PDA

View Full Version : سوال: محدود کردن بازدید وب سایت به چند کامپیوتر خاص

vahidmoghadam
چهارشنبه 28 مرداد 1394, 20:45 عصر
سلام دوستان
بنده یک وب سایت با PHP آماده کردم که یا روی بستر یک شبکه محلی یا روی یک اینترانت و یا شایدم سراسری پیاده بشه ...
اگر روی شبکه محلی اجرا بشه که مشکلی نیست ... اما در غیر این صورت به نظر شما چی کار میشه کرد که فقط چند تا دستگاه مشخص شده به این سایت دسترسی داشته باشن ؟ به نظر شما چاره ای جز یوزر نیم و پسورد برای این کار هست ؟

ممنونم

Unique
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 01:30 صبح
بهترین راه اینه که برای یکی از سیستم هاشون IP ثابت بگیرین و بقیه سیستم ها درخواست ها را از طریق سیستم Gateway به اینترنت بفرستن اینطوری یک IP ثابت داریم که میشه راحت بهش اجازه دسترسی داد.

vahidmoghadam
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 05:43 صبح
بهترین راه اینه که برای یکی از سیستم هاشون IP ثابت بگیرین و بقیه سیستم ها درخواست ها را از طریق سیستم Gateway به اینترنت بفرستن اینطوری یک IP ثابت داریم که میشه راحت بهش اجازه دسترسی داد.

ممنون ، ایده خوبی برای این کار هست اما متاسفانه امکان انجام این کار وجود نداره ...
دوستان راه دیگه ای برای انجام این کار سراغ ندارید ؟

Amir_Developer
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 11:22 صبح
ممنون ، ایده خوبی برای این کار هست اما متاسفانه امکان انجام این کار وجود نداره ...
دوستان راه دیگه ای برای انجام این کار سراغ ندارید ؟

آخه وقتی آدرس آی پی ثابت نداری چطوری میخوای تشخیص بدی این سیستم که میخواد بیاد توی سایت دقیقا همون سیستم دلخواه توست ؟:متفکر::ناراحت:
فک کنم برای این منظور تنها راه حل داشتن یه آی پی ثابت باشه !:چشمک:
شایدم راههای دیگه باشن من سوادم کم باشه:لبخند:

pbm_soy
پنج شنبه 29 مرداد 1394, 12:03 عصر
دستگاه ها mac address ثابت هم دارند ولی اول شما دوست عزیز ساختار شبکه را دقیقتر مشخص کن و بگو به کیا دسترسی میخوای بدی و به کیا نمیخوای بدی
در ضمن اینکار را هم فقط در شبکه داخلی و نهایتا در اینترانت بتونی پیاده کنی و در اینترنت شاید نشه مگر اینکه شما یکسری شرایط را تامین کنید و دقیقتر هم بگید تو هر مدل چه شرایطی دارید و چند نفر قرار دسترسی داشته باشند

Unique
جمعه 30 مرداد 1394, 00:30 صبح
شما تا کامل شرایطتون را توضیح ندین نمیشه بیشتر راهنمایی کرد ، یکسری پیشنهاد دیگه هم هست اما واقعا باید بدونیم دارین چیکار میکنین و بسترتون دقیقا چیه ! چرا نمیشه آیپی ثابت گرفت ؟ یا چرا نمیشه همه از یک Gateway استفاده کنن.

mehrvarzan
جمعه 30 مرداد 1394, 22:26 عصر
کافیه مک هایی که میخوای وصل بشن رو از سیستم ها بگیری و بزاری توی آرایه و بار هر بار بازدید آرایه رو چک کنی و برای اینکه نخوای هر بار لود کردن آرائه رو چک کنی میتونی از سیشن یا کوکی استفاده کنی

Unique
شنبه 31 مرداد 1394, 00:20 صبح
کافیه مک هایی که میخوای وصل بشن رو از سیستم ها بگیری
از طریق تکنولوژی های وب نمیشه mac address کارت شبکه را بدست آورد که بتونیم چکش کنیم.

