PDA

View Full Version : حرفه ای: صفحه نمایش دهنده آبجکت های اکسس

nazanin_90
یک شنبه 18 مرداد 1394, 13:06 عصر
سلام
حرفه ایها لطفاً راهنمائی فرمایند !
اگر تصویر ضمیمه را ملاحظه بفرمائید در اکسس صفحه ای که دارای تب می باشد وجود دارد که میتوان از طریق آن فرم ها و گزارشات اکسس را به نمایش درآورد ، البته در حالتی که pop up فرم یا گزارش در حالت false باشد . سوال اینجاست که اولاً این صفحه چه نام دارد و آیا قابل فراخوانی است ؟ دوماً اگر قابل فراخوانی است میتوان از آن برای نمایش فرم ها و گزارشات استفاده نمود ؟ سوماً در صورت منفی بودن جواب سوال اول و دوم آیا استفاده از تب کنترل اکسس برای این کار مناسب است و اصلاً اینکار از طریق کنترل تب اکسس شدنی است ؟
با تشکر

alirezabahrami
دوشنبه 19 مرداد 1394, 10:05 صبح
سلام
اگر تصویر ضمیمه را ملاحظه بفرمائید در اکسس صفحه ای که دارای تب می باشد وجود دارد که میتوان از طریق آن فرم ها و گزارشات اکسس را به نمایش درآورد ، البته در حالتی که pop up فرم یا گزارش در حالت false باشد . سوال اینجاست که اولاً این صفحه چه نام دارد و آیا قابل فراخوانی است ؟ دوماً اگر قابل فراخوانی است میتوان از آن برای نمایش فرم ها و گزارشات استفاده نمود ؟ سوماً در صورت منفی بودن جواب سوال اول و دوم آیا استفاده از تب کنترل اکسس برای این کار مناسب است و اصلاً اینکار از طریق کنترل تب اکسس شدنی است ؟
با تشکر
سلام
در مورد سوال شما که صفحه مورد نظر کجاست و آیا قابل استفاده و فراخوانی است بنده تا حالا تحقیقی نکرده ام ؛ ولی من با استفاده از کنترل تب اکسس و Codejock این کار را انجام داده ام .
تصاویری از برنامه نمونه بنده را در ضمیمه مشاهده بفرمائید !
فقط لطفاً در خصوص آموزش و نحوه انجام اینکار درخواست ننمائید . بنده با ارائه تصاویر فوق صرفاً خواستم عنوان کنم که این کار بصورت دیگر شدنیه .
موفق باشید

nazanin_90
سه شنبه 20 مرداد 1394, 08:04 صبح
سلام
در مورد سوال شما که صفحه مورد نظر کجاست و آیا قابل استفاده و فراخوانی است بنده تا حالا تحقیقی نکرده ام ؛ ولی من با استفاده از کنترل تب اکسس و Codejock این کار را انجام داده ام .
فقط لطفاً در خصوص آموزش و نحوه انجام اینکار درخواست ننمائید . بنده با ارائه تصاویر فوق صرفاً خواستم عنوان کنم که این کار بصورت دیگر شدنیه .
موفق باشید
سلام
:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق::تشویق::تش یق::تشویق::تشویق::تشویق::تشو ق::تشویق::تشویق::تشویق::تشوی ::تشویق::تشویق::تشویق::تشویق: :تشویق::تشویق:

nazanin_90
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 14:06 عصر
سلام
موفق باشید
سلام
قصد درخواست آموزش ویا انجام این خلاقیت بی نظیر را ندارم ، فقط خیلی مایلم بدانم در این تب چند فرم میتواند بطور همزمان باز باشد و آیا شما در هنگام اجرای برنامه میتوانید نحوه اجرای فرم (بصورت معمولی یا از طریق تب ) را تغییر دهید یا نه قبلاً بصورت ثابت تعریف کرده اید که چه فرم هائی بصورت معمولی اجرا شوند و یا چه فرم هائی بر روی تب .
اگر بشه یک فیلم از اجرای برنامه تهیه و ارائه نمائید بینهایت سپاسگزار خواهم بود . چرا که مایلم جذابیت برنامه ات را در زمان اجرا مشاهده بکنم .
ممنون

mohammadsaleh
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 14:56 عصر
دوستان داخل نمونه هاي كدجوك مثالهاي زيادي است كه مي تونيد با كمي دستكاري كدها اين كارها را براحتي انجام بدهيد.

