PDA

View Full Version : سوال: تبدیل ریال به تومان در php

Louai_M
چهارشنبه 21 مرداد 1394, 23:09 عصر
با سلام

دوستان یه جدول دارم که محصولات در اون وارد می کنیم و قیمت به تومان هست

حالا برای درگاه پرداخت آنلاین مبلغ باید به ریال تبدیل بشه با این مشکلی ندارم جلوی میلغ که به تومان هست یه صفر گذاشتم حل شد

اما مشکل اینجاست وقتی مبلغی به صورت دستی به ریال برای پرداخت توسط کاربر وارد میشه می خوام یه صفر ازش کم کنم که بشه تومان بعد تو بانک ذخیره کنم

لطفا راهنمایی کنید.

Unique
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 02:04 صبح
با توجه به اینکه هر ۱۰ ریال ۱ تومان هست برای تبدیل تومان به ریال اون را در ۱۰ ضرب میکنیم و برای تبدیل ریال به تومان بر ۱۰ تقسیم میکنیم/
برای ضرب در برنامه نویسی از * و برای تقسیم از / استفاده میکنیم !

golbafan
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 07:49 صبح
با سلام
دوستان یه جدول دارم که محصولات در اون وارد می کنیم و قیمت به تومان هست
حالا برای درگاه پرداخت آنلاین مبلغ باید به ریال تبدیل بشه با این مشکلی ندارم جلوی میلغ که به تومان هست یه صفر گذاشتم حل شد
اما مشکل اینجاست وقتی مبلغی به صورت دستی به ریال برای پرداخت توسط کاربر وارد میشه می خوام یه صفر ازش کم کنم که بشه تومان بعد تو بانک ذخیره کنم
لطفا راهنمایی کنید.

توصیه میکنم همیشه برای کار فقط از یک واحد پولی استفاده کنید
تومان یک واحد عرفی است نه قانونی

مشکل شما در واقع اینه که نمیدونید کاربر الان مبلغ رو به تومان وارد کرده یا به ریال؟
و این مساله هم اصلا قابل فهمیدن نیست؟ مگر اینکه نرم افزار شما بتونه ذهن کاربر رو بخونه!!!

us1234
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 09:15 صبح
توصیه میکنم همیشه برای کار فقط از یک واحد پولی استفاده کنید

مشکل شما در واقع اینه که نمیدونید کاربر الان مبلغ رو به تومان وارد کرده یا به ریال؟
و این مساله هم اصلا قابل فهمیدن نیست؟ مگر اینکه نرم افزار شما بتونه ذهن کاربر رو بخونه!!!

جواب مشکل استاتر را جناب Unique دادند .

ولی در خصوص این مساله که میگید ، نه واحد هرچی میتونه باشه مثلا من میگم داخل سایت من هر کردیت 100 ریاله یا هر چیز دیگه پس مهم نیست که واحد من چی باشه و از چی بخواهم استفاده کنم .
و بعد مطرح کردید مبلغ ها چطور باید بررسی شود ، خیلی ساده در مثال بالا هم گفتم ما یک نرخ تبادل داریم که مبلغی که درگاه با اون کار میکنه را با اون نرخ مبادله در سایت خودمون بررسی میکنیم .

مثلا گفتید معلوم نیست یوزر چی وارد کرده ، اگر فرض بر وارد کردن دستی مبلغ باشه 2 نوع مساله پیش میاید اول اینکه کل معامله داره بر اساس ناظر انسانی انجام میشه ، مثلا شما یه لینک به من دادید گفتید داخل این صفحه 1 میلیون واریز کن تا من کار شما را انجام دهم ، اگر من 100 هزار تومن واریز کنم به جای یک میلیون تومن شما به من میگید کم ریختید و منظور من 1 میلیون تومان بوده نه ریال ...
دوم اینکه سایت من قابلیت افزایش موجودی دارد ، در این حالت هم باز ساده است من عددی که درگاه پرداخت به من میدهد را قبول دارم نه عددی که کاربر وارد کرده . به زبان ساده تر ، کاربر حسابش را 1000 تومن شارژ کرده ، یعنی در زمان وریفای من عدد 10000 ریال از درگاه سوال میکنم اگر درگاه صحت پرداخت را به من ارسال کرد حساب شخص 1000 تومن شارژ میشود .
(مثال بالا برای وقتی که سایت با کردیت هم کار کند دقیقا مثل همان ریال و تومان است )

فروشگاه های آنلاین بیشتر بر اساس یونیت است ، مثلا من میگم فلان محصول من 20 هزار تومانه و کاربر فقط میتونه یونیت ( یعنی تعدادش ) را کم زیاد کنه و مثلا 10 تا بخره یا 1 یکی بخره که باز کل عداد پرداختی قابل بررسی است .

Unique
جمعه 23 مرداد 1394, 18:12 عصر
در حلا حاضر خیلی از مشتریها که فروشگاه میخوان ترجیح میدن به کاربر به تومان نمایش بدن قیمت محصولات را ، به عنوان مثال دیگه معتبر تر از digikala که نداریم. داره به تومان نشون میده.

وقتی داریم به کاربر میگیم مثلا فلان مقدار اختیاری حسابت را شارژ کن جلوی input مینویسیم تومان یا ریال یا بیت کوین یا هر چیزی. حالا اگه اون داره به ریال وارد میکنه دیگه مشکل خودشه و سیستم ما اون را به ریال و بعد به درگاه پرداخت میفرسته.

Louai_M
دوشنبه 26 مرداد 1394, 20:15 عصر
تشکر از دوستان