PDA

View Full Version : Windows message On Enter

meysam_212
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 15:03 عصر
سلام
می خواستم بدونم برای اینکه با ویندوز مسیج ها به رویداد onEnter , onExit , HINTSHOW, .... مربوط به textBox گوش کنم چه کاری باید انجام بدم؟ با دستور زیر امکانش هست یا باید کار دیگه ای انجام بشه؟

protected override void WndProc(ref System.Windows.Forms.Message m)
{
if (m.Msg == ???????)

alireza264
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 23:36 عصر
سلام
خیر با ویندوز مسیج ها نمیشه به رویدادهای مربوط به کنترل گوش داد بلکه فقط میشه رخداد های فرم رو فهمید اما اگه user Control یا کامپونت رو خودتون بسازید هنگام تعریف میتونین از ویندوز مسیج ها استفاده کنید

meysam_212
شنبه 24 مرداد 1394, 09:24 صبح
کامپوننت رو خودم دارم می سازم و لازمه رویداد onenter , onexit, GetText, SetText و ... رو داشته باشم که البته GetText , SetText رو می تونم با اوراید کردن خصوصیت Text داسته باشم ولی برای بقیه فکر می کنم باید با مسیج ها کار کنم منتها نمی دونم از چه کدی برای این مسیج ها استفاده کنم (منظورم کد یا شماره مسیج هست).
و یه مشکل دیگه هم دارم اینکه من میخوام با استفاده از یه ترید توی همین کامپوننت رنگ بکگراند رو تغییر بدم که خطای
Cross-thread operation not valid: Control 'TextBox1' accessed from a thread other than the thread it was created on
رو می ده و چند روزی هست درگیر همین قضیه ها هستم و به این کامپوننت برای یه پروژه نیاز دارم
کاموننت از TextBox ارس بری می کنه

meysam_212
شنبه 24 مرداد 1394, 12:48 عصر
مشکل onenter , ... با This.enter += _enter حل شد