nazanin_90
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 17:06 عصر
دوستان داخل نمونه هاي كدجوك مثالهاي زيادي است كه مي تونيد با كمي دستكاري كدها اين كارها را براحتي انجام بدهيد.
سلام آقای mohammadsaleh
اتفاقاً من نمونه های کدجوک را دیده ام و غیر از یک مورد که مربوط به استفاده از ریبون در اکسس است در محیط اکسس خیلی کاربردی نیستند و اگر هم باشند نیاز به تبحر بالائی جهت استفاده از آنها در محیط اکسس می باشد .
آقای بهرامی شاید تمایلی به آموزش کار زیبائی که انجام داده اند نباشند و بنده هم به نوبه خود به ایشان حق می دهم . حداقل شما یک آموزش بده همگی ممنون میشویم .
آقای mohammadsaleh فقط انجام اینکار ( نمایش فرم های مختلف در کنترل تب کودجوک) کار خیلی سختی است و صرفاً با دستکاری کردن کد عملی نیست . مطمئناً نیاز به پروسه ای پیچیده دارد .

با تشکر

alirezabahrami
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 18:27 عصر
سلام آقای محمد صالح!
بنده هم بی صبرانه منتظر و مشتاق خواهم بود یک آموزش مختصر از نحوه نمایش فرم از طریق کنترل تب Codejock را ارائه بدهید .اینکه با اطمینان اشاره نموده اید مثالهاي زيادي است كه مي تونيد با كمي دستكاري كدها اين كارها را براحتي انجام بدهيد با خودم فکر کردم ای داد بیداد ، پشت سر گذاشتن آن همه آزمون و خطا برای برای رسیدن به این هدف از طرف بنده بیمورد بوده و میتوانستم با دستکاری کدها در نمونه های Codejock سریعتر به هدفم برسم.
یا علی

alirezabahrami
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 21:04 عصر
سلام
قصد درخواست آموزش ویا انجام این خلاقیت بی نظیر را ندارم ، فقط خیلی مایلم بدانم در این تب چند فرم میتواند بطور همزمان باز باشد و آیا شما در هنگام اجرای برنامه میتوانید نحوه اجرای فرم (بصورت معمولی یا از طریق تب ) را تغییر دهید یا نه قبلاً بصورت ثابت تعریف کرده اید که چه فرم هائی بصورت معمولی اجرا شوند و یا چه فرم هائی بر روی تب .
اگر بشه یک فیلم از اجرای برنامه تهیه و ارائه نمائید بینهایت سپاسگزار خواهم بود . چرا که مایلم جذابیت برنامه ات را در زمان اجرا مشاهده بکنم .
ممنون
سلام
1- من تعداد فرمهای قابل نمایش از طریق تب را در این برنامه 20 تا در نظر گرفته ام و این تعداد قابل افزایش هم هست .
2-همانطور که در فیلم خواهید دید در حالت اجرای برنامه نوع نمایش فرم ها را میتوان تغییر داد .که من در برنامه برای فرم های با سایز بزرگ از حالت نمایش از طریق تب کنترل استفاده می کنم .
3- فرم ها درحالت ماکسیمایزو ریستور بصورت اتوماتیک قابل ریسایز شدن هستند و کلاً برنامه در رزولیشنهای مختلف ویندوز بطور اتوماتیک تنظیم میشود و نیاز به تنظیم دستی نمیباشد .
4 و موارد دیگر که فکر کنم نیازی به توضیح آنهانباشد.
فقط یک مطلب خدمت دوستان عنوان کنم و آن اینکه بنده با ارائه این فیلم کوتاهی که از محیط برنامه ام تهیه کرده ام قصد هیچ تبلیغی در هیچ حالتی ندارم ؛ چرا که اصلاً نیازی به تبلغ ندارم چون دوسه برنامه ای که تا حالا تهیه کرده ام صرفاً برای استفاده محل کارم بوده که آن هم مجانی و صلواتی ارائه نموده ام و در قبال تهیه آن ریالی از اداره ام دریافت نکرده ام . تا کنون هیچ سفارشی هم از هیچ کسی نپذیرفته ام ؛ چون سرو کار من با اکسس صرفاً یک نوع سرگرمی است و از اینکه کار خاصی را در این محیط به ظاهر ضعیف و محدود که بنده اصلاً به این محدودیت اعتقادی ندارم انجام میدهم لذت میبرم .
فیلم را از آدرس زیر دریافت نمائید !
http://s6.picofile.com/file/8205888368/MyProgeram.rar.html

