PDA

View Full Version : تعیین قیمت سایت

ali_72
دوشنبه 26 مرداد 1394, 08:53 صبح
سلام
فک کنم این دومین یا سومین بار هست که از این تاپیکا میزنم . امیدوارم امتیاز منفی نگیرم :لبخند:

من یه چند باری تو قیمت گذاری پروژه ها اشتباه کردم از این بابت دوست داشتم در مورد این پروژه نظر شما رو بدونم

برای یک وب سایت فروشگاهی مشابه دیجی کالا چه قیمتی پیشنهاد میدید؟

ممنون

golbafan
دوشنبه 26 مرداد 1394, 09:29 صبح
اگر دقیقا امکانات و کیفیت دیجی کالا رو داشته باشه 1.5 میلیون {البته بستگی به مشتری داره . ممکنه یکی 20 تومن هم حاظر باشه بده و یکی بیشتر از 500 هزار نده}

hakim22
دوشنبه 26 مرداد 1394, 13:49 عصر
پیاده سازی سایت مثل دیجی کالا چندتا بخش اساسی داره :

دیزاین و طراحی قالب ، طراحی دیتابیس ، تحلیل ، پیاده سازی سناریو های اصلی ، قسمت مدیریت ، پشتیبانی ، قسمت فروش و انبار داری ، حسابهای مالی ، معرفی محصولات و مدیریت حسابهای کاربران و نظرات و ... .

از همه ی اینها بگذریم برنامه نویسی جاوا اسکریپت و کلایت ساید در این سایت خیلی زمانبر است.

اصولا نمیشه روی این پروژه با این همه جرئیات قیمت گذاری کرد. مگر اینکه شما یک شرکت با سابقه ی کاری طولانی و دارای حسابدار حرفه ای باشید. برآورد زمان پروژه و قیمت تمام شده خیلی سخت است.

یک اصل مدیریت پروژه میگه معمولا پروژه ها یک چهارم تا 4 برابر قیمت و زمان اولیه احتمال خطا دارند.

به نظر من شما پروژه رو به چند فاز کوچکتر تقسیم کنید و برای تعداد مشخص قابلیت قیمت ارائه کنید. مثلا بازه های کاری 10 روزه .

Hamed Beyranvand
دوشنبه 26 مرداد 1394, 15:32 عصر
با طراحی اگه در نظر بگیریم که 5 یا 6 تومن.به قول دوستمون خیلی خیلی جزییات داره دیجی کالا.
من برای این کار (http://atimelk.com/) 3 تومن قیمت دادم تازه چیز خاصی ام نداره

AmirSky
سه شنبه 27 مرداد 1394, 00:39 صبح
بهترین کار برای همچین پروژه هایی اینه که اون شرکت سه تا برنامه نویس و یک مسئول شبکه و دوتا حسابدار برای خودش استخدام کنه
مگر نه به صورت پروژه ای چیز خوبی در نمیاد. چون جزییات خیلی زیادی داره که به مرور نیاز به تغییرات و تکمیل شدن داره
فکر کنم جایی خوندم دیجی کالا یک شرکتی با حدود 450 میلیارد تومان ارزش است.
مطمئن باش این شرکت برای سایتش خیلی پول خرج میکنه. اگه غیر از این بود مثل خیلی دیگه از شرکتها به جایی نمی رسید.

اگه بتونی قانعشون کنی حداقل برای خودت یه درآمد ثابت ماهیانه داری که بهتر از کار پروژه ایه

pbm_soy
سه شنبه 27 مرداد 1394, 01:59 صبح
مسلما کار شما قابل مقایسه با دیجی کالا نخواهد بود
نکته مهم هرچند وقت یکبار در حال تغییر است
بهترین کار طبق گفته دوستمون پروژه را فاز بمدی کنید و برای هر کدام قیمت و زمان جدا بدید
چون میخواهید از پایه کد بنویسید نمیتوانید زیر ۵ میلیون قیمت بدید
دقت کنید میزان مسولیتی که برنامه شما به عهده گرفته چقدر است
اولا وب سایت است و همیشه باید سرویس دهد و امنیت داشته باشد
دوما با موارد مالی در ارتباط است هرچند که شاید حسابداری و انبار داری نخواهید انجام بدید ولی درهرصورت با پول سروکار دارد