PDA

View Full Version : مبتدی: بارگزاری تصویر در opencv

shima351
شنبه 24 مرداد 1394, 12:36 عصر
سلام!
من توی opencv تازه کار هستم و میخوام که با این کتابخونه کار پردازش تصویر انجام بدم.
visual stodio 2010 و opencv2-4-11 رو نصب کردم و فایل های کتابخونه ای و dll رو هم از طریق property sheet به ویژوال معرفی کرده ام. و البته sample code هایی که همرا opencv ارائه شدن رو هم تست کردم و به درستی جواب گرفتم.
اما مشکلی که دارم اینه که خودم نمیتونم یه صورت مستقل یه برنامه بنویسیم و اجرا کنم. دوتا مشکل دارم
1. کدهایی که اجرا می کنم و نیاز به بارگزاری تصویر دارند، بدون خطا اجرا میشن اما صفحه command برام باز نمیمونه و نمیتونم هیچ خروجی از برنامه ببینم، با وجود اینکه از دستور (wait key(0 هم استفاده کردم
2. در مورد دستور زیر

image = imread(argv[1], IMREAD_COLOR); // Read the file

[*=1]فایل رو از کجا می خونه؟:گیج:
[*=1]اسم فایل باید چی باشه؟:گیج:
[*=1]پسوند فایل چی هستش؟:گیج:

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

حامد مصافی
شنبه 24 مرداد 1394, 13:24 عصر
از پارامتر‌های ارسال شده به فایل اجرایی
هر چیزی
در بسته پیش‌فرض این پسوندها: bmp, pbm, pgm, ppm, sr, ras, joeg, jpg, jpe, jp2, tiff, tif, png

shima351
یک شنبه 25 مرداد 1394, 10:28 صبح
از پارامتر‌های ارسال شده به فایل اجرایی

ممنون از توجه تون
اما متوجه نمیشم، پارامترهای ارسالی به فایل اجرایی؟
میشه بیشتر توضیح بدید لطفاً؟ فایل اجرایی کجا هستش؟ چطوری باید اجراش کنم؟ مسلاماً با دابل کلیک روی فایل نمیتونم بهش پارامتر بفرستم پس احتمالاً باید توی cmd اجرا بشه، اما نمیدونم چطوری...

ehsan_faal
یک شنبه 25 مرداد 1394, 12:21 عصر
سلام.شما باید بری به مسیری که فایل اجراییه برنامتون اونجاست.اونجا CMD رو اجرا کنی(یه راه سادش اینه که توی Address Bar بنویسی cmd و Enter بزنی) بعد از اینکه CMD رو توی اون مسیر آوردی بالا اسم فایل اجرایی برنامه رو با پسوندش(که قاعدتا exe هستش) رو مینویسی بعد یه space میزنی و اولین آرگومان رو میدی بهش و هر چندتا آرگومان ورودی که خواستی بدی با space از هم جداشون میکنی.

shima351
یک شنبه 25 مرداد 1394, 23:09 عصر
خیلی خیلی از راهنمایی هاتون ممنونم، درست شد!
باورم نمیشه بالاخره تونستم یه برنامه opencv اجرا کنم، این خیلی عالیه:لبخندساده: