود فقط یکی رو برگردونه ؟

us1234
یک شنبه 18 مرداد 1394, 09:53 صبح
در کوئری از DISTINCT استفاده کن :

SELECT *,DISTINCT news_id FROM news_content news,news_content_category cat WHERE status="1" && news.id=cat.news_id ORDER BY news.publish_date DESC

morteza_naderloo
یک شنبه 18 مرداد 1394, 10:05 صبح
سلام
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید
من از DISTINCT news_id و DISTINCT cat.news_id استفاده کردم اما یک مشکلی که پیش میاد اینه که دیگه هیچ رکوردی بر نمیگردونه ؟

SELECT *,DISTINCT news_id FROM news_content news,news_content_category cat WHERE status="1" && news.id=cat.news_id ORDER BY news.publish_date DESC

SELECT *,DISTINCT cat.news_id FROM news_content news,news_content_category cat WHERE status="1" && news.id=cat.news_id ORDER BY news.publish_date DESC
چندین بار تست زدم و مطمعنم کوئری درسته اما بازم هیچ رکوردی بر نمیگرده ؟!

us1234
یک شنبه 18 مرداد 1394, 11:23 صبح
در phpMyAdmin کوئری را بررسی کنید شاید مشکلی دارد .

morteza_naderloo
یک شنبه 18 مرداد 1394, 12:25 عصر
بله ممنون بررسی کردم و مشکل از من بود
تشکر میکنم بابت راهنماییتون