یا علی

New Account
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 21:05 عصر
سلام nazanin_90 (http://barnamenevis.org/member.php?207680-nazanin_90)

اكسس در رده برنامه های MDI قرار داره , کاری که شما میخواید انجام بدید در داخل خود اکسس هم قابل شبیه سازی هستش

یک راه حل خیلی ساده و درونی داره

به دنبال مشخصه SourceObject بگردید

یک فرم اصلی ایجاد کنید اسمش رو گذاشتید frmSample

در داخل اون یک Subform ايجاد کنید فرضا با نام ABC

شما حالا ميتونيد محتوي نشان داده شده در داخل ساب فروم ABC رو تغيير بدید

فرض میکنیم دو فرم دیگه دارید با نامهای frmX و frmY

ABC.SourceObject = "frmX"
ABC.SourceObject = "frmY"

اين دستورات به ترتیب فرمهای متناظر رو در داخل فرم اصلی به نمایش درخواهند آورد

این کدها رو حالا میخواید از چه طریقی فرخوانی کنید برمیگرده به طراحی خودتون , حالا میتونه از طریق Listbox,Combobox,Button و يا هر ابجکت دیگه ای باشه

شما باید بتونید با این توضیحات خودتون انجامش بدید , اگر نمیتونید متاسفانه پس دیگه کلا قید Codejoke رو هم بايد بزنید چرا که درجه سختی اون خیلی بالاتره :لبخندساده:

اميدوارم موفق بشید

nazanin_90
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 10:32 صبح
سلام nazanin_90 (http://barnamenevis.org/member.php?207680-nazanin_90)

اكسس در رده برنامه های MDI قرار داره , کاری که شما میخواید انجام بدید در داخل خود اکسس هم قابل شبیه سازی هستش

یک راه حل خیلی ساده و درونی داره

به دنبال مشخصه SourceObject بگردید

یک فرم اصلی ایجاد کنید اسمش رو گذاشتید frmSample

در داخل اون یک Subform ايجاد کنید فرضا با نام ABC

شما حالا ميتونيد محتوي نشان داده شده در داخل ساب فروم ABC رو تغيير بدید

فرض میکنیم دو فرم دیگه دارید با نامهای frmX و frmY

ABC.SourceObject = "frmX"
ABC.SourceObject = "frmY"

اين دستورات به ترتیب فرمهای متناظر رو در داخل فرم اصلی به نمایش درخواهند آورد

این کدها رو حالا میخواید از چه طریقی فرخوانی کنید برمیگرده به طراحی خودتون , حالا میتونه از طریق Listbox,Combobox,Button و يا هر ابجکت دیگه ای باشه

شما باید بتونید با این توضیحات خودتون انجامش بدید , اگر نمیتونید متاسفانه پس دیگه کلا قید Codejoke رو هم بايد بزنید چرا که درجه سختی اون خیلی بالاتره :لبخندساده:

