PDA

View Full Version : نمایش دو جدول در یک dbgrid

disiba
دوشنبه 26 مرداد 1394, 21:36 عصر
سلام
چطوری میشه 2 جدول ( sql server ) را در یک dbgrid نمایش داد ؟ من از columns مربوط به dbgrid که استفاده میکنم فقط لیست یک جدول که توسط data source به گرید وصل شده را نشان میدهد . (دو جدول یک فیلد مشترک دارند )

hadisalahi2
سه شنبه 27 مرداد 1394, 09:16 صبح
از ehlib grid استفاده کن

یوسف زالی
سه شنبه 27 مرداد 1394, 09:38 صبح
واقعا دلیلی وجود نداره که بخواهید این کار رو انجام بدید.
دو جدول رو با استفاده از کوئری join کنید و نتیجه رو نمایش بدید.

jst
سه شنبه 27 مرداد 1394, 13:10 عصر
واقعا دلیلی وجود نداره که بخواهید این کار رو انجام بدید.
دو جدول رو با استفاده از کوئری join کنید و نتیجه رو نمایش بدید.

دقیقا همینه

disiba
سه شنبه 27 مرداد 1394, 14:18 عصر
سلام
ممنون از جوابتون . زمانیکه از کوئری استفاده میکنم نمبتونم عرض ستونهای جدول رو تغییر بدم . در این حالت در گرید از پروپرتی column اگر بخواهم ستون اضافه کنم فقط فیلدهای یک جدول رو نشون میده و من به فیلد های جدول دیگه دسترسی ندارم . اگر از پروپرتی column استفاده نکنم نمبتونم عرض ستونهای گرید رو تغییر بدم . چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟ گرید ehlib هم همین طوره . ممنون

Mahmood_M
سه شنبه 27 مرداد 1394, 14:58 عصر
سلام
ممنون از جوابتون . زمانیکه از کوئری استفاده میکنم نمبتونم عرض ستونهای جدول رو تغییر بدم . در این حالت در گرید از پروپرتی column اگر بخواهم ستون اضافه کنم فقط فیلدهای یک جدول رو نشون میده و من به فیلد های جدول دیگه دسترسی ندارم . اگر از پروپرتی column استفاده نکنم نمبتونم عرض ستونهای گرید رو تغییر بدم . چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟ گرید ehlib هم همین طوره . ممنون
مهم نیست چی رو نشون میده ، شما نام فیلد مورد نظرتون رو در خاصیت FieldName بنویسید

disiba
سه شنبه 27 مرداد 1394, 17:53 عصر
در fieldname فقط نام فیلدهای یک جدول نشان داده میشه . فیلدهای جدول دیگه رو چطوری اضافه کنم ؟ (به جز کوئری) . هدف من نمایش 2 جدول در یک گرید است بصورتیکه بتونم عرض هر ستون رو به دلخواه تغییر بدم

disiba
سه شنبه 27 مرداد 1394, 18:36 عصر
مشکل رو از طریق کدنویسی حل کردم

gbg
جمعه 30 مرداد 1394, 01:14 صبح
از طریق ساخت view هم میشد
موفق باشی