PDA

View Full Version : سوال: تغییر اندازه فرم

batman1
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 16:41 عصر
سلام به همه.
دوستان،من یه برنامه دارم که چندتا فرم داره.
من دوست ندارم فرمام بزرگ بشن.دوست دارم در همون اندازه ای که تعیین کردم بمونن.چون اشیاعی که داخل فرم گذاشتم،بهم میریزن.
خاصیت Anchor رو هم دست کاری کردم،اما تنها کاری که این ویژگی میکنه،اینه که اگه فرم بزرگ بشه،اونا رو مرکز فرم نگه میداره،مثلا دکمه ای که گوشست رو،گوشه نگه نمیداره.
حالا من خاصیت autosizemode فرم رو روی growandshirink میذارم،اما این گوشه فرم،وقتی موس روش میره،قابل تغییر اندازس.اینو چه جوری غیرفعالش کنم؟!
134182

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 16:45 عصر
خاصیت SizeGripStyle رو برابر Hide بگذارید

masoud sh
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 16:50 عصر
فک کنم اگه formBorderStyle را هم رو حالت fixed بزارن بشه
من همیشه همین کارا میکنم
و البته maximize Box را هم فالس میکنم

aliasghar2
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 18:25 عصر
خاصیت Anchor رو هم دست کاری کردم،اما تنها کاری که این ویژگی میکنه،اینه که اگه فرم بزرگ بشه،اونا رو مرکز فرم نگه میداره،مثلا دکمه ای که گوشست رو،گوشه نگه نمیداره
قطعا این خاصیت رو درست تنظیم نکردی وگرنه این خاصیت واسه همین کار ساخته شده بزار یه مثال واست بزنم اگه یه دکمه رو بخای همیشه گوشه سمته راست پایین نگه داری باید خاصیت anchor رو رویه پایین و راست انتخاب کنی

این روش شما پاک کردن صورت مسئله
یه کاری هم من قبلا انجام داده بودم و از یه کامپوننت به اسم Resizer استفاده کرده بودم که میومد بسته به سایز فرم کنترل هارو کوچیک بزرگ می کرد

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 10:42 صبح
سلام مهندس جان

شما الان میخواین فرم شما تغییر نکنه یا اینکه با بزرگ شدن فرم کنترل ها پویا بشن؟؟؟

برای پویا کردن کنترل ها در مکانی که میخواین درسته باید از Anchor استفاده بشه یا کنترل های دیگه که برای کمک هستند ولی اگه میخوای سایز فرمت به همون اندازه بمونه کافیه خاصیت FormBorderStyle رو به روی FixedSingle بزاری دیگه سایز فرم تغییر نمیکنه