PDA

View Full Version : مقایسه SQLite و SQL Server

ahmadreza.s
سه شنبه 27 مرداد 1394, 16:17 عصر
سلام دوستان

من تا به حال از دیتابیس SQL Server استفاده میکردم ، ولي چند وقت پيش با ديتابيس SQLite آشنا شدم كه مزيت بزرگي كه نسبت به SQL Server داره اينه كه نيازي به نصب تو سيستم طرف نداره و برنامه رو خيلي كم حجم نگه ميداره !

خب من الان يه برنامه نوشتم(ديگه آخراشه) كه فقط كاربر ميتونه اطلاعات رو تو ديتابيس بخونه ! 6 جدول و حدود 120 هزار ركورد داره اين ديتابيس !

در ضمن بگم كه من از linq2ef استفاده ميكنم ! ديتابيسم رو با ef به برنامه متصل كرده م و از دستورات linq استفاده ميكنم !

حالا ميخواستم از دوستاني كه هردو ديتابيس رو تجربه كردن بپرسم كه من ميتونم با اين شرايطي كه بالا گفتم ، در ديتابيس sqlite هم استفاده كنم؟مثلن ميشه در sqlite از linq2ef‌ هم استفاده كرد؟

كلن ميخواستم يه خورده اطلاعات در موردش كسب كنم كه به صرفه تر هست من ديتابيسم رو با sqlite بسازم يا نه؟ با توجه به اينكه اگه بخوام از Sql server استفاده كنم بايد sql server compact‌رو با برنامم ضميمه كنم كه حجم اون بالا ميره و ممكنه مشتري بپره !

اگه ميشه لطف كنيد اطلاعات كاملي در اختيارم بذاريد !

از محدوديت هايي هم كه نسبت به sql server داره هم بگيد بي زحمت !

با تشكر

دلتنگ اسمان
سه شنبه 27 مرداد 1394, 21:46 عصر
با سلام
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?500607-%D9%88%D8%B1%DA%98%D9%86-sqlite-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7)

ahmadreza.s
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 08:12 صبح
سلام مرسي بابت لينكي كه دادي !

اگر ممكنه يكي توضيحات كاملتري بده ، ممنون ميشم

SabaSabouhi
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 09:48 صبح
سلام دوستان

من تا به حال از دیتابیس SQL Server استفاده میکردم ، ولي چند وقت پيش با ديتابيس SQLite آشنا شدم كه مزيت بزرگي كه نسبت به SQL Server داره اينه كه نيازي به نصب تو سيستم طرف نداره و برنامه رو خيلي كم حجم نگه ميداره !

خب من الان يه برنامه نوشتم(ديگه آخراشه) كه فقط كاربر ميتونه اطلاعات رو تو ديتابيس بخونه ! 6 جدول و حدود 120 هزار ركورد داره اين ديتابيس !

در ضمن بگم كه من از linq2ef استفاده ميكنم ! ديتابيسم رو با ef به برنامه متصل كرده م و از دستورات linq استفاده ميكنم !

حالا ميخواستم از دوستاني كه هردو ديتابيس رو تجربه كردن بپرسم كه من ميتونم با اين شرايطي كه بالا گفتم ، در ديتابيس sqlite هم استفاده كنم؟مثلن ميشه در sqlite از linq2ef‌ هم استفاده كرد؟

كلن ميخواستم يه خورده اطلاعات در موردش كسب كنم كه به صرفه تر هست من ديتابيسم رو با sqlite بسازم يا نه؟ با توجه به اينكه اگه بخوام از Sql server استفاده كنم بايد sql server compact‌رو با برنامم ضميمه كنم كه حجم اون بالا ميره و ممكنه مشتري بپره !

اگه ميشه لطف كنيد اطلاعات كاملي در اختيارم بذاريد !

از محدوديت هايي هم كه نسبت به sql server داره هم بگيد بي زحمت !

با تشكر

سلام
متاسفانه با SQLite کار نکردم و نمی‌تونم مقایسه کنم، اما این رو بگم که به هیچ عنوان سراغ Sql Server Compact Edition نرو.
اگه هم مجبور شدی باز Access ازش قوی‌تره.
تو نسخه‌های Sql Server مناسب‌ترین نسخه برای نرم‌افزارهای عام نسخه‌ی Express Edition هست که رایگانه.
اگه نرم‌افزار تک کاربره هست، می‌تونی از LocalDb هم استفاده کنی که حجم خیلی کمتری داره ( برای 2014 64بیتی حدود 45 مگابایت هست )

در مورد SQLite می‌دونم که می‌شه به EF متصلش کرد ( یکی از دوستانم این کار رو کرده بود ) که در این صورت به راحتی می‌تونی از LinQ هم استفاده کنی.

صبا صبوحی

ahmadreza.s
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 14:03 عصر
من الان رفتم 2014 64 sql express edition رو دانلود كردم و بانكم رو با اون ساختم !
نرم افزاري هم كه ميخوام بسازم تك كاربره و آفلاين هست !
كانكشن استرينگ من هم اينجوريه :‌

Data Source=.\sqlexpress;Initial Catalog=myDataBase;Integrated Security=true;
User ID=sa;

خوب من الان چجوري براي اين برنامه يه فايل نصب بسازم كه خودبه خود ديتابيس هم نصب شه ؟
منظورم طريقه ي ساخت نصب خودكار ديتابيس با حجم پايينه ! ممنون ميشم كامل جواب بديد

abdullah20
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 14:39 عصر
با اینستال شیلد میتونید این کار را انجام بدید که خود به خود sql express نصب بشه و دیتابیس اتچ بشه

unrealword
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 16:37 عصر
سلام
متاسفانه با SQLite کار نکردم و نمی‌تونم مقایسه کنم، اما این رو بگم که به هیچ عنوان سراغ Sql Server Compact Edition نرو.
تو نسخه‌های Sql Server مناسب‌ترین نسخه برای نرم‌افزارهای عام نسخه‌ی Express Edition هست که رایگانه.
اگه نرم‌افزار تک کاربره هست، می‌تونی از LocalDb هم استفاده کنی که حجم خیلی کمتری داره ( برای 2014 64بیتی حدود 45 مگابایت هست )

در مورد SQLite می‌دونم که می‌شه به EF متصلش کرد ( یکی از دوستانم این کار رو کرده بود ) که در این صورت به راحتی می‌تونی از LinQ هم استفاده کنی.

صبا صبوحی

الان این که می گی چیزی غیر Sql Server Compact Edition اینه

Felony
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 19:02 عصر

این حرف بر اساس کدوم دلیل و استدلال و دلیل و منطقی هست ؟!!

SQLite یک دیتابیس لوکال هست و با SQL Server قابل مقایسه نیست .

به جای Linq برای Sqlite میتونید از Linq to sqlite استفاده کنید .

به شخصه Sqlite رو به SQL Compact ترجیح میدم ولی SQL Compact هم برای خودش حرفها داره ...