PDA

View Full Version : محاسبه و چگونگی نوشتن برنامه آزمون گیر

bazikadeh
شنبه 24 مرداد 1394, 12:41 عصر
سلام
میخواستم یک برنامه آزمون گیر طراحی کنم و بعد از گزراندن امتحان تعداد صحیح و غلط و نمره رو به کاربر بده.
حدود 1000 سوال دارم.
------------
هزینه و نحوه نوشتن چقدر میشود ؟؟؟

mehdi.safavie
شنبه 24 مرداد 1394, 13:06 عصر
درود;
بسته به ساعت هایی که صرف نوشتن اون میکنی باید محاسبه کنی
یه فرمول خاص نداره ، ببین چند ساعت وقتت رو گرفته ، چند روز کاری شده ، یه قیمت بده براش .
منم اوایل خیلی گشتم براش که یه قیمت درست بدم دست مشتری ، ولی چیزی پیدا نکردم جز همین .

نحوه نوشتن :
یه سیستم بر میداری ، روشنش میکنی ، یه زبان برنامه نویسی مثله همین C# انتخاب میکنی ، شروع میکنی با کیبورد و موس کار کردن و مینویسیش .
منظورت چیه نحوه نوشتنش چطوریه ؟:متفکر:

bazikadeh
شنبه 24 مرداد 1394, 19:08 عصر
با تشکر.
شما این برنامه رو طراحی کردین؟
میدونم با این سی شارپ ولی منظورم اینه که به چهسبک و روشی طراحی کنم؟
قیمت برا هزارتا چگونه است؟

mehdi.safavie
شنبه 24 مرداد 1394, 23:27 عصر
دوست من ، ببین شما الان داری یه چیزی میخوای که جواب دادن بهش یعنی کلا طراحی و نوشتن کل برنامه .

شما اول باید تمام داده هایی که نیاز داری رو بنویسی رو کاغذ ، ورودی ها و خروجی ها رو مشخص کنی ، الگوریتم ها رو بنویسی و فلوچارت بکشی ، بعد داده ها رو برای دیتابیس تحلیل کنی .
در آخر تازه فرم هات رو طراحی کنی و شروع کنی به کد نویسی .

قیمت برا هزارتا اگه منظورت اینه که هزار نسخه میخوای بفروشیش . رقم کلی که برای برنامت در اومده رو تقسیم به هزار کن .
اگه رقم خیلی پایینی در میاد و اگر مطمئنی که هزار نسخه به فروش میره ، یه رقمی بده که نه سیخ بسوزه نه کباب .
آقا برو تو بازار نرم افزار های اندروید ببین نرم افزاری که تقریبا در حد نرم افزاریه که شما نوشتی و هزار نسخه به فروش رفته رو چند گذاشتن .

به قول معروف ، اسب رو بخر ، بعد به فکر پالان باش:چشمک: