PDA

View Full Version : مقاله: دانلود کنید کلاس چاپ گریدویو به روش تبدیل به HTML (لطفا نظر بدید)

aliasghar2
جمعه 23 مرداد 1394, 15:14 عصر
سلام
چند وقت پیش نیاز پیداکردم که گرید ویو رو تو فرمم پرینت بگیرم البته بدون استفاده از ابزار های گزارش گیری یا استفاده از کامپوننت های تلریک با هر شرکت دیگه ای و روش های مختلفی رو تو اینترنت پیدا کردم که اکثرا با راست جین بودن و یا بزرگ بودن متن های سلول مشکل داشت و در نتیجه خودم اومدم با تبدیل گرید به HTML یه متدی ساختم که هم ساده بود و هم هر گریدی رو پشتیبانی می کرد چند روز پیش یک از دوستان توی همین سایت هم دنبال یک روش مناسب می گشت که خداروشکر با این روش مشکلش حل شد به همین خاطر تصمیم گرفتم این متد رو بهینه کنم و در همین سایت قرار بدم تا هم با نظرات شما بهترش کنم و هم دوستانی که می خواهند ازش استفاده کنند

کلاس رو توی همین پست اتچ کردم و این هم نحوه استفاده ازکلاس (ممنون میشم اگه نظر بدید)

HtmlPrintDVG printGrid = new HtmlPrintDVG(); // ساخت یه نمونه از کلاس پرینت

HtmlPrintDVG.TitleOption opt = new HtmlPrintDVG.TitleOption(); // تنظیمات مربوط به عنوان صفحه
opt.Align = HtmlPrintDVG.TextAlign.Center;
opt.BackColor = Color.Red;
opt.fontFamily = "B nazanin";
opt.Forcolor = Color.White;
opt.Text = "عنوان صفحه";

HtmlPrintDVG.HeaderOption Headeropt = new HtmlPrintDVG.HeaderOption(); // تنظیمات هدر ستون ها
Headeropt.Align = HtmlPrintDVG.TextAlign.Center;
Headeropt.BackColor = Color.Red;
Headeropt.fontFamily = "B nazanin";
Headeropt.Forcolor = Color.White;

HtmlPrintDVG.RowOption rowopt = new HtmlPrintDVG.RowOption(); // تنظیمات سطر ها
rowopt.Align = HtmlPrintDVG.TextAlign.Center;
rowopt.BackColor = Color.White;
rowopt.fontFamily = "B nazanin";
rowopt.Forcolor = Color.Black;

HtmlPrintDVG.RowOption alterrowopt = new HtmlPrintDVG.RowOption(); // تنظیمات سطر های زوج
alterrowopt.Align = HtmlPrintDVG.TextAlign.Center;
alterrowopt.BackColor = Color.Gray;
alterrowopt.fontFamily = "B nazanin";
rowopt.Forcolor = Color.Black;

printGrid.Print(grdLawList, opt, Headeropt,rowopt,alterrowopt); //ارسال جهت پرینت