PDA

View Full Version : مشکلی در ایجاد کمبوباکس

alin70
دوشنبه 26 مرداد 1394, 17:54 عصر
سلام دوستان
تو رو خدا یکی جواب رو پیدا کنه
من یک کومبو باکس دارم که در قسمت کبو باکس ویزارد از گزینه find یک لیست رو سرچ میکنم و پیدا میکنه .

تا اینجا مشکلی نیست . اما!!!!!! می خواستم تو این کومبوباکس که مثالا form1 هست هر چی سرچ کنم مثالا تو 3 table خود بخود این مقادیر تایپ بشه . کلی تر بخوام بگم مثلا من یکسری اعداد و ارقام دارم میخوام اونها رو اختصاص بدم به شخص دیگری با اسم و فامیلی در یک table دیگه ........... امیدوارم متوجه شده باشین
لطفا کمکم کنید . با تشکر فراوان

mosaArabi
دوشنبه 26 مرداد 1394, 19:05 عصر
سلام
یه ترفند زدم بعد از سرچ دکمه اضافه شده را کلیک کن تا اطلاعات به تیبل 3 منتقل بشه

alin70
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 08:16 صبح
سلام
یه ترفند زدم بعد از سرچ دکمه اضافه شده را کلیک کن تا اطلاعات به تیبل 3 منتقل بشه

سلام دوست عزیز خیلی ممنونم از راهنماییت
من یک سری تغییرات دادم و پروژه کلی که لازم داشم برای این زحمتی که به شما دادم رو پیوست کردم
چند تا مشکل دارم ؟؟؟؟؟
1- وقتی از فرم person می خوام برم به فرم 1 می خوام خودش پرسنل فرم person رو بشناسه و مشخصات فرم 1 رو داخل pishnahad انتقال بده
134465
2 - موقع گزارش گیری هم دوباره از من کارگزینی طرف رو نخواد و همون کارگزینی جاری که روش کار انجام شده رو بهم بده .
3- کلا تو قسمت فرم 1 قسمت پست پیشنهادیم تمام اشتباه هست چون مثلا پست پیشنهادی شاید برای کسی احتیاج نباشه وارد کنم و باید پست پیشنهادی خود طرف که در فرم person هست چاپ بشه و هر وقت خودم خواستم عوضش کنم .
4- مسئله بسیار مهم اینه که وقتی پرینت رو گرفتم دوباره با یه ترفندی تمام این تغییراتی که دادم جایگزین بشه تو table لیست کلی وگرنه دوباره باید این تغییرات رو دستی تو table لیست کلی که سورس برنامه هست وارد کنم

1344664- خیلی شرمندم ولی این پروژه برام خیلی مهمه انجام بشه . ممنونم

mosaArabi
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 15:42 عصر
سلام
چند نکته که باید اصلاح گردد
1- ابتدا بین عنوان شغل تیبل -لیست کلی- و -شیت 1- ظاهرا درنوشتار یکی نیستند یعنی مشابه هم نیستند(کوری 2 را نگاه کنید من یک گروه را در دیگری نوشتم و کپی کردم ظاهر شد )
2- در فرم 1 حتما بایدکمبو اول شغل نمایش داده شود تا ارتباط برقرار شود(انجام شد) مثلا کد 35798 را تست کنید
3- در گزارش شما من ازتیبل -لیست کلی -استفاده کردم تا جواب بگیرم چون خواسته شما را نمیدونستم . شما یک کوری که مورد نیازت است درست کن به به گزارشت ارتباط بده (ارور امتیاز و دیتا بخاطر اینه که در تیبل شما نیستند و یکسری دیکه در دیزاین گزارش بود که من حذفش کردم)

alin70
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 21:03 عصر
ممنون از توجهتون اما یه مشکلی وجود داره .
چون ارتباط داده شده دیگه فرم 1 قابل تغییر نیست و از لیست کلی داره می خونه . خوندن از لیست کلی درسته اما باید فرم یک هم قابل تغییر باشه .
بزارید منظور م رو دقیق بگم .تو ریپورت دو تا آیتم وجود داره یکی وضعیت فعلی که همون لیست کلی هست ولی در وضعیت پیشنهادی چیزی هست که بنده باید برای اون شخص بنویسم . مثلا من یک کارمند دارم میخوام ارتقا شغل بهش بدم از کنترل خط به کنترل ارشد خط
134490
این کل مسئله هست . اولی ثابت و از لیست کلی میخونه و دومی که فرم 1 باشه باید قابل تغییر باشه و پرینت بشه .
شرمنده شاید کمی پیچیده باشه ولی بنده در Database1 - Copy.rar‏ (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=134438&d=1439957664) درست کردم ولی باید کارگزینی شخص رو تایپ کنم اون هم 2 بار . یک بار برای اینکه تو پیشنهاد بشینه یکی هم برای گزارش گرفتن . ممنونم

alin70
جمعه 30 مرداد 1394, 18:35 عصر
درست نمی شه !!!!!!!!!!:گریه::گریه::گریه::گریه:

mosaArabi
شنبه 31 مرداد 1394, 09:04 صبح
سلام
ببینید در زمان مراجعه به فرم 1 باید رابطه ای بین دو فرم باشه به عبارت دیگه باید همون شغل در فرم پرسن شما در فرم 1 نیز باشه تا همون اطلاعات نمایش داده شود . اگر یک ططرف شغل باشه و طرف دیگه چیزی نباشه نمیشه یا اگه راهی هست بنده بی اطلاع هستم