PDA

View Full Version : سوال: read only شدن دیتابیس

masoud sh
یک شنبه 25 مرداد 1394, 15:14 عصر
سلام
هرچی سعی کردم تاپیک جدید نزنم نشد حدود دو هفته اس دارم تو این سایت و کلا تو نت میگردم برای حل این مشکل ولی دریغ از یه جواب درست
علت اصلی ریدانلی شدن دیتابیس را که همتون میدونید چون توی درایو ویندوزه این مشکل پیش میاد
حالا من راه هایی که پیدا کردما میگم
اولین و راحت ترین راهی که همه میگن نصب برنامه تو یه پوشه یا درایو دیگه اس(پاک کردن مساله بجای حلش)
دومیش میگن فایلت رید انلیه (مطمعنا وقتی این سوالا یه نفر میزاره دیگه تا این حدا خودش بررسی کرده)
سومیش میگن برو تو سکیوریتی فایل و یوزر را فول کنترل کن و از این حرفا(ما برای برنامه ستاپ میسازیم که مشتری خودش اونا نصب کنه اگه قرار به این کارا باشه عملا ستاپ ساختن یه کار مسخره اس)
چهارمیش که یکم منطقی تره میگن با دستور زیر از رید انلی خارجش کن

ALTER DATABASE [databasename] SET READ_WRITE WITH NO_WAIT

اتفاقا این دستور خوب بود ولی وقتی دیتابیسم اکسپرس باشه به این دستور ایراد میگیره و میگه نمیشه اجراش کرد(اگه تو اکسپرس فرق میکنه دستورش ممنون میشم بگید)
راه پنجم ریختن دیتابیس تو پوشه appData بود که هرجا این راها گفتن وقتی بعدش نوشتم کانکشن استرینگ درست برا این کار چی میشه جوابی نگرفتم
و اما راه اخر اجرای اسکریپت دیتابیس و تولید اون توی مقصد که مشکلم با این راه اینه که دیتابیسی که تو ویژوال ساختم چطوری اسکریپتشا بسازم؟
حالا اگه وقت دارید یه راهنمایی کلی اینجا بکنید اگه اینایی که گفتم هر کدومش اشتباهه درستشا بگید ویا اگه راه دیگه ای هس که من پیدا نکردم ممنون میشم اونم بگید به امید اینکه دیگه هرکی این مشلا داشت با خوندن این تاپیک مشکلش حل بشه

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 25 مرداد 1394, 16:50 عصر
اگه قراره ستاپ بدید مشتری تو خود برنامه ستاپ ساز میتونید خاصیت فول اکسس برای پوشه مورد نظرتون رو فعال کنید
این از همش منطقی تره

masoud sh
دوشنبه 26 مرداد 1394, 15:02 عصر
اگه قراره ستاپ بدید مشتری تو خود برنامه ستاپ ساز میتونید خاصیت فول اکسس برای پوشه مورد نظرتون رو فعال کنید
این از همش منطقی تره
میشه بگید چطوری؟؟

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 26 مرداد 1394, 15:24 عصر
من از نرم افزار Advanced installer استفاده می کنم
134373

masoud sh
دوشنبه 26 مرداد 1394, 15:35 عصر
ممنون ازتون
البته من با اینستالر خود ویژوال میسازم ستاپ که همچین امکانی نداره گویا
حالا یا از همین برنامه استفاده میکنم یا اینستال شیلد
ممنون میشم اگه رو بقیه راه حل هام یه نظری بدید