PDA

View Full Version : مبتدی: خطای دیتابیس موقع اجرا روی سیستم دیگر

hadi vafaii
دوشنبه 19 مرداد 1394, 01:39 صبح
سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز
دوستان یه برنامه که دیتابیسش sql هست ساختم اما رو سیستم دیگه که نصب میکنم کار نمیکنه و این ارور رو میده میشه راهنمایی کنین؟134105

ژیار رحیمی
دوشنبه 19 مرداد 1394, 02:17 صبح
سلام شما connectionString برنامه خودتون رو بزارید.نوع اتصال اگر بصورت qslexpress بوده حین انجام پروژه والان از نمونه Instance دیفالت استفاده کردی ویا برعکس آن

hadi vafaii
دوشنبه 19 مرداد 1394, 23:37 عصر
سلام شما connectionString برنامه خودتون رو بزارید.نوع اتصال اگر بصورت qslexpress بوده حین انجام پروژه والان از نمونه Instance دیفالت استفاده کردی ویا برعکس آن

راستش من مبتدی هستم و یکی دوتا برنامه که ساختم کانشکن استرینگش به شکل همین دفترچه تلفن ساده ای که قرار میدم هستش ببینین مشکل از کجاس؟
راستی دیتابیسم هم از طریق حود ویژوال استدیو ساختم فکر کنمم Linqباشه روشش
134137

ژیار رحیمی
سه شنبه 20 مرداد 1394, 02:13 صبح
دوست گرامی برنامه شما مشکلی نداره .شما در حین Sql Server Express در قسمت انتخاب Instanceها به جای SQLEXPRESS نمونه یا Instance لوکال(local) رو نصب کردی.شما به مسیر نصب sql server رفته و مطمئن شوید که پوشه هیلایت شده در تصویر در محل نصب وجود داشته باشد.اگر چنین پوشه ایی وجود ندارد شما sql server رو به صورت local نصب کردی و با ConnectionString شما امکان Connect شدن نداره جهت رف مشکل شما sql server را مجدد نصب و در بخش انتخاب Instance ها شما گزینه SQLEXPRESS رو انتخاب نمایید ونصب کنید.تصویر خطایی هم که در بالا گذاشتین به نبود Instance اسکیول اکپرس که در کانکشن استرینگ بهش ارجاع شده را نشان میدهد
134139