Keramatifar
شنبه 31 مرداد 1394, 01:14 صبح
من برای اینکار از ماژول های rfID استفاده کردم، با توجه به اینکه تولید سخت افزار این ماژول ها هم در مجموعه خودمان انجام می شود، هم از نظر هزینه و هم از نظر تامین امنیت، کاملا پاسخگوی نیازهای ما بوده است و کارفرماهای بخصوص دولتی هم رضایتمندی خود را از این سیستم ها اعلام کرده اند

pbm_soy
شنبه 31 مرداد 1394, 01:59 صبح
من برای اینکار از ماژول های rfID استفاده کردم، با توجه به اینکه تولید سخت افزار این ماژول ها هم در مجموعه خودمان انجام می شود، هم از نظر هزینه و هم از نظر تامین امنیت، کاملا پاسخگوی نیازهای ما بوده است و کارفرماهای بخصوص دولتی هم رضایتمندی خود را از این سیستم ها اعلام کرده اند

میشه درمورد کاری که کردید بیشتر توضیح بدید یعنی شما با RFID بازدید وب سایت را به چند کامپیوتر خاص محدود کردید؟

mehrvarzan
شنبه 31 مرداد 1394, 07:55 صبح
از طریق تکنولوژی های وب نمیشه mac address کارت شبکه را بدست آورد که بتونیم چکش کنیم.

میشه برادر

ob_start();
system('ipconfig /all');
$mycom=ob_get_contents();
ob_clean();
$findme = "Physical";
$pmac = strpos($mycom, $findme);
$mac=substr($mycom,($pmac+36),17);
echo $mac;

Unique
شنبه 31 مرداد 1394, 18:58 عصر
میشه برادر

دوست عزیز کد شما در صورت که دسترسی ها روی سرور وجود داشته باشه mac address سرور را بر میگردونه نه کلاینت ها. ایشون میخوان وقتی کسی به سایتشون وصل شد (منظور کلاینت از طریق مرورگر هستش) بتونن کلاینت را شناسایی کنن. شما غیر ممکنه بتونی بدون نصب activex (که فقط توی IE کار میکنه و IE دیگه رسما مرده) یا java applet آدرس مک کامپیوتر کاربر را برگردونی تازه این روش ها هم نیاز هست توسط کاربر مورد تایید قرار بگیره و خود به خود اجرا نمیشن.

Unique
شنبه 31 مرداد 1394, 19:06 عصر
میشه درمورد کاری که کردید بیشتر توضیح بدید یعنی شما با RFID بازدید وب سایت را به چند کامپیوتر خاص محدود کردید؟
راستش من هم تجربه کار با RFID را دارم اما برای شناسایی افراد از طریق دستگاه RFID Reader نه از طریق وب ! احتمالا منظورشون اینه با توجه به کدی که RFID داره در زمان Read شدن توسط دستگاه (RFID Reader ها وقتی میخونه میتونه مثل ورودی کیبورد عمل کنه و کد یا هر چیزی روش هست را بفرسته به input) اطلاعات کارت به سمت سایت ارسال و شخص تعیین هوبت بشه. خوب این همون روش شبیه استفاده از نام کاربری و گذرواژّ هست البته با استفاده از RFID. هر کسی هم اون RFID یا اطلاعات توش را بدونه از هر کامپیوتر دیگه ای هم میتونه لاگین کنه.

us1234
شنبه 31 مرداد 1394, 19:43 عصر
سلام دوستان
بنده یک وب سایت با PHP آماده کردم که یا روی بستر یک شبکه محلی یا روی یک اینترانت و یا شایدم سراسری پیاده بشه ...
اگر روی شبکه محلی اجرا بشه که مشکلی نیست ... اما در غیر این صورت به نظر شما چی کار میشه کرد که فقط چند تا دستگاه مشخص شده به این سایت دسترسی داشته باشن ؟ به نظر شما چاره ای جز یوزر نیم و پسورد برای این کار هست ؟

ممنونم

در تمام سوالات اینچنینی باید ببینم در صورت سوال کاربر دقیقا چیست ، در تحت وب کاربر ما یک مرورگر است ( یا هرچیزی شبیه مروگر ) در مرورگر بجز جاوااسکریپت ، دیتابیس های WEB SQL و موارد مشابه و css به هیچ چیز دیگه دسترسی نداریم تنها راه شناسایی یک کاربر بررسی هدر هایی است که مرورگر در هر ریکویست به سرور میفرست که در این هدر ها عمدتا IP قابل اعتماد ترین آیتمی است که به سادگی قابل تغییر نیست . ( منظور از تغییر جعل است وگرنه با سرویس های پرو-کسی به سادگی میشود ip را تغییر داد )