PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره اطلاعات بصورت text

bijanborjian
شنبه 21 مرداد 1385, 21:19 عصر
در فایل پیوست از یک table یک فایل text در درایو C ساخته میشود .درجدول مذکور حداکثر طول فیلد 200 تعیین شده اما در فایل text ساخته شده طول هر سطر به 256 میرسد(پس از زدن کلید End کرسر در ستون 256 قرار میگیرد).آیا امکان دارد فایل text طوری ذخیره شود که طول هرسطر حداکثر به میزانی برسد که آخرین کاراکتر تایپ شده است یعنی آخرین فاصله های خالی حذف شود. مثلا اگر در سطر اول کلید End زده شود کرسردر ستون 148 قرار گیرد ودر سطر دوم کرسر در ستون 194قرار گیرد.
از اظهار نظر وراهنمایی شما متشکرم.

bijanborjian
یک شنبه 22 مرداد 1385, 20:43 عصر
در مورد فایل پیوست که اطلاعات یک tableرا به text تبدیل میکند راه حلی وجود ندارد؟

سنبله کار
دوشنبه 23 مرداد 1385, 09:33 صبح
طول فیلد synop را در Synopcode1 Export Specification از 255 به 200 کاهش دهید .

bijanborjian
دوشنبه 23 مرداد 1385, 16:04 عصر
با تشکر با کاهش طول فیلد synop در Synopcode1 Export Specification از 255 به 200 قسمت عمده مشکل من حل شد آیا امکان دارد فایل text طوری ذخیره شود که طول هرسطر حداکثر به میزانی برسد که آخرین کاراکتر تایپ شده است یعنی آخرین فاصله های خالی حذف شود. مثلا اگر در سطر اول کلید End زده شود کرسردر ستون 148 قرار گیرد ودر سطر دوم کرسر در ستون 194قرار گیرد.

سنبله کار
دوشنبه 23 مرداد 1385, 16:12 عصر
راه های پیچیده ای وجود دارند اما اگر شما نیازتون رو از ساختن چنین فایلی اعلام کنید شاید اصلا با انتخاب مسیر مناسبتری بدون دردسر به نتیجه مطلوب برسیم

bijanborjian
سه شنبه 24 مرداد 1385, 21:49 عصر
با تشکر از توجه شما به این مطلب
هر سطر از این فایل وضعیت هوا در یک ساعت بصورت کد code میباشد که شامل پارامترهای مختلفی است.یک بانک اطلاعات که شامل تعداد زیادی ایستگاه هواشناسی باشد در طول سال دارای تعداد زیادی رکورد خواهد بود که اگر طول فیلد به حداقل کاهش یابد حجم بانک کمتر خواهد شد.
البته اگر راه ساده ا ی وجود داشته باشد این کار مفید خواهد بود . ضمن اینکه من نیز بصورت پیشرفته با برنامه نویسی آشنایی ندارم وبیشتر برای یادگیری قابلیت های اکسس وعلاقه ، فعالیت میکنم

سنبله کار
چهارشنبه 25 مرداد 1385, 08:40 صبح
به نظر می رسه جدول synopcode که در اکسس دارید خود از جای دیگری import شده و در اون اطلاعات در یک فیلد ذخیره شده اند که میشد هر یک در فیلد مخصوصی ذخیره شوند .
اگر به این صورت بود راه بسیار ساده ای برای به حداقل رساندن حجم فایل txt خروجی وجود داشت .

bijanborjian
پنج شنبه 26 مرداد 1385, 00:02 صبح
کاملا حدس شما صحیح است ، جدول synopcode بوسیله یک کوئری از جدولی با بیش از 40 فیلد
ساخته شده .سعی میکنم در اولین فرصت بر اساس راهنمایی شما موضوع را ازین طریق دنبال کرده واز نتیجه شمارا مطلع خواهم کرد ودر صورت نیاز دوباره دست بدامان شما میشوم

سنبله کار
شنبه 28 مرداد 1385, 08:47 صبح
اینطوری نفرمایید:خجالت:
ما می خواهیم با همفکری مسائل اکسس کاران رو حل کنیم
یک روز هم شما باید کمک من کنید .