PDA

View Full Version : سوال: تفاوت نوعی فیلد Dateandtime در دیتابیس با Nvarchar

farzad_c
دوشنبه 19 مرداد 1394, 17:06 عصر
سلام به همگی دوستان من تو برنامه ام تاریخ شمسی را با استفاده از جنترشی شمسی خود مایکروسافت دریافت میکنم که همراه با تاریخ و ساعت است به این شکل 17:51:45 1394/05/19 به همین شکل میخوام توی دتابیس ذخیره کنم اما اگرنوعیت فیلدش را date-time بگیرم ایرور میده میگه درست نیست اگه nvarchar بگیرم مشکلی پیش نمیاد ذخیره میشه هنگام ذخیره از کانوریت هم استفاده کردم convert.datetime(fulltime) اما بازم نشد
اما به حالت nvarchar ثبت میشه میخوام بدونم آیا در این حالت که ثبت شد هنگام Select که بخوام با تاریخ Select کنم مشکلی پیش نمیاد میشه Select کرد
یا شما کدام پیشنهادی دارین من میخوام تو فیلد تاریخ ساعت و تاریخ که میخوام باهاش باشه

aliebrahimi1900
دوشنبه 19 مرداد 1394, 17:35 عصر
وقت select هم باید کانویرت کنی بر عکس رشته رو nvarchar به تاریخ Dateandtime

farzad_c
دوشنبه 19 مرداد 1394, 18:03 عصر
وقت select هم باید کانویرت کنی بر عکس رشته رو nvarchar به تاریخ Dateandtime

به نظر شما تاریخ را در دیتابیس به شمسی ذخیره کنم بهتره یا به میلادی کدومش تو سایت جستجو کردم اکثرا گفتن به میلادی ذخیره کنید ولی هنگام نمایش تبدیل به شمسی کنید

aliebrahimi1900
دوشنبه 19 مرداد 1394, 19:09 عصر
بستگی به کاربرد تاریخه داره بعضی سرفا میخوای یه تاریخو نمایش بدی خوب اینجا همون اول به صورت رشته وشمسی ذخیره کن ولی جاهایی لازمه که مثلا بر اثاث تاریخ ردیف کنی اطلاعاتو یا مقایسه کنی تاریخ اطلاعاتو ...
در این مواقع از میلادی استفاده کن بعد کانویرت کن برا نمایشات
و توی دیتابیسهای بزرگ هم بهتره از تاریخ استفاده کنی چون کمتر فضا میگیره از رشته
در کل باید چند چیزو در نظر گرفت یکی سرعت اگه چندین اطلاعاتو با هم بخوای select کنی خوب کانویرتش سرعتو میاره بالا ولی زمان ذخیره معمولا تک تک ذخیره میشه

باز اینا نظر و تجربه شخصیه