PDA

View Full Version : سوال: خواندن اطلاعات از پورت کام جهت باسکول

amirzam
سه شنبه 20 مرداد 1394, 21:18 عصر
با سلام، من دارم روی یه نرم افزار ساده توی محیط ویژوال استودیو واسه باسکول کار میکنم، تجهیز باسکول TEC 1600 هست و ارسال اطلاعات توسط پورت RS232 انجام میشه، میخوام بدونم چطور میشه عددی که باسکول به پورت RS232 میده رو خوند، اون هم به صورت زنده، یعنی اینکه نیازی به کلید خاصی نباشه و تا عدد باسکول تغییر کرد، توی نرم افزار هم عدد تغییر کنه
واسه اینکه بیشتر توضیح داده باشم مثلا ماشین میاد روی باسکول، و همینطور که عدد باسکول داره تغییر میکنه عدد نرم افزار هم تغییر کنه، نه اینکه ماشین بیاد روی باسکول بایسته و وقتی متوقف شد یک کلید رو بزنیم و وزن رو ببینیم!
ممنون میشم کمکک کنید:لبخندساده:

mahmood11874
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 07:20 صبح
راه های مختلفی واسه این کار وجود دارد
1- در صورتی که باسکول به صورت broadcast برای شما اطلاعات بفرسته کافیه اطلاعات در یافتی به صورت خودکار بروز رسانی شود
2- در صورتی که باسکول داده ای داشته باشد که نیاز به اطلاع رسانی باشد اما برای این کار معمولا منتظر دریافت یک کاراکتر خاص از سمت شماست ( در اکثر موارد کد اسکی 6 ) و با دریافت هر بار این کاراکتر آخرین داده های خودش را برای شما ارسال می کند
3- در بعضی مواقع نیاز هست تا برای ارسال داده های باسکول یک کلید بروی باسکول فشرده شود که در این مورد شما می توانید آن کلید را به پورت سریال متصل کرده و از این طریق به آن فرمان دهید ( البته قابل ذکر است که اتصال کلید نرمال باز و یا بسته به پورت سریال نیاز به یک مدار الکترونیک دیگر دارد)