PDA

View Full Version : گزارشگیری با چاپگر olivetti pr4 و استیمول سافت

prans_tork
یک شنبه 25 مرداد 1394, 16:18 عصر
دوستان سلام
برای چاپ اطلاعات روی نسخه از Stimulsoft Report و چاپگر سوزنی olivetti pr4 sl اسنفاده کردم در پروژه.
مشکل اینجاست که وقتی با دستور Print خوده استیمول گزارش رو برای چاپ میفرستم، چاپگر فقط کاغذ رو میکشه و رها میکنه و هیچی چاپ نمیگیره.
حالا ظاهرا خوده استیمول یه تابع برای کار با پرینترهای سوزنی داره : PrintToDotMatrixPrinter

حالا وقتی ازین تابع استفاده میکنم باید یه کدپیج هم بهش بدم
اما با هر کدپیجی که بگین امتحان کردم و با چاپ اعداد و کاراکترهای لاتین مشکلی نداشت اما کاراکترهای فارسی رو به زور نا مفهوم وشکل های مختلف چاپ میکنه.
از فونتهای متفاوت هم استفاده کردم و فایده ای نداره.
لازم به ذکره که این چاپگر فارسی رو ساپورت میکنه و در تست پیج و یا نوتپد فارسی به خوبی پرینت میگیره
و نکته دیگه اینکه وقتی ازین تابع استفاده میکنم هر پرینتری که باشه همین چیزای درهمو برهم رو چاپ میکنه.

لطفا راهنماییی کنید که خیلی گیرم
ممنون

prans_tork
سه شنبه 05 بهمن 1395, 17:27 عصر
لطفا راهنمایی

ممنون

prans_tork
دوشنبه 11 بهمن 1395, 23:53 عصر
یعنی کسی تجربه ای در این زمینه نداره؟

prans_tork
چهارشنبه 27 بهمن 1395, 05:33 صبح
لطفاً راهنمایی

ali_md110
شنبه 07 اسفند 1395, 21:21 عصر
سلام
هر وقت توسط ابزارهای گزارشگیری مثل استیمول گزارش تهیه میکنید اگر متد matrix رو انتخاب کنید ممکنه فونت فارسی بهم ریخته نشون بده پس باید اون رو با یونی کد تبدیل کنید
شما میتونید از کلاس تبدیل ایران سیستم استفاده کنید آدرس لینکش اینه
https://github.com/mohsen-d/IranSystemConvertor/

بعضی وقتها نیاز به صدا زدن DoMatrix و کلاس بالا هم نیست میتونید از همون متد print استیمول استفاده کنید چ برای پرینتر حرارتی و یا سوزنی و اگر پرینتر شما LPT بود حتمن باید درایور پرینتر رو نصب کنید

prans_tork
جمعه 13 اسفند 1395, 15:23 عصر
سلام
هر وقت توسط ابزارهای گزارشگیری مثل استیمول گزارش تهیه میکنید اگر متد matrix رو انتخاب کنید ممکنه فونت فارسی بهم ریخته نشون بده پس باید اون رو با یونی کد تبدیل کنید
شما میتونید از کلاس تبدیل ایران سیستم استفاده کنید آدرس لینکش اینه
https://github.com/mohsen-d/IranSystemConvertor/

بعضی وقتها نیاز به صدا زدن DoMatrix و کلاس بالا هم نیست میتونید از همون متد print استیمول استفاده کنید چ برای پرینتر حرارتی و یا سوزنی و اگر پرینتر شما LPT بود حتمن باید درایور پرینتر رو نصب کنید

گاهی اوقات هر کدوممون ممکنه جایی گیر کنیم که بسیار سادست از دید بقیه
من اصلا توجه نمیکردم که ایمولیشن این پرینتر بر روی ویندوز توسط مادیران ست شده و باهاش برخورد داسی داشتم

دوست عزیز علی آقای گل
این حرف شما "
عضی وقتها نیاز به صدا زدن DoMatrix و کلاس بالا هم نیست میتونید از همون متد print استیمول استفاده کنید" مشکل منو حل کرد
جالب اینجاست که در یک ماه گذشته که باهاش درگیر بودم اصلا پرینت ساده رو تست نکرده بودم
چون فکر میکردم چون این پرینترها اغلب تحت داس هستن باید ماتریکسی باهاش رفتار کرد

ممنون از توجهت مهندس