PDA

View Full Version : سوال: ثبت اطلاعات در دو جدول با استفاده از یک دکمه

Juventus FC
دوشنبه 26 مرداد 1394, 23:19 عصر
درود بر اساتید

چه طور میشه با استفاده از یک دکمه دو دستور را همزمان اجرا کرد ؟

من یک فرم دارم با چند تکست باکس و یک دکمه Run ، فرم من 2 قسمت داره ، یک وقت قسمت اول فعال یک موقع هست قسمت دوم فعال هست که کاربر خودش مشخص میکنه ، حالا قسمت اول 2 تا تکست داره که باید وارد کنی و قسمت دوم هم همینطور ! حالا میخواهم وقتی قسمت اول فعال بود و کاربر در تکست باکس ها اطلاعات وارد کردن با زدن دکمه Run ثبت بشه در دیتابیس ، همین اتفاق هم برای قسمت دوم بیفته ، چون وقتی قسمت اول فعاله دوم فعال نیست و بالعکس ! چه طور میشه دو دستور ثبت رکورد در دیتابیس در یک باتون نوشت و اجرا کرد ؟

من از دوتا شی Adodcاستفاده کردم ، و یکی Adodc1 به قسمت اول و دومی به قسمت دوم وصل کردم و به صورت عادی در یک run نوشتم در form active به دو صورت جدا با هم تعریف کردم. ولی ظاهرا اصل کار این نیست. میشه اصلا همچین کاری کرد یا .... ؟ چی پیشنهاد میشه ؟

isaac23
سه شنبه 27 مرداد 1394, 07:46 صبح
راهکار که زیاد هست ولی ببین از دستور If استفاده کن

If Text1.Text <> "" Then
MsgBox 10
Exit Sub
End If

If Text2.Text <> "" Then
MsgBox 11
Exit Sub
End If

واسه اینکه اگه هر دو Text داخلش متن نوشته شده بود هم می تونی یه شرط بزاری اگه چنین بود یه پیغام هشدار بده یا اگه Len تکس اول بیشتر از 0 بود تکس دوم رو غیر فعال کن یا برعکس

Private Sub Text1_Change()
If Len(Text1) > 0 Then

Text2.Enabled = False
End If

End Sub

Juventus FC
سه شنبه 27 مرداد 1394, 13:49 عصر
من فکر کنم سوال من و درست متوجه نشدید !

من یک فرم دارم که 2 قسمت داره ، با کلیک بر روی آپشن باتون اول ، قسمت 1 فعال میشه با کلیک بر روی آپشن باتون دوم ، قسمت 2 فعال میشه ، وقتی قسمت اول فعال میشه درون تکست های قسمت دوم نوشته میشه "غیر فعال" و بالعکس. حال تکست های هر دو قسمت به دیتابیس متصل هستند و هر کدوم به 2 جدول مجزا.

ما در دیتابیس دو تا جدول داریم Table 1 و Table 2 که Table 1 مربوط به تکست های قسمت 1 هست و Table 2 مربوط به تکست های قسمت 2 ، حالا با زدن دکمه Run اگر قسمت 1 فعال بود و تکست هاش پر بودن یعنی طولشون مثلا از یکی بیشتر بود ثبت بشن در دیتابیس و همینطور قسمت 2.

منطق اینکار این بود که از دو شی ء
Adodc استفاده کنیم ، که یکی به قسمت 1 و اونیکی به قسمت دو وصل کنیم همنیطور در Form_Active دستور اتصال به جدول مورد نظر دیتابیس بنویسیم با فاصه جدا ولی خب نشد و پیغام خطا میگیره ، اگر این کار در دو فرم متفاوت بود خیلی راحت بود و یک امر عادی بود حالا در یک فرم این دو کار چه طوری امکان پذیره ؟

تصویر رو به رو => http://www.shiaupload.ir/images/71117318251833092469.jpg

isaac23
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 07:47 صبح
سوالت که داره این رو میگه نمی دونم والا.....

Private Sub Command1_Click()
On Error Resume Next

If Option1.Value = True Then
With Adodc1.Recordset
.Fields!shb = Trim(Combo1)
.Fields!az = Trim(Text1)
.Update
End With

End If

Eles: If Option2.Value = True Then

With Adodc2.Recordset
.Fields!shb = Trim(Combo1)
.Fields!az = Trim(Text1)
.Update
End With

End If
End Sub

فقط بجای دستوراتی که نوشتم رو باید عوض کنی فکر کنم متوجه شده باشی!!!!
اگه دیدی باز این نیست سورست رو بذار برات درستش کنم واست ارسال کنم ...