PDA

View Full Version : ایجاد آلارم یا هشدار در سیستم

jaboli
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 15:38 عصر
سلام.من در بخش رزرو وقت بیماران در جدول دو قسمت تاریخ شمسی و ساعت رزرو قرار دادم و میخوام در زمان هایی که وقت رزرو شده در سیستم تا در داخل برنامه یه هشدار یا پیام داده بشه.کسی راه حلی در نظر داره؟!

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 15:47 عصر
سلام...الان دقیقا تو کدوم قسمتش مشکل داری؟

jaboli
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 11:06 صبح
هنوز نمیدونم دقیقا از کجا شروع کنم!!!!من تاریخ و ساعت رزرو هر فرد رو در جدول ذخیره کردم.حالا چطوری برنامه ای بنویسم که در همون تاریخ و ساعت یه آلارم در سیستم زده بشه؟!

حسین.کاظمی
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 11:31 صبح
سلام
شما میتونید یک فرم مثلا در فرم والدت بسازی که همیشه قابل رویت یا به عبارتی Active باشه که این فرم دارای یک گرید ویو باشه بعد توی کوئریت بنویسی اگر فیلد تاریخ با فیلد ساعت با تاریخ جاری و ساعت جاری برابر بود اون رکورد را نشون بده یا پیغام بده یا ......
من خودم توی یک پرژه هام واسه پخش اذان همین کار را کردم و جواب داد.امیدوارم از شما هم جوا بده.

موفق باشی

اوبالیت به بو
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 11:39 صبح
هنوز نمیدونم دقیقا از کجا شروع کنم!!!!من تاریخ و ساعت رزرو هر فرد رو در جدول ذخیره کردم.حالا چطوری برنامه ای بنویسم که در همون تاریخ و ساعت یه آلارم در سیستم زده بشه؟!

یک راه خوب دارید یک راه بد.

راه بد: در FormLoad یا هر رویدادی بیاید یک Select بزنید به دیتابایس و چک کنید.
راه خوب: یک سرویس و یا یک نخ (فرآیند) برای این کار اختصاص بدید که همیشه در حال اجراست و هر وقت به اون شرط مورد نظر رسید هشدار بده (مثلا یک فرم یا MsgBox نشون بده)

حسین.کاظمی
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 12:45 عصر
یک راه خوب دارید یک راه بد.

راه بد: در FormLoad یا هر رویدادی بیاید یک Select بزنید به دیتابایس و چک کنید.
راه خوب: یک سرویس و یا یک نخ (فرآیند) برای این کار اختصاص بدید که همیشه در حال اجراست و هر وقت به اون شرط مورد نظر رسید هشدار بده (مثلا یک فرم یا MsgBox نشون بده)

ممنون میشم یک نمونه کد یا برنامه کوچیک با نخ (در همین زمینه فراخوانی اطلاعات فلیدازبانک اطلاعاتی) بزارید تا من و بقیه دوستان بهره ببریم.

باتشکر

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 15:21 عصر
یه کار خوب و راحت!!!
یه کنترل BackGroundWorker اضافه کنی به فرمت و اینها رو توی ایونت dowork بنویسی

while (true)
{
//تمامی دستورات مرتبط با فراخوانی از دیتابیس و نمایش آلارم
}

بعدش توی لود فرمت بک گراند ورکر رو فعال کن

kolibri
دوشنبه 02 فروردین 1395, 13:22 عصر
سلام؛
دارم یه برنامه آلارم می نویسم. مشکلی که دارم الگوریتمی هست که بتونم آلارم ها رو بر حسب روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه تکرار کنم.
گرچه ایجادش مشکلم نیست ولی:
1. در حال حاضر می تونم برای مثال تا 10 سال دیتابیسم رو پر کنم! ولی فکر کنم دیتابیس سنگین بشه!
2. فرض کنیم کاربر یکی از این موارد رو ویرایش یا حذف کند. بنابراین باید بر تمامی آنها نیز اعمال شود.

چگونه این کار رو انجام بدم؟!

kolibri
چهارشنبه 11 فروردین 1395, 22:57 عصر
همچنان منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم!

khokhan
پنج شنبه 12 فروردین 1395, 05:41 صبح
همچنان منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم!

استفاده ازکلاس TaskSchedulerخود ویندوز به نظرتون چطوره ؟؟؟!! می پسندین؟

این کلاس محصول شرکت ماکروسافت هست و نیازی نیست تا همه تاریخها رو در دیتابیس ذخیره کنین

Microsoft.Win32.TaskScheduler.dll (http://www.dotnet-geek.co.uk/index.php/programmatically-creating-scheduled-task-in-windows-task-scheduler/)

angel20
جمعه 01 مرداد 1395, 20:45 عصر
سلام
من یه برنامه نوشتم که زمان چک و بدهی معوقه رو میگیره ، میخوام در زمان سررسید یه الارم بده! میتونم هر روز چک کنم بینم هشداری برای اون روز هست یا نه ولی میخوام بینم راهی نیست که همون زمان ثبت یه زمانبندی انجام بشه (مثل Scheduler ) که دیگه این همه خط رو هدر ندیم و هر روز هم بهش نگیم برو نگاه کن از جدول فلان که ایا هشداری برای امروز داری یا نه؟!