اميدوارم موفق بشید
سلام جناب پیروزمهر
از راهنمائی شما ممنون . ولی با عرض پوزش فکر کنم به سوال بنده به آن صورت عنایتی نداشته اید . بحث استفاده از سابفرم در داخل فرم اصلی و تغییر محتوی آن از طریق تغییر SourceObject برای حالتیکه که بخواهیم یک فرم را به نمایش در آوریم بهترین حالت است ولی منظور بنده این بود که در یک لحظه تعدادی فرم را اجرا کنیم و هرکدام برروی یک صفحه از کنترل تب به نمایش در آید ( دقیقاًحالتیکه در فیلم برنامه آقای بهرامی قابل مشاهده است) . به عبارتی منظور اینست که تعدادی فرم که قبلاً اجرا کرده ایم بر روی هر کدام از تب ها قرار بگیرد و با انتخاب و سلکت کردن هر صفحه از کنترل تب ، فرم مورد نظر درآن صفحه از تب قابل مشاهده باشد .
من قبلاً برای اینکار از کنترل تب اکسس استفاده کردم مثلاً بر روی کنترل فوق سه صفحه ایجاد و در هر صفحه یک child قرار میدادم و SourceObject هر کدام را یک فرم قرار میدادم تا اینجا به هدفم میرسیدم ولی مشکل این کار این بود که جای نمایش هر فرم صفحه ثابت میماند و در ظاهر کردن و مخفی کردن آن صفحه دچار مشکل میشدم . خلاصه سرت را درد نیارم خیلی کلنجار رفتم ولی نتوانستم به هدفم برسم .
ضمن اینکه اشکال بزرگ کنترل تب اکسس راست چین نشدن آن است و آن زیبائی که کنترل تب کودجاک دارد و تم های آن قابل تغییر است کنترل تب اکسس ندارد
با تشکر از شما

New Account
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 11:41 صبح
سلام نازنین

فکر کنم به سوال بنده به آن صورت عنایتی نداشته اید

شخصا وقتی وارد یک سئوال میشم که هم کاملا متوجه سئوال شده باشم و هم در مونده پاسخ اون نباشم ( تو این مساله هیچ وقت تردید نکنید دوست من _ 99% کاربران سئوال رو به صورت بسته میبینند و حواشی اون رو اصلا متوجه نمیشن , شاید اشکال از بنده هستش که صورت مساله رو در ذهنم باز و حلاجی میکنم )

اینکه تصور کنید بنده سئوالتون رو متوجه نشدم مطمئن باشید دارید اشتباه میکنید

الان که مجددا نظراتتون رو خوندم , شما صد در صد از CodeJoke استفاده کنید چون برای شما هم بهتره

موفق باشید دوست عجول من

:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.

پی نوشت یک برای دیگر دوستان : CodeJoke ابزاری فوق العاده هستش ولیکن برای اهلش
اهلش چه کسانی هستند :
کسانی که حرفه ایند , غیر حرفه ای ها باید متوسل به حرفه ای ها بشن تا بتونن مسائلشون رو در این رابطه حل و فصل کنند , ( احتمالا مراد گرفتن کمه )
کسانی که پشتکار دارند و اهل Copy/Paste نیستند و میتونند رفرنسهای انگلیسی رو مطالعه کنند
کسانی که فکر نمیکنند همین که یک سئوال رو در جایی مینویسند , جواب سئوال از آسمان به دامانشون نازل میشه , در خصوص CodeJoke احتمالا اینگونه نخواهد بود چرا که هم کاربران اون در اکسس محدودآ و هم اونهایی که کار کردند , به دلیل سختیهای کار وارد مبحث آموزشی نخواهند شد
کسانی که اشراف کاملی به اکسس دارند و حال به دنبال جهش مضاعف و متفاوت شدن در کار هستند

پی نوشت دو برای دیگر دوستان :

CodeJoke از اونجایی که یک کنترل درون ساختی اکسس نیست , در زمینه کد نویسی با شرایطی به مراتب دشوار تر از کدنویسی خود اکسس مواجه خواهید شد , پس اگر به کد نویسی استاندارد کنترلهای اکسس اشراف ندارید حتما در استفاده از CodeJoke با چالش مواجه خواهید شد

موفق باشید و خدانگهدار

nazanin_90
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 20:22 عصر
سلام
با تشکر
با سلام
من در پست اول سئوالی پرسیده ام که بی پاسخ ماند و آقای بهرامی هم درخصوص آن اظهار بی اطلاعی نمودند و حالا از جناب پیروز مهر خواهش می کنم با توجه به ورودشان به این تاپیک البته درصورت اطلاع از موضوع فوق راهنمائی فرمایند .
سوال در خصوص نام صفحه ای ایست که تصویر آن در پست یک ضمیمه کرده ام و آیا میتوان از آن جهت نمایش فرم ها و گزارشات اکسس بهره مند شد.
با تشکر