PDA

View Full Version : گفتگو: تغییر رنگ ForColore در بعضی ویندوز ها

mehdi.safavie
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 19:55 عصر
درود;

دوستان کسی تا به حال به این موضوع برخورد کرده ؟
تو پروژه من چندین NumericUpDown هست و TextBox ، وقتی برنامه رو نصب کردم متوجه شدم بعضی از این ها ForeColore شون سفیده ، کاربر چیزی وارد میکنه انگار نمیاد ولی وقتس Select میکنی متن رو متوجه میشی که وارد شده اما سفیده دیده نمیشه و به رنگ پس ضمینه در اومده .

حتی بهش برنامه دادم که Black بشن ولی باز کار نمیکنه ، انگار یه مورد ماورایی پیش اومده میخواد بهت یه پیامی بده :قهقهه:

البته این رو هم بگم دو بار رو دو تا سیستم این مورد رو مشاهده کردم که هردوشون هم ویندوز xp بودن ، رو 7 فکر نکنم اینطور باشه . ( به یاد ندارم رو ویندوز 7 این مورد رو دیده باشم شاید اونجا هم اینطور باشه )

کلا مورد های عجیب قریب انقدر از مایکروسافت دارم که در آینده یه کتاب ازشون چاپ میکنم . :چشمک:

اگر کسی تجربه ای داره ، ما منتظریم مهندس .

mehdi.safavie
پنج شنبه 22 مرداد 1394, 20:01 عصر
حالا این که جای خود داره ، چند تا از Label ها هم واسه خودشون از مقدار متنشون کم میکنن .
مثلا : 'تعداد واحد' زمان اجرا به 'تعداد' خالی تغییر پیدا میکنه . خاصیت Auto Size رو False کردم باز هم همین میشه . در آخر یه Button گذاشتم Enable اون رو False کردم به عنوان Lable استفاده کردم ازش .
چی کنم لامصب معلوم نیست چه مرگشه .

حیف کد هام خیلی خیلی زیادن نمیتونم بزارمشون . ولی اگر میخواین کمک کنید در این حد بگم که برنامه یه حالت گرافیکی متحرک داره .
از چند Panel استفاده کردم ، که با زدن هر بار از یک Button این Panel ها مقدار Height اونها 0 میشه و دوباره به حالت اول بر میگرده ، شبیه به گوشیه اندروید که صفحه بالاش رو میکشی پایین و ول میکنی . تنها دلیلی که برای این مشکل Label های من میتونه پیش بیاد امکانش هست این باشه که Label ها رو تو Panel ها گذاشتم و Panel ها چون سایزشون تغییر میکنه اینا اینطوری میشن ولی باز اصلا منطقی نیست چون بقیه Label ها اینطور نمیشن .
نگران هم نباشید تمامیه خاصیت ها ی اینا با خاصیت های بقیه Label ها که ثابت میمونن یکیه . حتی همون ها رو کپی کردم مقدارشون رو عوض کردم باز اینطوری میشه .

محمد آشتیانی
جمعه 23 مرداد 1394, 02:18 صبح
سلام
قربان مورد ماورایی یعنی چه؟ بگرد دنبال اشکال کار

یقینا تنظیماتی که برای کنترل ها انجام دادید درست نیست ، ندید هم نمیشه کمکی کرد دوست گرامی

mehdi.safavie
جمعه 23 مرداد 1394, 10:56 صبح
من فقط در حضور وکیلم صحبت میکنم:ناراحت:

آقاااا واسه شوخی میگم ماورایی:اشتباه:

ببین ، وقتی برنامه اجرا میشه ، برای من هیچ مشکلی نداره ، برای یه سیستم دیگه هم هیچ مشکلی نداشت . حالا شما فرض کن روی چند سیستم دیگه این مشکل پیش اومد .
اگه حرف شما درسته ، کدوم خاصیت هست که روی بعضی سیستم ها جواب میده و روی بعضی دیگه نه ؟:گیج:

در ضمن ، پس چرا همه کنترل هام اینطور نمیشن ؟ فقط بعضی ها اینطوری میشه ؟:متفکر:
این موضوع ها توی ویژوال استودیو و پیرامونش خیلی زیاد هست .
شما اگه با setup خود ویژوال استودیو برنامه نصب بسازی ، بعد از چند بار نصب روی چند سیستم متفاوت متوجه میشی که برنامه روی بعضیا نصب میشه اما به جای C:\Programm Files تو C:\System Volume Informations\Hard Disk نصب میشه .
یه برنامه برای تغییر تاریخ سیستم از میلادی به شمسی نوشته بودم ، عدد 9 رو وقتی به روز یا ماه ، ساعت یا دقیقه میدادی یا 8 میشد یا 10 . حالا اگر دوباره همون کلید تایید رو میزدی میشد 9 ، مجبور شدم برای برنامه تعریف کنم دو بار اون کار رو انجام بده تا کار بر نفهمه قضیه چیه .

الان هم سر این آخرین مشکلم مجبور شدم رنگ BackGround رو کمی تغییر بدم تا این اتفاق دیگه نیفته . برای Label ها هم که از Button بیریخت استفاده کردم .

یعنی ؟ شما میخواین بگین هیچ از این مشکلات نداشتید ؟
یه چند تای دیگه هم هست تو پروژه هام باید بگردم دنبالشون بیارم رو کنم . اصلا یه وضعیه آقا . به خیلیا نشون دادم که مطمئنم تجربه بالایی تو برنامه نویسی داشتن ولی اون ها هم گفتن منطقی نیست اصلا .

mehdi.safavie
جمعه 23 مرداد 1394, 10:58 صبح
در کل منظور من اینه که ، ویژوال استودیو هم باگهایی داره که این ها هم شاملش هستند .
وقتی دلیل منطقی نداره و کد نویسی ها اشتباه نباشن ، پس کامپایلر اشتباه میکنه . من هم که کاری به کار کامپایلر ندارم . حتما یه جا یه باگی داره . مجبورم باهاش بسازم . تا نسخه های بعدی .

محمد آشتیانی
شنبه 24 مرداد 1394, 12:45 عصر
سلام
نخیر قربان ، بنده از این مشکلات نداشتم ، شما هم نخواهید داشت اگر کمی دقت بفرمائید
همونطور که عرض کردم شما باید دنبال علت منطقی این مشکلات بگردید ، اگر احیانا نمونه کد مشکل داری موجود هست ، میتونید همین جا آپلود کنید تا بررسی کنیم ، در غیراینصورت همونطورکه قبلا عرض کردم با حدس و گمان نمیشه این قبیل مشکلات رو حل کرد.

موفق باشید.