PDA

View Full Version : ساخت متد براي ارسال مقدار به Properties.Settings

sabz12
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 11:29 صبح
مي خوام يك متد بسازم كه دو ورودي بگيره يكي يك استرينگ و ديگري ادرسProperties.Settings.Default.cod بعد dll كنمش و استفاده كنم به طور معمولي مي دونم ولی اون ادرس پروپرتیس چه نوعی ميشه كه متدش كنم يك راهنمايي كنيد ممنون مي شم
Properties.Settings.Default.cod="1452";

barnamenevism
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 14:49 عصر
بفرمایید!!!
public void mrd<T>(T Value, string PropertyName) {
Properties.Settings.Default[PropertyName] = Value;
Properties.Settings.Default.Save();

}
متد طوری ایجاد شده کا کاربر مقدار ورودی را با توجه به زمانی که از آن میخوهاد استفاهد کند میگیرد!!!
یعنی ممکن است یک بار شما نیاز باشد Int در setting ذخیره کنید یک بار ممکن است بخواهید string...
نحوه استفاده هم به اینس صورت است
mrd<string>("mohmad", "Setting");
مقداری که درون <> قرار گرفته در واقع نوع پارامتر اول را که قرار است در settin ذخیره شود را شمخص میکند!!!

sabz12
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 16:40 عصر
ممنون ولی این کد اون چیزی که من می خواستم نبود یا من متوجه نشدم از روی کد شما این را نوشم من در ستینگ یک استریگ به نام cod2تعریف کردم و می خواهم مقدار به اون بفرستم نام پروژه هم logD است
public void frstadnPropertis<T>(T Value, string PropertyName) {
logD.Properties.Settings.Default[PropertyName] = Value;
logD.Properties.Settings.Default.Save();
}

تو لود فرمم این جور صداش می کنم خطا نمیده ولی مقدار فرستاده نمیشه یعنی this.Text تغیر نمیکنه؟!
frstadnPropertis<string>(logD.Properties.Settings.Default.cod2,"111");

this.Text=logD.Properties.Settings.Default.cod2;
بازم ممنون از توجه دوستان

barnamenevism
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 17:02 عصر
نه دیگه نیاز نیست زمان فراخوانی اینجور بنویسیfrstadnPropertis<string>(logD.Properties.Settings. Default.cod2,"111");
فقط کافیه در قسمت اول مقدار رو به صورت رشته وارد کنی البته اکه درون <> مقدار رشته تعیین کرده باشی و پارامتر دوم هم فقط نام setting v رو بدی مثلا ... من تو قسمت setting یه رکورد تعریف کردم به نام username و از نوع رشته برای اینکه مقدار درونش بزارم باید اینوری متدم رو فراخونی کنم
frstadnPropertis<string>("username","mohhmad");
متد خودش mohhmad رو برات ذخیره میکنه توی username

sabz12
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 17:35 عصر
ظاهرا درست ولی جواب نمیده تریس که میکنم T Value نال هست برای همین نمیره.متد یکجایش مشکل داره حالا اگر هم درست بود و من dll کنم و رفرنس کردم نام پروژه را از کجا بفهمه تو پروژه اصلی؟!
اخرین کدها
public void frstadnPropertis<T>(T Value, string PropertyName) {
logD.Properties.Settings.Default[PropertyName] = Value;
logD.Properties.Settings.Default.Save();
}
داخل لود هم
frstadnPropertis<string>(cod2, "111");
this.Text=logD.Properties.Settings.Default.cod2;
فقط سپاس فراوان